Advokát John Clark žije spokojeně se svou manželkou Beverly a dvěma dětmi. Přichází však krize středního věku a Johnovi začne vadit jeho životní rutina, chce víc. Během svých cest metrem domů si několikrát povšimne Taneční školy slečny Mitzi, v jejímž okně stojí neznámá dívka. Touží ji poznat, a proto se ke slečně Mitzi zapíše do kurzu tance. Ve škole, která se tak tak drží nad vodou, dělá dívka z okna Paulina druhou lektorku. Tanečnice Bobbie, která touží zúčastnit se chicagské soutěže, Johnovi prozradí, že talentovaná Paulina se dostala až do finále světové taneční soutěže, ale hned nato se s přítelem a partnerem rozešli. John si všimne, že v kurzu tančí v převlečení i jeho kolega z práce Link Peterson. Ten se mu svěří, že sní o veřejném tanečním vystoupení. Jednou se John osmělí a pozve Paulinu na večeři. Paulina mu odpoví, že se zásadně se žáky školy nestýká. Dodá, že jestli má zájem jen o ni, ať do kurzu nechodí. John si uvědomí, že chce skutečně tancovat. Mitzi ho přemluví, aby s Bobbií vytvořili pár pro chicagskou soutěž... Beverly zatím nechápe, proč chodí její manžel tak pozdě domů. Když se jí kolegyně svěří s nevěrou svého manžela, začne Johna podezřívat a najme si detektiva Devinea. Ten zjistí, že se John učí tancovat, a sdělí to Beverly. Beverly se dotkne, že jí o tom John neřekl, a začne se doma tajně učit tančit. Devineovi řekne, že už jeho služby nepotřebuje. Ve škole zatím všichni trénují na soutěž. Johnovi nejdou latinské tance, a tak požádá Linka, aby je s Bobbií nacvičil, John zůstane u klasických. Paulina se Johnovi omluví, že nepřijala jeho pozvání. Svěří se mu, že žije jen pro tanec. Vezme Johna večer do školy a pomáhá mu vypilovat soutěžní tanec. Detektiv Devine, který se příjde na soutěž podívat, pozve také Beverly a Johnovu dceru Jennu. Link s Bobbií v latinských tancích postoupí do finále. Johnovi se klasika s Bobbií také daří – až do chvíle, kdy John zaslechne povzbuzování Jenny. Přestane se soustředit a Bobbie nešťastně upadne... John běží za Beverly, ale ta mu vyčte, že jí nic neřekl. John do taneční školy přestane chodit. Od Linka se pak dozví, že Paulina odjíždí do Anglie a zve ho na večírek na rozloučenou... (TV Prima)

freedom3112

Tak moc mě u tohoto snímku bolí poměrně nízké hodnocení !!! Říkám si : ,, To nikdo nevidí tu krásu ?!!! " :)))) Chápu to, nemůžeme být naladěni na stejnou vlnu. Oceňuji velmi český dabing,bravo ! ,,Styděl jsem se,že chci více štěstí,když už ho mám tolik." Ach! Já to nebrala jako ukňouranou romantiku,ale cítila jsem tu malinkou část duše kde se odehrává věčný souboj našich emocí a citů.Fascinující scéna s tangem ( vzpomněla jsem si na podobně silnou scénu z filmu https://www.csfd.cz/film/11896-nahe-tango/prehled/ A už dost,prosím o prominutí za tento výlev citů :))) Nesmím zapomenout ocenit opět brilantní výkon Stanleyho Tucciho ! ()

JosefTomas

Co k tomu dodat, naprosto dokonalé. Richard i Lopez předvádí něco úžasného a naprosto kouzelně vystihli jejich tanec, u kterého se nejednou zatají dech. Dále je třeba zmínit i chytlavý soundtrack, minimálně píseň Book Of Love je fakt nádherná. Čím ale film vyniká nejvíce, je ona hravost a příjemná dětinskost, jakým prezentují lásku k tanci a člověk má ihned potřebu zajít do kurzu, či mu to zpříjemní cestu do tanečních. (Jako mě). ()

PlysovyMacko

Hlavny hrdina sa spontánne prihlási na tanečný kurz. Jediný konflikt, ktorý sa vo filme rieši je prečo o tom nepovedal svojej žene. Ako tanečný film to cele vyznieva jalovo-vasen k tancu sa na mňa nepriniesla a Jennifer hra nevyraznu a upjatu postavu. Oceňujem, že sa Richard Gere naučil realne tancovat. Páčilo sa mi ako si na kurze našiel nových priateľov a rodinu. ()

Chladek

Nenáročný filmek, pěkný děj, R. Gere to opět hraje moc dobře, J. Lopez též, ovšem jejich vzájemný tanec byl trochu mimo. Nějak mi tam neseděli. Naopak S. Tucci byl úžasný. Jak ten valil na parketě, to nemělo chybu. Celkový děj se mi ale líbil, a je to pěkná komedie. ()

DivnaKatus odpad!

Na tomhle filmu není absolutně nic zajímavého. Absence pořádné zápletky nebo zajímavého děje. Herci: Copak si J.Lopez může říkat herečka? A Gerovy doby Pretty woman jsou bohužel taky v dáli. Omlouvám se zastáncům romantických "komedií". Ale tohle je jeden z nejnudnějších filmů, které jsem kdy viděla. ()

Audrey.H

Jedna hvězdička je vlastně jen za ten tanec. Celkově se mi to zdá dosti uhozené dějově, Gere vypadá sice roztomile nesměle...ale jinak nic moc... ()

me3x®

tie hviezdičky za tu scénu ako kúpil ružu a šiel do obchodného domu k manželke. Jedná z naj filmových scén. No a čo, že je to slaďarňa. Mne sa to páčilo. ()

Seuata

Velice příjemný filmový snímek. Tanec, kdo se rád nekoukne na pár, který profesionálně tančí? Ty úžasně sladěné pohyby. Film pro nedělní pohodičku. ()

MiniMer

Zbožňuji duo Susan/Richard a když se k tomu přpojí S. Tucci nebo R. Jenkins, přestane mi vadit i J. Lopez. Oddechový film, od kterého jsem nic nečekala a díky tomu si užila příjemnou podívanou. ()

lobo87

Áno, u mňa je to za 4*, napriek tunajším 57%. Prečo? Pretože tých 100 minút bolo veľmi príjemných. Párkrát som sa schuti zasmial, všetky postavy si ma získali. Sympaťák Gere, znesiteľná Jennifer, fantasticky Tucci, strelený Jenkins... Mohol by som vymenovať všetkých. Casting sa skutočne podaril. Tento film nie je len o tanci a o tom, že môže človeka nakopnúť a spraviť ho opäť šťastným (a to je pravda),ale je aj o tom, čo môže spôsobiť nevypovedaná túžba, snaha dosiahnuť (slovami hlavného hrdinu) viac šťastia. K tomu miestami skvelá hudba (Gotan Project je moja srdcovka). Ideálny film na romantický večer s partnerkou... 75% ()

blazma

Dospělácké romantické drama s lehkou komedii, která tomu dodává šmrnc a trošku odlehčení. Herci jsou zkušení takže je jasný že jim to jde a budete jim věřit každé slovo. Jen né každému tento styl filmu vyhovuje a bude se bavit, ale podle mě neurazí nikoho. ()

FISSSH

Ty hvězdičky jsou hlavně za ty úžasné taneční scény a úžasnou muziku...ale nevyhnu se srovnání s původní předlohou a tam bych tomuhle filmu dala mnohem míň... ()

AgentMarvel125

Genialny projekt so skvelou ustrednou temou, niet co vytknut a teda nic proti Gerovi, ale v tej jeho ulohe by som si ukazkovo vedela predstavit Alaina Delona - ako vystupuje na tom eskalatrore s ruzou v ruke v tej zaverecnej scene :-))) LOVE LOVE LOVE ()

teketapa

Oddechovka, neurazí, nenadchne. Akorát u mě vzbudila krátkodobou touhu popadnout nějakého chlapa a jít tancovat, jako ostatně každý film, kde se trochu víc tančí. Víc než Gere se mi líbil Stanley Tucci. Ten neměl chybu. ()

Voloda

skoda ze som tanecne drevo..po tomto snimku som sa chcel zahlasit na tanec ale potom som prehodnotil moznosti a skill;)) ()

bonita69

Smím prosit prostě patří do šuplíku a vytáhneme jej jen jednou za čas. Richard Gere dokázal už v Chigagu že tancovat umí a oko diváka přitáhla krásná Jennifer Lopez. Ale i tak příběh je na můj vkus dost rozplizlý, jasně jde o tanec a o lásku ale lepší zápletky by filmu jistě jen prospěli. Jak už sem se zmínil tak J-Lo je sice krásná ale jak zahrála svou postavu se mi ale ani za mák nelíbilo. Zato Gere září v každém záběru. Komedie která nic nedá ani nic nevezme ale takových už tu je. ()

Ondrew

Nemame tu cest s nicim svetobornym, no film pri pozerani vytvara akusi prijemnu pohodicku. Vdaka tomu som sa bavil, oddychol si a to povazujem za podstatne. 60%. ()