Twentieth Century Fox, Blue Sky Studios a oscarový režisér Chris Wedge, ktorý preniesol milióny divákov do pradávnych čias v trháku Doba ľadová, práve spoločnými silami vytvorili úžasný svet Robotov, svet, ktorý obývajú výhradne svojrázni roboti. Podobne ako Doba ľadová sú i Roboti filmom plným humoru, čarovných obrázkov a pozitívnych hodnôt. Rodney Copperbottom, s hlasom Ľubomíra Bukového, žije v malom meste a má obrovský talent na vynaliezanie viac či menej uveriteľných vecí. Životné podmienky ospalého malomesta mu ale zväzujú ruky. Spoločne s otcom (čo je umývačka riadu - stačí mu otvoriť hrudník a napchať dovnútra špinavé taniere) pracuje v miestnej reštaurácii a neustále sníva o veľkom dobrodružstve.

Vyzbrojený jedinečnou vynachádzavosťou, vydá sa Rodney jedného dňa na cestu do Robot City, aby sa tu stretol so svojím idolom, veľkým vynálezcom Bigweldem (hlas Mela Brookse). Bigweld, najväčší symbol Robot City, strávil celý život vymýšľaním lepších životných podmienok pre svojich robotích spoluobčanov. Keď ale Rodney dorazí do Robot City, zistí, že život v meste nie je tak ideálny, ako očakával, a že jeho výprava bude asi oveľa dramatickejšia, ako čakal.

Počas prieskumnej cesty po tejto metropole sa Rodney zoznámi s Rusties, skupinkou pouličných robotích povaľačov , ktorí sa vyznajú. A to nie len v meste. Fester (hlas Robina Williamse) jeden z Rusties sa okamžite stane najlepším Rodneyho priateľom a dokonca dovolí svojej malej sestre Piper (hlas Amandy Bynes), aby vstúpila do ich party. V obrovskom Robot City tak Rodney nájde nový domov.

Rodney tiež stretne Cappy (hlas Halle Berry), manažérku spoločnosti Big Weld Industries, ktorá sa do Rodneyho okamžite zamiluje, pretože mu je v mnohých ohľadoch podobná. Okrem priateľských ale Rodney stretáva aj nepriateľské postavy, ktoré sa mu snažia zahatať plán na nájdenie strateného Bigwelda a záchranu Robot City. Výsledkom je nadčasová a zábavná rozprávka, ktorá posúva hranice animačnej zručnosti a zároveň privádza na svet nové postavičky, ktoré budete milovať pre ich humor a povahu. Roboti vás proste zahrejú na srdci a dokážu, že každý robot môže žiariť bez ohľadu na to, z čoho je vyrobený. (oficiální text distributora)

Kryton

Tak tenhle animák jsem viděl snad 3krát a pokaždé mě baví. Plno nápadů a dospěláckého vtipu. Animace je opravdu skvělá! ()

hous.enka

Roboti nejsou filmem, který by se dal sledovat znovu a znovu. Přesto pro mě mají kouzlo pěkně nakreslené pohádky. Příběh není moc složitý - Rodney touží splnit si svůj sen a - oproti ostatním - za svým snem jde. Filmu chybí dějové odbočky a taky postrádám víc něčeho, čemu Francouzi říkají esprit, ale jinak jsem spokojená. ()

zdepapepa

Nemastné, neslané, příběh klišovitý až basta, v druhé polovině jsem se i nudil. Je sice pravda, že v takových filmech si každý něco najde, ale v tomto filmu jsem našel tak 2, nejvíc 3 věci. Třeba u takového Shreka to bylo každou chvíli něco tady tohle je jen nesmyslná směsice fórků (dobrých i špatných, taková horská dráha...) a lehce akčních (opravdu hezky naanimovaných scén - např. cestování MHD). Menší děti se možná budou smát celý film (no, některé narážky asi ne - viz. Singing in the oil), ale to není můj případ. Škoda. ()

frashmaker

Hravý animovaný film pro celou rodinu, u kterého se sice zas až tolik nezasmějete, ale rozhodně si neřeknete "Bože to je ale kravina". ()

havLord

Jeden z mých nejoblíbenějších počítačových animáků pro děti + dospělé. Proč je to tu v modrejch číslech? Možná protože jsou tu všichni jen banda zabedněnců a nepoznaj dobrej film, ani kdyby jim ho omlacovali o hlavu? jo, to bude ono. ()

Praxis

Nuda pro malé děcka. Film mě naprosto minul v porovnání s jinými animáky působily vtipy infantilně a neměl jsem kdovíjakou potřebu se smát. Snad raději jiný animák... ()

Wysch

Při vší úctě k milované slečně, která z tohohle animáku skorem skotačí blahem, tenhle film je primárně pro děti, pro které prostě bude supr cool, má určitě supr cool hlasový osazenstvo, má asi i supr cool animaci, ale tak nějak v tom chybí řada odkazů, kterým by se zasmála řada dospělých. Vtip je místama nucenej, místama trapnej, místama zoufale nudnej. I tak to bude asi skvělý řemeslo. I tak to ale nezalepí, že jsem se polovinu nebavil a usínal. Proto jen za 55%. ()

JJ.Gibson

Roboti sice neurazí, ale v boji o pole position mezi animovanými filmy brazdí chvost závodu. Animace jsou sice pěkné a vůbec ztvárnění robotů se povedlo, jenomže to nestačí na to, aby to zaujalo diváka natolik, aby se bavil. Snímek je bohužel více nudný než zábavný a ani hlasové obsazení herců nebylo tak barvité jako v jiných 3D filmech. Díky tomu Roboti spádávají to tězkého průmyslového průměru. ()

PKD

Příběh+postavy,naprd=docela nuda. Ale to zpracování,kde je vše kovové,mechanické,plechové,popřípadě odřené a narezlé,fantasie! Já osobně mám moc rád filmy,kde jsou různá mechanická zařízení,plná ozubených koleček a převodů,atd.:) ()

Tirion

Graficky velmi povedené, docela vtipné a také nápadité (všechny ty šroubečky, spirály, písty), ale co ten příběh? Jak podle kopíráku. Takže to jsou 3* ()

BloodyVamp

Roboti jsou velice slušnou zábavou pro celou rodinu. A nadmíru pestrou svým živoucím světem. Ano, rozhodně je na co se dívat, majestátní Robot City, všechny ty skvělé upgrady, a svižná akce. Roboti mají sympatické postavy, skvělé hlášky, ale taky na mě moc jednoduchý a přímočarý předvídatelný příběh. Co zamrzí, jsou úlitby dětskému publiku. Hudba Johna Powella rozhodně není nikterak originální, ale potěší svým veselým, svižným feelingem. Nicméně to kladné převažuje. Slabší 4 *. ()

kaylin

Přijde mi, že se jedná o možná až trochu moc schematický animovaný film, který má dobré momenty ve chvíli, kdy je lidský život parafrázován na ten robotická. Úvodní titulková sekvence je naprosto bezvadná a skvěle by fungovala jako samostatný krátký film. Zbytek filmu už je tak nějak předem daný a jeho vývoj až příliš očekávaný. Zábavné to ale je pořád. ()

raimi odpad!

Mohl bych dát jednu hvězdičku za technické zpracování, ale s..u na to! Tak odporný, trapný, stupidní, protivný a bůhvíjaký animák s naprosto nesympatickýma trapákama jsem dlouho neviděl. Utrpení nezměrných rozměrů, které jsem prostě nevydržel do konce a utnul ho. ()

Mikita

Když jsem přistoupila na hloupou hru, kdy roboti "rostou" od malých batolat a přijala další nesmyslné polidšťování, docela jsem se i bavila. Některé fórky se opravdu povedly a nějaké to poučení (o úctě ke starším, k rodině atd.) se tam také najde. Zvuk je ale lepší jak celý film. ()

YURAyura

Nejslabsi animak posledni doby na urovni Shark's tale. A takovy to melo potencial. Skoda - par ftipku slo, ale celkove dost o nicem. ()

dawe04

Prostý, nenápaditý příběh Robotů vyvažují skvělé nápady a "hračičkovství". Roboti na mě udělali snad větší dojem než např. pixarovští Úžasňákovi (i když co se týče animace a vypravěčství, Pixar stále nemá konkurenci) díky svým přesným vtípkům a povedeným kulturním odkazům. ()

Lucjen

Pre menšie deti to musí byť úžasné. Mestečko je zaujímavé, roboti vyzerajú skvelo, len dej mi veľa neponúkol. Milá oddychovka, ktorá pripomína rodinné hodnoty, ani sa mi nejako nechce zdôrazňovať jej chyby..:) ()

Skip

Docela dobře jsem se u tohohle "plechového" animáku bavil a to mi stačilo. Nic víc jsem ani nečekal, takže pohoda. ()

Aleee89

Tenhle film se mi coby zástupce svého žánru líbil docela dost. Byly v něm originální hlášky - "Beru nohy na ramena" apod. - a nápady. Zkrátka bylo to vtipné, na odreagování, originální, prostě podle mého gusta. Kdo má rád animáky, nemůže tento kousek vynechat. ()

Teatrální Spider-Man 4?

Teatrální Spider-Man 4?