Walter Mitty (Ben Stiller), nesmělý a věčně snící fotoeditor časopisu Life, se ve svém jednotvárném životě jen těžko potkává s realitou, a proto raději žije ve svém vysněném světě. V něm se mění na dokonalého romantického hrdinu bojujícího za lepší, spravedlivější svět. Trestá padouchy, zachraňuje pejsky z hořících domů a ochraňuje bezbranné ženy. A také se ve svých snech stává cílem obdivných pohledů kolegyně Cheryl (Kristen Wiig), kterou bez jejího vědomí do svých snových toulek často angažuje. Ale i ve svém reálném životě se jednoho dne Walter musí rozhodnout k zásadnímu kroku do neznáma a opustit bezpečný přístav archivu plného negativů a fotografií, kde jsou jeho největším nepřítelem jen pomalu padající prach a ústrky šéfa (Adam Scott). Aby zabránil svému vyhazovu, musí najít ztracený negativ fotografie, která má být na titulní stránce časopisu. Kvůli tomu musí najít slavného fotografa Seana O'Connella (Sean Penn). To ale neznamená zavolat si taxíka a zajet o pár bloků vedle. Představuje to dobrodružnou cestu okolo světa, putování divočinou a nejzapadlejšími kouty naší planety, protože nepolapitelný fotograf-dobrodruh je hvězdou fotožurnalistiky proslulou neúnavným odhodláním hnát se za příběhem bez ohledu na to, kam až jej zavede. A tak se Walter musí vydat po jeho stopách. (Cinemart)

007.

Film, u kterého jsem dlouho přemýšlel, jak jej ohodnotit. Na jednu stranu výborný humor, s napětím člověk čeká, kam jej stopy zavedou, ale místy, a ve druhé půlce filmu více, nudné scény, ale nakonec se přikláním k vyššímu hodnocení. 74% ()

Petula009

Nejdřív jsem si říkala, že Stiller se nechal pohltit islandskou a grónskou přírodou na to aby z toho byl smysluplný příběh. Ty počáteční flashbacky mi přišly zbytečně a možná byly jenom pozůstatek nějakých Stillerových bývalých komediálních rolí. I na něm jde vidět, jak se posouvá dále a nejen jako herec. Docela mě bavili i ty střihy, nemluvě o soundtracku. Konec mě dostal, na kolik to mohlo být klišovité. ()

ZnalecH

Mám za sebou velice zajímavý zážitek. Bylo to něco, co jsem asi ještě neviděl a obsahovalo to spoustu dobrých myšlenek. Například, že některé zážitky je dobré si prožít a ne jen o nich snít. Ale bohužel se mi to celkově zdálo slabé a často se stávalo, že jsem koukal na hodiny. ()

myschenka

Přiznejme si, kdo z nás má svůj wishlist, seznam svých snů a přání, které by si jednou rád splnil? Třeba je v něm i to, jaký by chtěl být, jak by chtěl žít? A kdo z nás si ty své touhy plní? Myslím si, že velká většina z nás si o nich, stejně jako Walter, jen sní. Ale proč si je nezačít uskutečňovat? Proč být tím, kým ve skutečnosti nejsme? Proč dál žít něco, co se nám nelíbí? Proč to prostě nezkusit změnit? Třeba stačí jen malý impuls, malý krůček a pak se to rozjede jako lavina... Skláním se vám k nohám, pane Stillere, protože doteď jsem vám nějak nemohla přijít na chuť. Po dnešku ale smekám a děkuju, že otevíráte oči a že váš film může být právě rozbuškou pro to změnit něco v obrovskou explozi, užívat si život a dobrodružství naplno, a přesně tak, jak jsme si to vždycky přáli. Ale, co je důležité, umět se v těch momentech taky zastavit a opravdu si je užít. Já s tím tedy rozhodně hodlám něco dělat. A co vy? Užila jsem si úžasnou podívanou, hltala každý kousek Walterovy cesty, všechny moje vysněné krásy světa (které se chystám vidět na vlastní oči) a úžasný hudební doprovod v čele s Bowieho Space Oddity „...Ground Control to Major Tom...“. ()

Jonatána

Viděla jsem to dvakrát a pokaždé jsem na konci u odhalení snímku č. 25 bulela. Nepochybuji o tom, že to uvidím i potřetí a budu zase bulet. Prostě FILM, alespoň pro mě. ()

Crixus

Ze začátku filmu jsem si nebyl jistej, jestli třeba film nevypnout a nebo co si o tom mam vážně myslet. Z toho jeho častého snění jsem byl celkem zmatený. Ale jakmile se Walter vydal na cestu a do toho začala hrát skvělá hudba, tak jsem se do filmu prostě zamiloval. Je to úžasný kousek plný energie, na konci kterého jsem přemýšlel, jestli si ho nemám pustit rovnou ještě jednou. Z filmu jsem měl vážně skvělý pocit a pokaždé, když teď slyším písničku "Ground control to Major Tom..." tak si vzpomenu na tento film. ()

bearmeedek

Po přečtení obsahu filmu bych si jej vůbec nepouštěl. Přinutilo mě k tomu vysoké hodnocení uživatelů (někteří asi fakt něco užívají ...). Nudil jsem se, možná i usínal. Bene, koho s tím chceš ohromit, mě to teda nasralo. Ztracený čas. ()

haWranka

Hlavně legrace, spousta nádherných scenérií a moc dobré hudby. Člověk se nesmí moc zamýšlet, ale spíš jen tak prožívat, pak si to užije asi tak, jak tvůrci mínili. ()

TomasRichtr

SPOILER! Jediná škoda je, že jsem si už od začátku říkal, jestli ta fotka nebude v té peněžence. A bohužel jsem měl pravdu. Jinak mě film opravdu dostal, zvlášť co se týče kamery, především tedy záběry z Grónska a Islandu. ()

rejsek9

Ben Stiller hraje v Mittym něco, co absolutně nesouvisí s postavami, které hrál za celou jeho kariéru. I přestože mě snímek tolik nezaujal, dávám nakonec čtyři hvězdy díky hudbě, některým vtipům a další omáčce, která dodává filmu šmrnc. ()

Demonic189

Bijem si hlavu o stôl, že som na to nakoniec do toho kina nešiel... Príbeh ma doslova ohromil a zároveň pohladil na duši, pointa je prekrásna (jednoducho treba občas zodvihnúť riť a žiť, cestovať...youtube a google nám nikdy nenahradia skutočné zážitky), soundtrack je skutočne nadpozemský, prostredie Islandu WOW (tam raz určite pôjdem!), mnohé nezabudnuteľné scény (tá so sopkou jednoznačne vládne!) a do toho veľmi sympatické duo Stiller/Wiig. Krásny film, ktorý si veľmi rád pozriem opäť... ()

Henry Morgan

Krásné, snové,neuvěřitelné, ale milé. Takové pošahanější road movie, takový hodně jednoduchý indiana jones. Prostě letní film, který svou zcela záměrnou jednoduchostí, smíchanou rafinovaně a citlivě s nejistotou o tom, co reálné je, a co není, pokládá a odpovídá na zcela zásadní otázku lidské existence a otevírá další, mnohé otázky. Za to, že to Stiller nepokazil, za to, že krásně sdělil něco mně blízkého, za to, že použil nejkrásnější prostředí, jaké mohl, dávám 5***** ! ()

gemi

Příjemná komedie s úžasnou výpravou. EDIT: 26. 10. 2022, druhé zhlédnutí. Příběh je komorní, jednoduchý, ale o něj tady vlastně nejde. ()

Likan7

Walter Mitty je tak audiovizuálně ohromující film, že je možná až škoda, jak úchvatně vypadá. Potom totiž ztrácí body pěkný příběh, přesvědčivá Benova režie a k překvapení všech dobře hrající Ben. Vypadá to, že když Ben usměrňuje Bena, vypadá to dobře. Všem postavám po 10 minut bezmezně fandíte a v momentě, kdy se Walter rozeběhne ze své kanceláře, jen máte otevřenou pusu a kocháte se. Ať už mluvíme o úchvatném sjezdu na skateboardu, výbuch sopky nebo setkání se šelmou. Jedna pecka vedle druhé. Každý druhý záběr by se mohl stopnout a fouknout na plakát před kino jako upoutávka, protože by prostě byl špičkový. Můžete nadávat, že je to prvoplánovité cucání emocí, ale na mě to prostě fungovalo a jsem moc rád, že i dnes občas vznikne tak příjemný film. ()

samkko

8/10  aneb velmi pěkné překvapení v podobě velmi barevného filmu. Film s nádhernou myšlenkou, krásnou hudbou, příjemnými herci a úchvatnými lokacemi, na mě zapůsobil hřejivým dojmem. Místy to bylo trochu hloupé, ale svou lepší stránku si to vždy dovedlo udržet. Krásný, klasický a jednoduchý film pro všechny věkové kategorie. ()

Nix

Nejsem fanda Stillera a jeho tvorbu moc nesleduji. Ale tento film jsem na doporučení zkusil a byl jsem překvapen. Je to opravdu pozitivní film a dlouho se mi po tomhle filmu nestalo, abych z něj měl takový dobrý pocit (naposledy Top Gun 2). Je to příjemný, nijak nenáročný filmek, ale abych byl z něj úplně paf se říct nedá, dost mi přišlo, že film trpí na hluchá místa. Ale jinak je to fajn podívání. ()

dwbmb

Hvězda dolů za jednu typicky Stillerovsky debilní scénu (parodie na Benjamina Buttona) ve filmu, kterému není v ostatních ohledech moc co vytknout (krom samotného pojetí charakteru, viz dále). Kdyby sám Stiller nehrál hlavní postavu, sotva by kdokoli byť z legrace tipoval, že má s tímto filmem vůbec něco společného (snad jen u té debilní scény s Benjaminem Buttonem, proč to sakra dělal?). Jako by se částečně ztotožnil s filmovým Walterem Mittym, uvědomil si, kolik už je mu let a jaký nicotný hovadiny doposud natočil, sebral se a udělal konečně něco pořádného. Zde je velmi výrazný odklon od původního Waltera Mittyho "snílka", kde na rozdíl od předlohy začne ve filmové verzi velmi záhy žít neobyčejným životem doopravdy. Takže Waltera Mittyho je ve filmu všeho všudy tak 20 minut, zbytek je postava jen stejného jména, což beru jako podvod na diváka a přispělo to ke stržení té jedné hvězdy z hodnocení. Nenechte se jménem Bena Stillera odradit, budete příjemně překvapeni. Je to exhibice barev a nádherných kompozic okořeněná neslábnoucím José Gonzalezem, který se velkou měrou podílel na soundtracku. Vhodné pro heterosexuálního muže: ano ()

RAFT

Pěknej film , Ben Stiller konečně natočil něco dobrého, i když jednu scénu ve filmu bych raději vystříhal ,vůbec se do filmu nehodila.Takovej příjemnej oddechovej film,nic víc nic mín .za mě 80-70 %. ()

PF 2014

PF 2014