Hunter "Patch" Adams studuje v pokročilejším věku medicínu, aby mohl v praxi prosazovat zcela odlišný přístup k pacientům, než na jaký jsou v nemocnicích zvyklí. Při pobytu v psychiatrické léčebně v roce 1969, když se pokusil o sebevraždu, si totiž uvědomil, že pacienty je možné zbavit stresu a trápení zábavou a humorem, který často jiným připadá až nemístný. Patch věří, že lidé, kteří se smějí, zapomínají aspoň na čas na své trápení. Během studií si to ověřuje v praxi ve fakultní nemocnici. Získá pro svoje metody také několik spolužáků. Proti němu je naopak děkan, který ho po skandálu při uvítání hostů na sjezdu gynekologů chce vyhodit ze školy. Patch s několika kolegy otevře v přírodě neobvyklé lékařské zařízení Gesundhait, kde se svou metodou má při léčení velký úspěch. Zamiluje se do něj spolužačka Carin, ale když ji jeden z pacientů zavraždí, Patch prožívá krizi a začne o všem pochybovat... (TV Nova)

Lacike

Zapletka je klasicka obohrata sentimentalna pesnicka, ktora neprinasa nic nove. Ale tentokrat to dokazal Robin Williams svojim famoznym hereckym vykonom plnym entuziazmu vytiahnut dost vysoko nad priemer a po skonceni filmu som mal velmi dobru naladu. To si cenim. Akurat bolo trochu zvlastne, ked som si pri sledovani uvedomil, ze hned niekolko hercov z tohto filmu je uz po smrti. Robin Williams, Philip Seymour Hoffman, Michael Jeter. Vsetci tu podavaju kvalitne vykony a pritom odisli tak predcasne. Skoda ich. 7/10. ()

Skleni

Tento film sa dá a poprípade je nutné ho aj hodnotiť z dvoch perspektív. Jedna je samotný film a druhou je herecký výkon Robina williamsa a jeho celkové hranie vo filme. záver je skvelou ukážkou ako sa pri komediálnom počine dá utvoriť volne a bez nátlaku romantická zápletka s hlbokým citovým základom ktorý sa na konci tak nabúra, že sa vás to až dotkne. Mňa sa dotklo. Zároveň film akoby poukazoval, že nie všetko je vo filme možné dosiahnuť iba priamym obrazom a vhodením diváka do stredu diania ako to je obvykle. Proste tvorcovia, začo vďačíme najmä scenáristom tohto filmu, si zvolili miernu a istým spôsobom tajuplnú cestu ako doviezť diváka ku koncu. A ten naozaj stojí zato. Avšak film je nevýrazný ostatnými prvkami a je priemerný čo sa týka kameri a hudobného doprovodu ( mne sa nepáčil). Ani to že tvorcovia neapelovali nato, že je to podla skutočnosti mi tam dosť chýbalo. Ale ináč je tento film hlboko vrytý v mojej pamäti a som tomu nesmierne rád. 76% ()

Petike odpad!

Tento film je urážkou reálneho Huntera Adamsa a nadácie, ktorú založil. S jeho reálnym životom a dielom to súvisí asi ako Hamlet s hemendexom. Navyše, sfiktívnená verzia Adamsa v podaní Williamsa je nielen neuveriteľnou karikatúrou a znôškou klišé, ale jej pokrytectvo je prezentované ako pozitívna vlastnosť. ()

silentname

Po videní recenzie Douga Walkera (Nostalgia Critica) som prehodnotil niektoré názory na film "Patch Adams", no musím priznať, že keď som si ho pozrel znovu, tak stále na mňa z neho sršal ten dobrý pocit ako z každého filmu, v ktorom hral Robin Williams. Treba si povedať popravde jednu vec o tomto filme. A tou je fakt, že fakty často prekrúca a niečo si pripisuje podľa toho ako uzná za vhodné a ťažko sa to pozerá keď chcete poznať skutočný príbeh Huntera Adamsa. Ale teraz sa od tohoto odosobním a pozriem si film čisto ako film. A potom je to pre mňa veľmi srdečný, láskavý film, kde človek dokázal, že radosť a smiech dokážu veľmi pomôcť ľuďom a sú aj dobrou medicínou. Psychika je tiež veľa. Robin Williams je nenahraditeľný. V tom ako nás dokázal rozosmiať, ako nám dokázal dať úžasný pocit, že je tu kedykoľvek pre nás a venuje nám čo najviac príjemných pocitov a radosti. Rovnako si počínajú aj ostatní herci a film na mňa pôsobí veľmi pozitívne. Rád sa na neho pozerám, vraciam sa k nemu a dokážem v ňom nájsť veľa inšpirácie. Takže napriek tomu, že to prekrúca kompletnú realitu, film sám o sebe je podľa mňa dobrý. Hodnotenie: B ()

Blazkowicz

To jsem zase jednou naletěl. Podle názvu to vypadalo na dobrou komedii. Ve skutečnosti je to nějaké životopisné drama, které hraje na city. Sice je dobré mít povědomí o tom, že někdo takový existuje, ale jinak je mi to úplně u prdele a nezajímá mě to. Kdo to překládal by potřeboval nakopat do koulí. 2+* ()

• Skutečný Patch Adams film a ztvárnění své postavy neměl rád. (HellFire)
  • Skutečný Patch Adams sedí za filmovým Patchem (Robin Williams) ve scéně, kdy se rada vrací s verdiktem do místnosti. (HellFire)
  • Jeden z producentů filmu Mike Farrell potkal Patche Adamse při jeho práci jako poradce seriálu M*A*S*H (od r. 1972), ve kterém si Farrell zahrál postavu doktora B. J. Hunnicutta. (HellFire)