Chickie (Zac Efron) chce podpořit kamarády, kteří bojují ve Vietnamu, a tak se rozhodne udělat něco bláznivého – osobně jim přivézt americké pivo. Cesta, kterou Chickie v dobrém úmyslu podnikne, mu záhy změní život a ovlivní jeho náhled na věc. (Apple TV+)

Mykhaluu

Dokonale zahraný vývoj postavy! Scéna, kdy Bill Murray to po návratu neposlal celé do kytek, dělá z kousku místo plakátové protiválečné agitky vyvážené komediální drama. ()

chesterko

Aj dobré úmysli niekedy vystrelila opačným smerom, trefné, dokonale vyladené a niečo v tomto čase skvelo podané. Zo Zaca sa stal skvost. ()

kubas369

7/10. Zajímavý film o zajímavé cestě do Vietnamu i k sobě samému. Můžete si o Efronovi myslet co chcete ale vybrat si zajímavý scénář umí. ()

DJ Kritik

Blbá poznámka v bare má za následok vznik rôznych situácií, ale komédiou by som to nenazval v žiadnom prípade. Je len otázne, či takéto správanie v danej chvíli prospelo, alebo skôr poškodilo. Čo je ale podstatné opäť raz je tu poukázané na CIA ako na organizáciu skorumpovanosti, zla a bezcharakternosti a to sa odohráva v 60-tich rokoch. ()

Firko

Skvelý film. V kontexte dnešných časov a prebiehajúcich vojen nesie tento film veľmi silné posolstvo, veľa múdrych myšlienok ,,medzi riadkami" ale aj otvorene a natvrdo. Kontext vojny, jej vnímania a dopadov je vždy rovnaky, bez ohľadu na dobu a vyspelosť spoločnosti. Ľudstvo je nepoučiteľné a stúpne do hovna zas a znova hneď ako dostane príležitosť. Vyborny Efron, výborný Crowe, výborný Murray. Menej komédia, aj keď zasmiať sa je na com, viac je to sonda medzi ľudí a ich vnímanie konfliktov. Výborný počin. ()

xxmurphyxx

Akože celkom prekvapenie. V tom dobrom. Očakávania som mal malé a film som bral len ako priblblú lacnotu na večer, ktorú niekde v polke začnem preklikávať a nakoniec som film zhltol od začiatku do konca a celkom slušne sa bavil. Crowa riešiť nejdem, to je stávka na istotu, ale Efron milo prekvapil. Síce bol zase za pablba, ale sympatického pablba a toho pablba som mu veril a fandil mu. Je tu kopa úsmevných aj vážnejších momentov, celé to celkom dobre odsýpa a aj keď to zas nie je žiadna hitovica, ako jednohubka na večer poteší. A dokonca je to podľa skutočnosti, nech sa to akokoľvek šialene zo začiatku zdá. ()

Facerr

Na pohodu. Žádná křeč. Rozhodně se na to kouká příjemně. Ani nevíte jak a jste na konci příběhu, který je umocněný tím, že se opravdu stal. ()

Hopeman

Zajímavá historka , ale jinak opravdu debilní nápad... film má i jedno zásadní sdělení "ve válce se vždy lže!" ()

Střelec17

Filmy se Zackem Efronem mám rád a ať si o něm říká kdo chce co chce, tak právě on mi dokázal, že mě filmy s ním prostě baví. Už při čtení obsahu jsem věděl, že je to jeden s těch bláznivých nápadů co musím vidět. Koho by mohlo napadnou něco tak tak bláznivého, jako odvézt kamarádům v boji pivo aby je podpořil, za mě tak jednoduchý a zároveň geniální námět pro film. Chikie s jeho ztřeštěným nápadem, (který mi připomínal mě samého), se vydá podpořit kamarády do Vietnamu. Cestou naráží na různé lidi a začíná si uvědomovat skutečnost války, jako že né všechno co vláda říká je pravda. Tady musím pochválit nenucený humor, přesně takový mi sedne, se skvěle se doplňujícím dramatem. Pozitiva: Je až k neuvěření, že je to podle skutečného příběhu. Negativa: Něco tomu chybělo, za co bych dal plný počet. Možná po druhém shlédnutí. ()

bonovox

Ďalši kvalitný film od Petra Farrellyho, po Green Book potvrdenie jeho režisérskych kvalít. Trošku strelený príbeh ale práve také si zaslúžia filmové spracovanie. Zac Efron perfektný v hlavnej úlohe, plusom kvalitná úloha novinára pre Russella. 80% ()

liebgott

Přijemná oddechová komedie o jednom Cvokovy co se rozhodl přivézt svým kamarádům do Vietnamu pravé americké pivo . Herecké výkony jsou skvělé a Zac Efron neuvěřitelně válí , skvělí je tež i Bill Murray v roli hospodského který dění ve Vietnamu komentuje dosti svérazně . Prostě příjemná odechovka která zahřeje u srdíčka ()

Dusty56

Vzhledem k tomu, jak mě trailer nadchnul, je pro mě film spíše zklamáním. Začátek se vůbec nepovedl, vlastně trochu zajímavý to začalo být až když se vydal ve Vietnamu za druhým sousedem. Následovala nejlepší pasáž filmu a pak se to vezlo na více méně průměrný vlně s jednou světlou výjimkou. Film má dvě velké mouchy. Zaprvé se moc nepovedlo skloubit vážné téma, neboli vážnou atmosféru, s odlehčenou (s tou přinesu pivo kámošům ve válce). A druhá velká moucha jsou herecké výkony vedlejších rolí. Jeho sestra, jeho kámoši doma, Kev, kapitán jeho lodi a další mě neskutečně iritovali a nevěřil jsem jim ani slovo, ani gesto. To výkon Efrona byl alespoň průměrný. 60% ()

Polux

7/10 | Farrelly se po feel-good dramedy o rasismu podle skutečných událostí rozhodl natočit feel-good dramedy o válce ve Vietnamu podle skutečných událostí a možná překvapivě mu to opět vyšlo. Zápletka je svou premisou tak neuvěřitelná, že kdyby nebyla založena na reálném příběhu, byl by film jistě označen za absurdní divadlo s doprovodnou stížností na scénáristy, kteří už fakt nevědí, co by si ještě vymysleli. Ale právě svou šíleností a nesmyslností ukázkově zrcadlí podstatu celého konfliktu, ve kterém se odehrává. | A Farrelly to moc dobře ví, protože povedenou dobovou atmosférou, budovanou pro filmy o válce ve Vietnamu nepostradatelnými songy z té doby a natáčením na lokacích sice ne přímo v socialistické republice, ale co by napalmem, totiž kamenem dohodil, vedlejšími postavami, tvořenými roztodivnými figurkami od nadšených zelených mozků po obyčejné lidi, kteří chápou v jakém průseru se nachází a snaží se s tím vyrovnat jak jen to jde, občas humorným, občas absurdním všudypřítomným logistickým chaosem, ve kterém stačí havajská košile a vyhýbavé (a občas idiotské) odpovědi na to, aby se z člověka stal agent CIA:-) a v neposlední řadě jednotlivými, často až dadaistickými, historkami jak ze zázemí, tak z (častokrát horké) fronty, které hlavní postava během své dobrodružné výpravy "tam a zase zpátky" prožije, se film blíží válečně-humorným klasikám Good Morning, Vietnam a Air America. | K tomu se tady Farrelly může opřít i o herecké představitele. Efron v titulní roli tak trochu dobromyslného prosťáčka, který si v průběhu děje projde určitým charakterovým vývojem, hraje hodně slušně a dávno už není jen "ten hezounek z Disneyho muzikálu", sekundující Crowe tady vystřihl dalšího ze svých nenápadných hrdinů z lidu s jasným morálním kompasem a potěšil rovněž Murray v pro něj možná netypické roli, který i na malém prostoru hraje skvěle. | Na rozdíl od minula se v tomto případě asi pro žádné ceny na pódium chodit nebude, protože se tady nenastavuje žádné zrcadlo, neřeší se "vážná témata" a netepe se do velkého společenského traumatu, ale to vůbec nevadí, protože výsledek i tak stojí za to. | PeZet ()

vinducha

Film charakterizuje seržantova hláška v cca 1:02:20. "Nedělej si starosti. Občas narazíš na člověka , co je tak blbej , že přežije." ()

babuška

rusáci mají afgánistán a amíci vietnam, moc vtipný mně to nepřišlo, spíš jsem se nudil, jediný co se mi potvrdilo, že efron umí leda prd, komediím obzvláště americkým, dávám 3 ale tady jednu, za snahu, jo a dodatek, ten pablb co ho mentálně všude cpou je fakt pablb ()

LUIGISde

Na začiatku trošku nudné ale časom sa to celkom dobre rozbehne. Páčilo sa mi, neviem či nie jedinému, že scénarista sa neobťažoval so zakrývaním takých tých drobných náhodičiek ktoré zabezpečovali že sa vlastne dej mohol odohrať, ale naopak skôr ich zvýraznil. Je to tak buzardný príbeh, že keby na konci neukázali skutočných ľudí ktorí boli vo filme stvárnení, išlo by asi o paródiu. Za mňa ale 75% určite sedí, nakoľko ma film bavil a celkom dobrý dynamický sled udalostí doplnený o Efrona, ktorý postúpil z pubertalnej reklamy na ameriku až sympatického herca. ()

Hugho

Nenápadná komédia života o priopitom rozhodnutí a jeho následkoch. Na americké pomery neakčné a nepatetické dielko podľa mňa verne zobrazujúce vtedajšiu atmosféru + malý výsek vietnamskej vojny. Nebolo to také drvivé ako Jakubov rebrík, spektakulárne ako Čata alebo experimentálne ako Fire Base, ale potešilo to. Pripomínalo mi to  "Analfabetku, ktorá vedela počítať", ale keďže je to natočené na základe reálneho príbehu, nemá to tú príchuť vypočítavého kalkulu. Effron mi zo začiatku nesedel, ale dobrí herci vo vedľajších úlohách potešili a kvôli nim pridávam * naviac. ()

Mark Wahlberg jako muž od rodiny

Mark Wahlberg jako muž od rodiny