poster

O Radkovi a Mileně (TV film)

Pohádka

Československo, 1990, 60 min

 • Tommassi3
  ***

  "Když zavřu oči, je to jako smrt.. Tma, ticho, prázdnota.."(21.9.2014)

 • Jacinda
  ****

  hodně strašidelná pohádka...(14.1.2010)

 • veronikav
  ***

  celkem hororová pohádka :-)(13.4.2010)

 • Mariin
  **

  Výprava chudá a tuctová, herci slabí nebo nevhodní (včetně Steinmasslové). Sice podle dobré literární předlohy Boženy Němcové, ale tak nějak zpackané, odnáboženštěné, nepohádkové, po všech stránkách - včetně scénáře - vysloveně diletantské.(7.3.2010)

 • Jezinka.Jezinka
  ***

  Nějak nevím, co na králi bylo slabošského. Že se nepokoušel řešit něco, co stejně vyřešit nemohl? Jo, slaboch. Nebo že rád rybařil? Napadá mě, s náboženským podtextem pohádky, jak velký slaboch by pak byl třeba svatý Petr. Princezna nemá moc prostor se projevit a ty okamžiky, kdy se projevuje, nestojí za mnoho, navíc má většinu doby pěkně hnusné umělé nehty. Rybář Radek je sympaťák, ovšem ani jemu se nedostane mnoho prostoru a jeho láska na první letmý pohled na princeznu je těžko uvěřitelná. Pavel Mang tu je roztomilý, Karel Heřmánek je démonický, film si však pro sebe naprosto jednoznačně ukradla Milena Steinmasslová jako královna. Jen mě tak napadá k tomu jejímu tragickému zestárlému vzhledu, který šokoval dvořany - valná část žen i mnohem mladších nevypadá zdaleka tak dobře jako ona, když je nenalíčená, což bylo podstatou jejího zchátrání.(30.8.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace