Reklama

Reklama

Zatímco černošský detektiv James Carter skončil u dopravní policie, jeho parťák Li je členem ochranky čínského velvyslance Hana. Ten se chystá zveřejnit tajemství šéfů Triád, nejobávanější čínské zločinecké organizace, ale když chce prozradit, kde je tajemný Šaj Šen, je postřelen najatým zabijákem Kendžim. Carter a Li slíbí velvyslancově dceři Su Jung, že ho vypátrají. Vydají se pro obálku, kterou jí předal otec pro případ, že by se mu něco stalo. Krátce před nimi se jí však zmocní několik ozbrojených mužů. Také z nemocnice je odvolána Hanova ochranka a vzápětí se objeví gang, který chce velvyslance zabít. V poslední chvíli zasáhnou Carter a Li a jednoho zabijáka zajmou. Dozvědí se od něj adresu v Paříži, kde má být Šaj Šen. Okamžitě se tam vypraví. Dvojice zjistí, že Šaj Šen je seznam třinácti nejvýše postavených bossů Triád a informace o něm má zpěvačka Genevieve, kterou během vystoupení zachrání na poslední chvíli před střelci v hledišti. Vzápětí jim zavolá Kendži. Chce Genevieve výměnou za Su Jung, kterou drží jako rukojmí ve vyhlídkové restauraci na Eiffelovce. (TV Nova)

(více)

Videa (4)

Trailer 4

Recenze (305)

sniper18 

všechny recenze uživatele

Je to dosť dobrá akčná komédia s Jackie Chanom, ktorá je záverečný dielom jeho známej série. Má celkom dobrý príbeh o hľadaní dôležitého zoznamu mafiánských šéfov, ktorý by ich ohrozil a tak sa ho snažia získať všetci. Spracovanie je na tom tiež celkom dobre, ale mierne sklamalo. Prvá polovica je veľmi dobrá, rýchla, dynamická a aj zaujímavá, ale v druhej sa dej o dosť spomalí a celkovo je podstatne slabšia. Akcie je pomerne dosť a dobre sa na ňu pozerá, ale väčšina z nej sa nachádza v prvej polovici. Jackie Chan už ale moc nestíha a ani toho moc nepredvedie. Najviac sa mi páči akcia v nemocnici s niekoľkými výbornými nápadmi, automobilová naháňačka so zaujímavými zneškodneniami motorkárov alebo aj úvodná naháňačka cez mesto. Dobre tu funguje aj humorná stránka, hlavne celá časť v škole bojových umení, spev na križovatke alebo výborná postava taxikára. Veľmi som spokojný s technickou stránkou filmu, celý čas sa na film výborne pozerá, má dobrú réžiu a kameru. Herecké obsadenie aj prostredie filmu mi tiež vyhovuje, ale v porovnaní s dvojkou zaostáva. Hong Kongská tvorba Jackieho Chana je podstatne lepšia, ale v rámci americkej tvorby je tento film veľmi dobrý nadštandard. A páči sa mi o dosť viac ako jednotka. Objektívna kvalita filmu- 66%, film sa páči mne na 72%. ()

Jamal 

všechny recenze uživatele

Co k tomu tentokráte říct, dovětek názvu filmu je možná zábavnější jak samotný film. Jackie už hodně zestárl, ve filmu už tolik neposkakuje. Postavy už vyrostli, tudíž nás mají o to těžší pobavit. Hlavní zloduch mě nepřišel vhodný, jelikož je to Leeho bratr, černá ovce rodiny a u mě spíše vzbuzuje jeho příběh lítost, a plně chápu, že ho Lee nedokáže zabít. Není to tedy pořádný protivník, a žádné zlo tu není. Je to tedy tak trošku bez děje. Nejzábavnější postavu ve filmu je taxikář, protože Carter je tak trošku ohranej. I když mě sice taky párkrát pobavil. Hudba Lalo Schifrin, který je podepsán i na předchozích dvou dílech a na kontě má šest oskarových nominací. ()

Reklama

Psema 

všechny recenze uživatele

Ještě že první dva díly nepovažuji za bůhvíjak nadprůměrné kousky, protože kdyby ano, musel bych teď trojku odstřelit s razancí Johna Matrixe. Proč právě s touhle? Protože scénář by do doby řízných a stupidních osmdesátých let zapadl lépe než kamkoliv jinam. Postavy se střetávají absolutně náhodně jako kdyby byla velkoměsta, v nichž se děj odehrává, malé vesničky, kde zná soused souseda a logika dostává na zadek víc než všichni gauneři, co se kdy s Jackiem střetli v celé jeho kariéře. Bohužel už ale tenhle asijský stařík zestárl natolik, že se jeho schopnosti vedle hláškujícího kolegy Tuckera smrkly na pobíhání mezi auty uprostřed dopravní špičky, uhýbání před několika noži a vějířem, popřípadě na přeskakování několika zídek. Všiml si toho i Ratner, kterému sice po třetích X-Menech zjevně došly prášky na talent, ale i tak se docela snaží zakrýt všechny neduhy postaršího hongkongského borce. Ale ani to nestačí. Situaci pak jakž takž zachraňuje Tucker, jehož nabroušený jazyk se nezastaví před ničím. K průměru ale tuhle šlichtu nevytáhlo nic. ()

JASON_X 

všechny recenze uživatele

Po výborné dvojce je tohle naprosto otřesný a nepochopitelný propadák. Nepochopitelný proto, že jeho režisér je tentýž jako režisér předchozích dvou dílů a dokonce i scénárista je stejný jako u dílu prvního, což už nechápu vůbec. A otřesný proto, že není skoro vůbec vtipný, že je naopak hodně hodně trapný, že nejtrapnější je tehdy, když se snaží být vážný, že Tucker mi skoro celou dobu lezl na nervy místo aby mě bavil, že Jackie by naprosto nevýrazný a jakoby otrávený (bodejť ne), že... atd. Že se von Sydow občas mihne v nějaké pitomosti jsem si už zvykl, ale co tam dělal Polański ví čert. Jediná jakž takž vtipná scéna byla ta s jeptiškou, ale i ta byla zoufale slabá, v porovnání s nápaditým a jiskrným humorem Rush Hour 1 a 2. Druhá hvězda je jen z nostalgie a za pár dobrých Jackieho kousků navzdory jeho věku. Dal jsem tomu druhou šanci a třetí už určitě nikdy nebude, leda bych podstoupil frontální lobotomii. ()

Kaka 

všechny recenze uživatele

Čím déle tyhle dva šašky vidíte, tím víc nad nimi mávnete rukama a necháte se unášet na bláznivé vlně dobrodružství a nesmyslů. Třetímu dílu se musí dost věcí odpustit, protože je plný klasických akčních klišé a neuvěřitelně prázdného děje. Na druhou stranu je ale na akční pecku dostatečně akční a je vidět, že na technické stránce filmu a celkovém "looku" se nešetřilo (jen to odívání je kapitola sama pro sebe). Finále na věži je natočeno velmi zručně a dvojice hlavních šašků se stále umí dobře ohánět. Dokonce jsem se několikrát i jejich hláškám zasmál, na což si v prvních dílech nevzpomínám, takže do koše bych to rozhodně neházel. Krom toho si Ratner dokázal během filmu několikrát vystřelit i sám ze sebe a z celého konceptu filmu a to se mi zamlouvalo dost. ()

Galerie (120)

Zajímavosti (22)

  • Ve scéně, kde jsou oba hlavní hrdinové v letadle, si Carter objednává plněnou rybu ("gefilte fish"). Jedná se o odkaz na podobnou scénu z Křižovatky smrti 2 (2001), která se ale objevila jen v závěrečných titulcích, protože Chris Tucker tehdy nedokázal vyslovit slovo „gefilte“. (SG-1)

Související novinky

Brett Ratner v Spielbergových službách

Brett Ratner v Spielbergových službách

12.05.2011

Posledním filmem, který jsme od něj viděli, byla Křižovatka smrti 3 z roku 2007. Pak měl velké plány se čtvrtým Policajtem v Beverly Hills, ale nic z toho nebylo. Momentálně dokončil krimikomedii… (více)

Nicolas Cage je duch...

Nicolas Cage je duch...

28.06.2008

...herce, kterým kdysi býval, říkáte si. Ano, to taky. Ale naše souvislost směřuje k polit-thrilleru The Ghost Romana Polanského. Tomu to nedávno nevyšlo s historickým velkofilmem Pompeii (to víte, v… (více)

Eddie Murphy je neuvěřitelně mrňavý

Eddie Murphy je neuvěřitelně mrňavý

23.04.2008

Kdo si chce na něj šlápnout? Moment, ne všichni najednou! ;-) Studio Universal už nějakou dobu plánuje komediálně laděný remake klasiky z roku 1957 The Incredible Shrinking Man. Původní verze s… (více)

Budoucnost bude průměrná

Budoucnost bude průměrná

21.03.2008

Brett Ratner a Len Wiseman jsou jako bráchové. Oba rutinéři, kteří se vyšvihli na výsluní díky úspěšným, ale nikterak zázračným akčním sériím (Křižovatka smrti a Underworld), pak dostali šanci… (více)

Reklama

Reklama