poster

O Radkovi a Mileně (TV film)

Pohádka

Československo, 1990, 60 min

 • duklak2
  ***

  Pohádka, která má sice nízký rozpočet, ale to nic nemění na tom, že se u ní celkem budete bavit. Líbil se mi příběh, který na mě působil, jako nějaká "skládačka". Herecké výkony, zvláště u některých, např. pan Heřmánek, nebo pan Vašut, byly kostrbaté. I přesto ale tuto pohádku doporučuji ke zhlédnutí.(2.3.2012)

 • Allien.9
  ***

  Tak Milena mě jako malou doslova děsila a ani teď po těch letech mi její vraždění a černý obličej nejsou zrovna dvakrát příjemné... V každém případě je to poměrně netradiční pohádka, která temnou, nepříjemnou (až horrorovou) atmosférou rozhodně nijak nešetří.;-)(15.5.2009)

 • S.Quentin QUALE
  ****

  Jsem taky z těch, které tato pohádka v mládí pořádně vyděsila, což se dá považovat spolu s Akty X za jeden z televizních pilířů mého hororového fanouškovství. A musím říct. že dalo dost práce ji po letech vypátrat. Pro malé děti tato pohádka rozhodně není, protože příběh o zakleté spící princezně s černým xichtem, která přes noc trhá hlídače na kusy, dost pravděpodobně způsobí prckům poruchy spánku.(8.2.2016)

 • flanker.27
  **

  Méně tlačící na náboženskou notu než předloha či novější a doslovnější adaptace (o pro mne problematickém vyznění předlohy jsem se rozepsal tam), celkově ale ne příliš vyvedená pohádka. Samotná princezna tu ovšem působí ve své posedlé podobě podle mě o něco přesvědčivěji.(18.8.2015)

 • Jacinda
  ****

  hodně strašidelná pohádka...(14.1.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace