poster

O Radkovi a Mileně (TV film)

Pohádka

Československo, 1990, 60 min

 • Allien.9
  ***

  Tak Milena mě jako malou doslova děsila a ani teď po těch letech mi její vraždění a černý obličej nejsou zrovna dvakrát příjemné... V každém případě je to poměrně netradiční pohádka, která temnou, nepříjemnou (až horrorovou) atmosférou rozhodně nijak nešetří.;-)(15.5.2009)

 • Jacinda
  ****

  hodně strašidelná pohádka...(14.1.2010)

 • flanker.27
  **

  Méně tlačící na náboženskou notu než předloha či novější a doslovnější adaptace (o pro mne problematickém vyznění předlohy jsem se rozepsal tam), celkově ale ne příliš vyvedená pohádka. Samotná princezna tu ovšem působí ve své posedlé podobě podle mě o něco přesvědčivěji.(18.8.2015)

 • Jezinka.Jezinka
  ***

  Nějak nevím, co na králi bylo slabošského. Že se nepokoušel řešit něco, co stejně vyřešit nemohl? Jo, slaboch. Nebo že rád rybařil? Napadá mě, s náboženským podtextem pohádky, jak velký slaboch by pak byl třeba svatý Petr. Princezna nemá moc prostor se projevit a ty okamžiky, kdy se projevuje, nestojí za mnoho, navíc má většinu doby pěkně hnusné umělé nehty. Rybář Radek je sympaťák, ovšem ani jemu se nedostane mnoho prostoru a jeho láska na první letmý pohled na princeznu je těžko uvěřitelná. Pavel Mang tu je roztomilý, Karel Heřmánek je démonický, film si však pro sebe naprosto jednoznačně ukradla Milena Steinmasslová jako královna. Jen mě tak napadá k tomu jejímu tragickému zestárlému vzhledu, který šokoval dvořany - valná část žen i mnohem mladších nevypadá zdaleka tak dobře jako ona, když je nenalíčená, což bylo podstatou jejího zchátrání.(30.8.2016)

 • veronikav
  ***

  celkem hororová pohádka :-)(13.4.2010)

 • - Natáčení probíhalo na hradech Roštejn a Veveří. (Janek2002)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace