Tenkrát na východě

• USA Shanghai Noon (více)

Píše se rok 1881 a Pei Pei, dcera čínského císaře, se rozhodne s pomocí svého učitele angličtiny uprchnout do Ameriky. Zrádný učitel ji však prodá nelítostnému Lo Fongovi. Zanedlouho přijde císaři dopis, ve kterém vyděrač požaduje velké výkupné ve zlatě výměnou za život princezny. Do Ameriky se vydává tlumočník doprovázený třemi nejlepšími vojáky císařské gardy a synovcem Chon Wangem, aby předal požadovaný obnos a přivedl Pei Pei zpět. V Nevadě je však vlak přepaden čtveřicí banditů. Při přepadení je omylem zabit tlumočník a jeho synovec Chon se rozhodne pomstít. Postupně zlikviduje všechny bandity, pak se na vlastní pěst vydá do Carson City, aby našel princeznu. Cestou zachrání malého siouxského chlapce před nepřátelskou přesilou. Indiáni uspořádají velkou oslavu, po níž se ráno Chon probudí po boku krásné indiánky. Je to náčelníkova dcera, a než se naděje, musí se ženit. Zanedlouho opouštějí novomanželé vesnici a vydávají se na cestu do Carson City. Ve městě se setkají s frajerským pistolníkem Royem a Chon ho přivede do potíží, když odhalí jeho karetní trik. Po rvačce skončí oba ve stejné cele, odkud je osvobodí Chonova indiánská manželka. Roy nabídne Chonovi, že mu pomůže princeznu najít. Situaci poněkud zkomplikuje skutečnost, že je na ně vypsána odměna a v patách mají nejen lovce odměn, ale také šerifa Van Cleefa. (TV Nova)

marquillo

nebolo to zlé, najviac ma dostali obrazové výjavy na indiánskom tee-pee a medzi nimi koníky na doggy style. škoda tých niekoľkých momentov, kedy som sa nudil. ()

IvcaSammet

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec. Spojení Owena a Jackieho je prostě něco neuvěřitelného. Nechybí Jackieho úžasné kaskadérské kousky ani Owenův smysl pro humor. Pro mě osobně je to asi nejlepší herecká dvojice, která se kdy mohla dát dohromady. O to víc mě potěšilo, že tahle dvojice nezůstala jen u jednoho filmu ... Už od začátku má film spád a akci. Scénář je opravdu vynikající a inteligentně vtipný. Některé scény a hlášky prostě zůstanou v hlavě už navždycky ... Owen a Jackie se prostě umí postarat o tu nejlepší zábavu opravdu dokonale! ()

CiPR

Tak pro mě tady neni co řešit. Jedna z největších komedií, u které jsem se za clý svůj dosavadní život nejvíc nasmál. Jackie Chan a jeho kaskaderské kousky, skvělý a vtipný Owen Wilson, když je dáte dohromady, tak mi trochu připadali jako jiná skvělá dvojce, Bad Spencer a Terence Hill. Není nad čím uvažovat. // 100%. ()

peetrejr

Pekný kung - fu western. Kombinácia tých dvoch je celkom zaujímavá a vytvára vtipné scény. Nečakal som od tohto filmu moc ale vyčaril na mne úsmev. Síce kovbojovská zápletka nie je celkom cool, proste keď to nie je spaghetti western moc to nefunguje. Ale pobavilo. ()

Johnny

Ďaľšia Chanovka, ktorá prichádza s netradičným spojením ďalekého východu a divokého západu. Jackie Chan a jeho výborne prepracované (nielen) bojové scény + zaujímavý nápad = super zábava. ()

ebi

Konečně Hong-hong s nadsázkou a humorem.Jen tak dál.Nezapomenutelná je zejména opilecká scéna ve vaně. Oba protagonisté výteční/ J.Chan a O.Wilson/. ()

Mbeast

Napoprvé, pravda byl jsem trošku menší, mi to přišlo hodně vtipné, jenže jak tak roky ubíhaly začaly být vtipy v podání dua Wilson Chan poněkud trapnější a původní ostrovtip byl fuč. Velice rád bych dal 4*, ale prostě to nějak nejde... ()

solid

Já prostě můžu mix komedie a westernu no a když do toho přihodíte Jackieho, Owena a skvělý soundtrack tak je o zábavu postaráno. Sice o zábavu v americkém stylu, ale bezchybně zvládnutou a šmrncnutou asijským tajemnem a typickým Jackieho humorem. Díky za takové filmy. ()

Radek.SCH

Typický produkt na zalepní díry v programu na Nově či Primě. Ale když megaupload stávkuje tak co, že? Nemá to absolutně žádné vyšší (ani jiné) ambice, baví to jen tak napůl, zápletka je dost předvídatelná, ale pokud nevíte coby... ()

Georgee27

Správně a vtipně pojatý western u kterého jsem se nenudil. Jackie Chan a Owen Wilson vytvořili báječnou dvojku a celý film ty dva válí a je vidět, že je to baví. ()

BeranSon

Hlavní dvojka se překvapivě perfektně dolaďuje. Jak Owen tak Jackie jsou v něčem lepší a v něčem horší a duo ostřílený kovboj a nemilosrdně zažraný bojovník mi v podání jich dvou pěkně sedí. Režie je nestálá, chvíli si umí Tom Dey herce pěkně zderigovat a jindy zase úměrně popustí uzdu a nechá kreativitu na hlavní dvojce + Lucy Liu. 3* jsou potěšující. - 6/10- ()

helloween93

Chan a Wilson jako buddy dvojka z prostředí Divokého západu. Film nabízí choreograficky propracované Chanovy bitky, které jsou kořením tohohle snímku. ()

Rathalos

Jackie Chan a Owen Wilson vo westernovej komedii,v ktorej nechyba akcia a humor a myslim,ze tito dvaja sympaticki herci vedia v tomto zanri chodit...:-) ()

MickeyStuma

Na počátku sedmdesátých let se objevil snímek vyprávějící počínání japonského samuraje na divokém západě a byl to příběh vcelku zajímavý. Ano, jedná se o snímek ´Rudé slunce´ 1971), dnes uváděný spíše jako ´Rivalové pod rudým sluncem´. Nyní tu máme snímek s něčím podobným, jen se tu pro změnu prohání člen císařské tělesné stráže. Ve starším zmíněném snímku šlo o samurajský meč, tady rovnou o čínskou princeznu. Společný úvod obou filmů asi nebude náhoda. V obou snímcích totiž hosté z dálného východu jedou ve vlaku, který je přepaden kovbojskými zlodějíčky, mezi kterými je ten, co později bude asijského hosta doprovázet. A tak tu máme další neobvyklou dvojku jdoucí vstříc svému společnému dobrodružství. Tentokrát však dobrodružství v daleko ztřeštěnějším stylu. A není divu, když se hlavních rolí chopili Jackie Chan a Owen Wilson. Snímek odkazuje na spoustu hongkongských jak historických, tak i současných snímků a amerických nejrůznějších westernů, což by se mohlo brát i jako parodie. Z produkce HK nepřekvapí už epický úvod. Dále se dá rozpoznat motiv třeba ze snímku ´Tenkrát v Číně a Americe´ (1997) či ´Křižovatka smrti´ (1998) a z produkce americké určitě třeba scénu ze snímku ´Butch Cassidy a Sundance Kid´ (1969) pozná snad každý. V obou případech je na konci filmu. A co kůň známý ze snímku ´Lucky Luke´ (1991)? Ve své podstatě se o nic ohromujícího nejedná, ale má to dobrý scénář, který oba představitelé využívá naplno. Děj je tak neustále svižný a hlavně zábavný. Chanovi fanoušci si přijdou na své a co se týče Wilsona, ten svým komediálním talentem nezklame také. Divoký západ neobvyklý, ale zato zábavný a o to tu po celou dobu jde. Takže další film, co má v rámci zábavy splněno. ()

Besyn

Velmi povedená bláznivá akční komedie,která ani sekundu nenudí.A ústřední dvojice Wilson-Chan je k sežrání. ()

Rytíři ze Šanghaje dostanou pokračování

Rytíři ze Šanghaje dostanou pokračování

10.09.2016

Jackie Chan a Owen Wilson se konečně chystají na třetí díl "šanghajské" série. Chon Wang a Roy O'Bannon se poprvé objevili v roce 2000 ve westernu Tenkrát na východě, jen aby se o tři roky později… (více)

Šanghajské spiknutí

Šanghajské spiknutí

03.12.2007

...nebude pokračováním dvoudílné šanghajské série Jackieho Chana a Owena Wilsona, to jen narážíme na jistou podobnost námětu válečného thrilleru Shanghai s noirovým experimentem Stevena Soderbergha… (více)