Advokát John Clark žije spokojeně se svou manželkou Beverly a dvěma dětmi. Přichází však krize středního věku a Johnovi začne vadit jeho životní rutina, chce víc. Během svých cest metrem domů si několikrát povšimne Taneční školy slečny Mitzi, v jejímž okně stojí neznámá dívka. Touží ji poznat, a proto se ke slečně Mitzi zapíše do kurzu tance. Ve škole, která se tak tak drží nad vodou, dělá dívka z okna Paulina druhou lektorku. Tanečnice Bobbie, která touží zúčastnit se chicagské soutěže, Johnovi prozradí, že talentovaná Paulina se dostala až do finále světové taneční soutěže, ale hned nato se s přítelem a partnerem rozešli. John si všimne, že v kurzu tančí v převlečení i jeho kolega z práce Link Peterson. Ten se mu svěří, že sní o veřejném tanečním vystoupení. Jednou se John osmělí a pozve Paulinu na večeři. Paulina mu odpoví, že se zásadně se žáky školy nestýká. Dodá, že jestli má zájem jen o ni, ať do kurzu nechodí. John si uvědomí, že chce skutečně tancovat. Mitzi ho přemluví, aby s Bobbií vytvořili pár pro chicagskou soutěž... Beverly zatím nechápe, proč chodí její manžel tak pozdě domů. Když se jí kolegyně svěří s nevěrou svého manžela, začne Johna podezřívat a najme si detektiva Devinea. Ten zjistí, že se John učí tancovat, a sdělí to Beverly. Beverly se dotkne, že jí o tom John neřekl, a začne se doma tajně učit tančit. Devineovi řekne, že už jeho služby nepotřebuje. Ve škole zatím všichni trénují na soutěž. Johnovi nejdou latinské tance, a tak požádá Linka, aby je s Bobbií nacvičil, John zůstane u klasických. Paulina se Johnovi omluví, že nepřijala jeho pozvání. Svěří se mu, že žije jen pro tanec. Vezme Johna večer do školy a pomáhá mu vypilovat soutěžní tanec. Detektiv Devine, který se příjde na soutěž podívat, pozve také Beverly a Johnovu dceru Jennu. Link s Bobbií v latinských tancích postoupí do finále. Johnovi se klasika s Bobbií také daří – až do chvíle, kdy John zaslechne povzbuzování Jenny. Přestane se soustředit a Bobbie nešťastně upadne... John běží za Beverly, ale ta mu vyčte, že jí nic neřekl. John do taneční školy přestane chodit. Od Linka se pak dozví, že Paulina odjíždí do Anglie a zve ho na večírek na rozloučenou... (TV Prima)

Cement73

Pozitivny pribeh zivotom a pracou unaveneho úradníka, ktorý si náhodou nájde nový zmysel života. Prijemna podívaná. ()

Angie91

Na to, že Richard Gere už pomalu trénuje skoky do rakve je to pořád fešák a Susan Sarandon je naprosto rozkošná... a je tu i trochu vyumělkovaná J. Lo., které už dlouho nemůžu přijít na chuť, ale i přes tuto drobnou vadu na kráse to bylo skvělé. Film s hloubkou, kterou stojí za to objevit. ()

Daqvid77

Tohle je moc oddychový film přesně nedokážu říci co mě tak na tomhle filmu zaujalo ale viděl jsem ho několikrát a brzy se zase určitě podívám proto 4* ()

feeme

Jedna hvězdička za skvělou oslavu tance a druhá za to, že zdánlivě nesmyslné odbočení od vyšlapané životní lajny může přinést opravdu šťastnější budoucí život. Jinak naprosto předramatizované a přitom vesměs o ničem. ()

Marina111

Konečne romantická komédia z americkej produkcie, pri ktorej môžem spokojne skonštatovať, že ma nielenže neiritovala, ale dokonca i zaujala, a niekoľkokrát šikovne zbavila unáhlených záverov o ďalšom vývoji deja. Sympatický Richard Gere síce novým Patrickom Schwayzom nebude, ale jeho tanečné kreácie neurazia, v ranných fázach filmu dokonca pobavia, nehovoriac o tom, že tanec je tu skôr tvorcom deja, nie jeho hlavnou náplňou. Solídny výkon podáva i Susan Sarandon, dokonca ani Jenifer Lopez (napriek všetkým tým trpiteľským pohľadom a fňukaniu) výnimočne nezhazduje film do roviny klišé, ako to má v podobných žánroch vo zvyku, a keď začne tancovať, dokonca pohľad na ňu i poteší.Kolorit vtipných vedľajších postáv však poteší ešte viac.Najväčšou lahôdkou však - aspoň pre slečny a hádam ešte viac pre dámy - určite bude pohľad na vzorného manžela s úsmevom nesúceho milovanej ženičke ružu ako symbol pozvania do jeho nového života ... ()

suzanne1997

Tenhle film je takový jednotvárný, bez jakéhokoli výraznějšího děje, kdy člověk vnímá jenom ten tanec a tančit chce, ale na druhou stranu, je takový, já nevím, unavený, hodně moc se táhne a ty předvídatelné situace, rozhodně se mi nelíbí ten konec, který bych nenazvala jako vrchol filmu, ten je zhruba v polovině. Tenhle film nemá cenu doporučovat, prostě se na něj podívejte, někomu bude připadat slabší, jinému zase velmi dobrý, takže to nechám na vás. ()

kecinzer

Nepříliš vtipná komedie. Za to velice odpočinkový a pohodový filmek. Dějově naprosto nenáročný, až jsem se i divil, protože jsem čekal, že se trošku rozjede. ()

TereziaCSR

Na to, že tam hráli hlavní roli dva herci (no v případě Jennifer Lopez bych dala slovo herec raději do uvozovek) které uplně nesnáším, to nebylo až tak zlé. ()

waits

Saprlot, co se to se mnou deje? Gere pro me opravdu byl unavanym serioznim advokatem, ktereho tanec postavil na nohy, Tuccimu jsem veril taky a dokonce i Lopez mi prisla skutecna. At me intousi sezerou, za ctyri. ()

cupito

Z tohoto filmu miluji scénu, kdy se elegantní Richard Gere objeví s rudou růží v ruce, aby poprosil o tanec svou ženu Susan Sarandon. Na Nově na to mimochodem vymysleli výbornou upoutávku. ()

no2

7/10 – Klidně nadávejte na Lopezovou či Gerea, ale stejně tento film splnil přesně to, co jsem od něj v tomto předvánočním čase čekal – hodinu a půl klidu a pohody. Nazval bych ho takovým „decentním filmem“ – decentní děj, decentní vtípky, na pár trapasů žádná velká dramata – bez nějakých milostných afér, pouze hluboký přátelský vztah mezi tancem spřízněnými postavami, ztvárněnými v úvodu zmíněnými herci. A ta „exkurze“ tancem pro mě - netanečníka, který však doufá, že třeba jednou – na stará kolena (stejně třeba jako …) – se těch pár základních kroků taky naučí… - třešinka na dortu. ()

holga

Dlouho před tímto filmem jsem viděla japonskou verzi, která má něco do sebe, narozdíl od této varianty.. ()

Kratoc

Mě by zajímalo, kam se jako podělo těch 50 mil. USD rozpočtu. R. Gere musí být sakra drahý herec. Celé je to takové nasládlé o krásné neznámé a statném (byť již postarším) chlapíkovi. Film natočen za jediným účelem - aby dámy před plátnem vzdychaly nad úžasným R. Gere - i proto je ten jeho vztah spíše platonický, aby divačky mohly nadále toužit :) ()

kaze

Hudba k tomuto filmu bola vybraná úžasne. Dej ma trochu prekvapil, lebo som počítala, že J.Lo a aj Richard Gere skončia trochu inak: tak ako v každej normálej americkej romantike - v posteli. :) ()