Advokát John Clark žije spokojeně se svou manželkou Beverly a dvěma dětmi. Přichází však krize středního věku a Johnovi začne vadit jeho životní rutina, chce víc. Během svých cest metrem domů si několikrát povšimne Taneční školy slečny Mitzi, v jejímž okně stojí neznámá dívka. Touží ji poznat, a proto se ke slečně Mitzi zapíše do kurzu tance. Ve škole, která se tak tak drží nad vodou, dělá dívka z okna Paulina druhou lektorku. Tanečnice Bobbie, která touží zúčastnit se chicagské soutěže, Johnovi prozradí, že talentovaná Paulina se dostala až do finále světové taneční soutěže, ale hned nato se s přítelem a partnerem rozešli. John si všimne, že v kurzu tančí v převlečení i jeho kolega z práce Link Peterson. Ten se mu svěří, že sní o veřejném tanečním vystoupení. Jednou se John osmělí a pozve Paulinu na večeři. Paulina mu odpoví, že se zásadně se žáky školy nestýká. Dodá, že jestli má zájem jen o ni, ať do kurzu nechodí. John si uvědomí, že chce skutečně tancovat. Mitzi ho přemluví, aby s Bobbií vytvořili pár pro chicagskou soutěž... Beverly zatím nechápe, proč chodí její manžel tak pozdě domů. Když se jí kolegyně svěří s nevěrou svého manžela, začne Johna podezřívat a najme si detektiva Devinea. Ten zjistí, že se John učí tancovat, a sdělí to Beverly. Beverly se dotkne, že jí o tom John neřekl, a začne se doma tajně učit tančit. Devineovi řekne, že už jeho služby nepotřebuje. Ve škole zatím všichni trénují na soutěž. Johnovi nejdou latinské tance, a tak požádá Linka, aby je s Bobbií nacvičil, John zůstane u klasických. Paulina se Johnovi omluví, že nepřijala jeho pozvání. Svěří se mu, že žije jen pro tanec. Vezme Johna večer do školy a pomáhá mu vypilovat soutěžní tanec. Detektiv Devine, který se příjde na soutěž podívat, pozve také Beverly a Johnovu dceru Jennu. Link s Bobbií v latinských tancích postoupí do finále. Johnovi se klasika s Bobbií také daří – až do chvíle, kdy John zaslechne povzbuzování Jenny. Přestane se soustředit a Bobbie nešťastně upadne... John běží za Beverly, ale ta mu vyčte, že jí nic neřekl. John do taneční školy přestane chodit. Od Linka se pak dozví, že Paulina odjíždí do Anglie a zve ho na večírek na rozloučenou... (TV Prima)

medii

Zadne dojeti, zadne vzruseni...snad jen te legrace trosku bylo. Jennifer je krasna baba, ale protoze ma do herecky pomerne daleko, vyzni charakteristika jeji postavy trosku hloupe. Zato Susan Sarandon si zaslouzi hvezdu, nebot i svou malou roli zahrala jak se slusi a patri. Richard je trosku z formy, clovek mu uplne neveri ani polohu slusneho tatky a kolegy, ani muze, ktery se poblaznil do smutne krasky za oknem, natoz aby mu uplne uveril svou vasen k valciku... Spatny scenar, spatna rezie, nebo za to vsechno muzou jen spatni herci? Asi kombinace toho vseho... ()

Stíba

Sladký, přesladký příběh, těžká romantika tak jak je pro Gerea typické a skvostná Jennifer Lopez. Celkově zkrátka musím říct, že jsem byl s touhle kombinací už několikrát velmi spokojen. ()

PavelZava

Film, jak já říkám z anglického originálu "Želví danc", mě na poprvé zaujal tím, že kanec Richard Gere Jennifer Lopez nesvedl. Mám z dnešního pohledu pocit, že jsme vyřešili hodně mindráků spolubojovníků z tanečních a byl tam ten správný tanec a hudba ! Nepřekonatelný Stanley Tucci . Hudba : John Altman ()

tranquill

Těžká romantika! Ale kupodivu lehce se mi na film dívalo, a to nejsem nijaký příznivec tance :-) Richard a Jennifer byli tak šarmantní, až mne to uchvátilo, a ostatní také nezaostávali. Prostě to bylo hezké a příjemně pozitivní... ()

Torgal

Richard Gere sa prihlási do tanečnej školy lebo sa mu páči Jennifer Lopez, pričom tu nájde hlavne nových priateľov a únik od každodennej rutiny svojho života. Hľadať tu nejaký dramatický oblúk je zbytočné, toto je len limonáda pre domáce paničky ktorá okrem toho tancovania neponúka nič iné. Najzaujímavejší na celom filme je latino tanečník Stanley Tucci, k trom hviezdam ho ale nepotiahne. 5-/10 ()

FeriusParfax

Stejně prkenně, jak Richard Gere hraje, tak i tancuje. Film jsem kdysi, v dávných dobách, viděla s tátou, který Richarda Gera žere, a který má rád romanťárny. Co si pamatuji útržky, tak se mi nelíbil Gere, Lopez a ani příběh. Necítila jsem mezi nimi žádnou jiskru a Jennifer Lopez se mi nejevila jako milá paní. Spíš na mě celou dobu působila jako reklama na depresi. Těžko byste pohledali divnější pár, než jsou tihle dva. Vždyť se k sobě absolutně nehodí. Takže za mě ne. Za tátu jo. ()

Odpadlik

Snímek, který byl pro mne sympatický tím, že se neodvíjel mnohdy tak, jak děj naznačoval. Není to klasický "taneční" film, ale jen příjemná směs komedie a romantiky. Bohužel ani tady se tvůrci nevyhnuli některým přeslazerným scénám, ale co. Noční Chicago je moc pěkně nasnímané, taneční škola má tu spravnou atmosféru. Na Gereho se kouká stále stejně příjemně. Zklamala mě Jennifer Loper, je celou dobu taková "nijaká". Naopak příjemným překvapením pro mě byly výkony ostatních (pro mě neznámých) herců - Gereho plešatý kolega nebo jeho "taneční partnerka" Bobbi. ()

arkie

Komu se nelíbí boubelatá prdelka J.Lo., ztratil úplně poslední důvod se na tuhle divočárnu koukat. Ubohé studiové prostředí, zoufalé herecké výkony, neuchopitelný guláš absurdních zápletek - všecko zamícháno, rozvařeno, natráveno, vyblito na podlahu veřejného záchodku, seškrábnuto a rozpatláno na filmový pás. Jedna hvězda jenom proto, že máme železné nervy, diamantové zuby a několik žaludků, tudíž jsme strávili i horší věci. ()

Bobšule

Velmi hezký, poklidně ubíhající film o lásce k tanci. Důvodem, proč nedávám čtyři hvězdičky, je poněkud nešikovně protahovaný konec. Mé povrchní ego by dalo přednost ukončení děje soutěží, kterou by ovšem Gerova postava s partnerkou vyhráli. Protažení filmu bylo možná "umělečtější", jak si autoři určitě myslí, ale pro mne už poněkud uklopýtané. ()

Colour

A pointa? O čom to vlastne bolo? Prvý film, ktorý som videla a nemal poriadnu zápletku. I céčkový film nejakú má. Jediné pozitívum tohto filmu sú tance. To je jediné, čo ma držalo pri filme až do konca. ()

Wowara

Překvapivě docela příjemná oddechovka. Přitom Jennifer Lopez jako herečku moc nemusím. Výkon ve filmu ale odvedla velmi dobrý, tančila krásně. Richard Gere hraje skvěle jako vždy a tak výsledný celek je opravdu báječný! Tanec miluju, mému oku lahodí. A tak jsem se filmu docela bála. Nebude to zas nějaký paskvil? Nebyl. ()

Blacki

Příjemný snímek, který snad nikoho nemůže vyloženě urazit. Jsem ráda, že film nedospěl k: "Ty jsi mě podvedl, já tebe taky...tak je to v pořádku." To bych opravdu nezkousla. Soundtrack se mi velice líbil. Pak že starýho psa novým kouskům nenaučíte. ()

Brinkley

Kdybych neviděla japonský originál, možná bych přihodila i třetí hvězdu za Susan. Ovšem při porovnání se mi dere na mysl jediné slovo: plytkost. A to navíc pomíjím fakt, že na navštěvování kurzů klasického tance Evropan nic skandálního nevidí, kdežto v Japonsku je to jinak. Tím v podstatě ztrácí americká verze tak trochu smysl. ()

bono22vox

Ušlechtilé figurky, hezké tanečky a ponaučení, že pravá láska nerezaví... Jinými slovy schematická pohádka se vším všudy... ()

pirulka

Veľmi milý film :) taký, keď si chcete od všetkého oddýchnuť a mať príjemný večer tak si ho pozriete a on vás prekvapí svojím pekným nenáročným príbehom, zábavnými scénami, skvelým hereckým obsadením. Musím sa priznať, že tanečné filmy mám vo všeobecnosti veľmi rada a vždy ma bavia. A tento je veľmi pekne spravený, zasmiala som sa, nemusíte pri ňom priveľmi rozmýšlať....ako dobre našlahané laté po dobrom obede .4* ..P.S. tajomná J-lo sa mi moc ľúbila :D ()

mira.l

Tak já nevím. Kolik? Dvě, čtyři*?? Svým způsobem je to bídné, takové nemastné, neslané, bez nějakého většího spádu. Na druhou stranu velice příjemná oddechovka o lásce k tanci, proti R. Geremu (nebo Gerovi??:) ) já v zásadě nic nemám, potěšila přítomnost S. Sarandon, S. Tucciho, on vždycky vytvoří takovýho šaška:), a J. Lopez? Já na ni nějak zvlášť vysazenej nejsem, ale tady se mi líbila dost, vytvořila tady takovou docela tajemnou, až étericky "nedobytnou", bytost, skoro byla škoda, že nedostala víc prostoru. A pokud se dala do pohybu, tak se na ni při tanci i hezky koukalo. A skoro mě až trochu překvapilo (a asi i mile), že to nedopadlo mezi Gerem a Lopez tak, jak jsem si myslel, že to nakonec dopadne. Pro začátek velmi slušné tři *, třeba to časem i změním směrem výš. ()