Advokát John Clark žije spokojeně se svou manželkou Beverly a dvěma dětmi. Přichází však krize středního věku a Johnovi začne vadit jeho životní rutina, chce víc. Během svých cest metrem domů si několikrát povšimne Taneční školy slečny Mitzi, v jejímž okně stojí neznámá dívka. Touží ji poznat, a proto se ke slečně Mitzi zapíše do kurzu tance. Ve škole, která se tak tak drží nad vodou, dělá dívka z okna Paulina druhou lektorku. Tanečnice Bobbie, která touží zúčastnit se chicagské soutěže, Johnovi prozradí, že talentovaná Paulina se dostala až do finále světové taneční soutěže, ale hned nato se s přítelem a partnerem rozešli. John si všimne, že v kurzu tančí v převlečení i jeho kolega z práce Link Peterson. Ten se mu svěří, že sní o veřejném tanečním vystoupení. Jednou se John osmělí a pozve Paulinu na večeři. Paulina mu odpoví, že se zásadně se žáky školy nestýká. Dodá, že jestli má zájem jen o ni, ať do kurzu nechodí. John si uvědomí, že chce skutečně tancovat. Mitzi ho přemluví, aby s Bobbií vytvořili pár pro chicagskou soutěž... Beverly zatím nechápe, proč chodí její manžel tak pozdě domů. Když se jí kolegyně svěří s nevěrou svého manžela, začne Johna podezřívat a najme si detektiva Devinea. Ten zjistí, že se John učí tancovat, a sdělí to Beverly. Beverly se dotkne, že jí o tom John neřekl, a začne se doma tajně učit tančit. Devineovi řekne, že už jeho služby nepotřebuje. Ve škole zatím všichni trénují na soutěž. Johnovi nejdou latinské tance, a tak požádá Linka, aby je s Bobbií nacvičil, John zůstane u klasických. Paulina se Johnovi omluví, že nepřijala jeho pozvání. Svěří se mu, že žije jen pro tanec. Vezme Johna večer do školy a pomáhá mu vypilovat soutěžní tanec. Detektiv Devine, který se příjde na soutěž podívat, pozve také Beverly a Johnovu dceru Jennu. Link s Bobbií v latinských tancích postoupí do finále. Johnovi se klasika s Bobbií také daří – až do chvíle, kdy John zaslechne povzbuzování Jenny. Přestane se soustředit a Bobbie nešťastně upadne... John běží za Beverly, ale ta mu vyčte, že jí nic neřekl. John do taneční školy přestane chodit. Od Linka se pak dozví, že Paulina odjíždí do Anglie a zve ho na večírek na rozloučenou... (TV Prima)

Elyssea

To je tak nenáročné, že to do hodiny zapomenete. Příběh je nenáročný, dialogy jsou nenáročné, herecké výkony jsou nenáročné a jediné, co vás z té nenáročnosti vytrhne je Stanley Tucci a jeho extra zářivý úsměv (to kvůli porotě:)) ()

Streeper

Film s úžasnou atmosférou, díky které vás vtáhne do příběhu a máte chuť tančit společně s herci nebo se hned po shlénutí přihlásit na nějaké taneční lekce. Velkou část na tom nese Richrad Gere, díky jeho postavě vidíme, jak ho tanec dělá šťastným a uvolněným a vyvede ho z nudného stereotypu. Navíc se mu trochu pomotá hlava díky JLo, ale stále zůstává věrný manželce. V tom mi trochu to dramatično chybělo, protože to utíká jen v jedné lince. ()

baaaja

Už od začátku jsem Susan Sarandon držela palce, aby její filmový manžel Richard Gere odolal kráse J-Lo. Vážně jsem se bála, že ji při jejich nočním tanečku políbí :) měla jsem prostě pocit, že by se touhle malou nevěrou zničila čistota a pohodovost tohohle filmečku... Krásnej romantickej konec, juuu :) ()

tomtomtoma

Nenáročný film o probuzené lásce k tanci, po jehož shlédnutí mám chuť se konečně nějaký společenský tanec naučit. John Clark (Richard Gere) má krásný a spokojený život a novou lásku v podobě vášně k tanci. Jeho žena Beverly (Susan Sarandon) předvede malou žárlivost. Další zajímavé postavy: slečna Mitzi (Anita Gillette), stará učitelka taneční školy, tanečnice Paulina (Jennifer Lopez), která v Johnovi probudila jeho novou lásku, Johnovi spolužáci v tanečních Chick (Bobby Cannavale) a Vern (Omar Benson Miller), bláznivě upovídaná tanečnice Bobby (Lisa Ann Walter) a Link Peterson (Stanley Tucci), Johnův kolega z práce a velmi vášnivý tanečník. Jednoduché, i trochu vtipné, navíc tak podnětné v chuti se naučit tančit. ()

BUD-SFIS

Celkem pro zmenu otresny vykon J.Lo, hodne zhorsil kvalitu filmu, jinak 3 *. Misty zabavny film, trochu styl Hrisny tanec 2 ale jak hosici tancili spolu, to bylo uchvatne. ()

agathon

taky rad tancuju, tak proc ne? A Jennifer je Jennifer. S tou chodit do tanecnich, tak dnes tancuji zavodne, tezko si totiz pedstavit lepsi motivaci pro rozevlate pubertaky s motylkem... ()

tom88

Priemerná oddychovka, ktorá vďaka rozpočtu a hereckému obsadeniu celkom baví. Inak by film nemal čím zaujať. Herci ho vyzdvihujú na priemer. Hudba je taktiež dobrá. Stanley Tucci ma dosť pobavil a Richard Gere dosť ponudil. Už tu chýba iba Chaning Tatum :) 60% ()

Radiq

Vynikající film na dívání s někým, koho milujete stejně jako ona miluje Richarda Gerea. Na můj vkus trochu moc romance a tance, ale nijak mě to neurazilo ani nepoškodilo mozek. Jednou za čas je takovej film v poho. ()

Rockwood

Jako film na odreagování dobrý. Tedy aspoň pro mě. Zaujalo mě to už kvůli hereckému obsazení Jennifer a Richardovi. Jenomže mě zaujme kdejaká kravina, takže i ten příběh, který není moc originální. Prostě taková Americká pohádka, ikdyž zase jsem měl u konce trochu pochyby jak to vůbec dopadne, což přičítám k dobru. ()

hans500

Dobrý film se zajímavým obsazením. Richard Gere výborný, Jennifer Lopez dobrá. Dobrá hudba, nadprůměrná kamera. ()

danoo

Venuša Lopezová tancovala ako o dušu, no i keď jej epizódy s Gereom boli čarovné, v rámci celkového príbehu to bola zle napísaná, zbytočná postava a do popredia sa tak dostávajú postavy vedľajšie. Keby sa režisér viac venoval vsťahu Gere + Sarandon mohla by jeho ináč sľubná romantická komédia vyznieť presvedčivejšie. ()

Zdeňka

Smím prosit? Můžeš, Richarde. Sice mým snem si je zatancovat s Patrickem Swayzem, ale když se nenácháš odbít. Jennifer Lopez je zde snad příšernější než v Krásné pokojské a s jejím tanečním uměním by mohla dělat instruktorku snad už i Jennifer Grey po prvním kroucení boků. Na tanec se zde není možné moc koukat s přílišným nadšením, ale aspoň vás chvílemi pobaví "taneční" dvojce Link a Bobbie. ()

MiCM

Úžasný romantický film, natočený s ohromným citem a vkusem. Romantické filmy se často stanou lacinými, tenhle ne. ()