Twentieth Century Fox, Blue Sky Studios a oscarový režisér Chris Wedge, ktorý preniesol milióny divákov do pradávnych čias v trháku Doba ľadová, práve spoločnými silami vytvorili úžasný svet Robotov, svet, ktorý obývajú výhradne svojrázni roboti. Podobne ako Doba ľadová sú i Roboti filmom plným humoru, čarovných obrázkov a pozitívnych hodnôt. Rodney Copperbottom, s hlasom Ľubomíra Bukového, žije v malom meste a má obrovský talent na vynaliezanie viac či menej uveriteľných vecí. Životné podmienky ospalého malomesta mu ale zväzujú ruky. Spoločne s otcom (čo je umývačka riadu - stačí mu otvoriť hrudník a napchať dovnútra špinavé taniere) pracuje v miestnej reštaurácii a neustále sníva o veľkom dobrodružstve.

Vyzbrojený jedinečnou vynachádzavosťou, vydá sa Rodney jedného dňa na cestu do Robot City, aby sa tu stretol so svojím idolom, veľkým vynálezcom Bigweldem (hlas Mela Brookse). Bigweld, najväčší symbol Robot City, strávil celý život vymýšľaním lepších životných podmienok pre svojich robotích spoluobčanov. Keď ale Rodney dorazí do Robot City, zistí, že život v meste nie je tak ideálny, ako očakával, a že jeho výprava bude asi oveľa dramatickejšia, ako čakal.

Počas prieskumnej cesty po tejto metropole sa Rodney zoznámi s Rusties, skupinkou pouličných robotích povaľačov , ktorí sa vyznajú. A to nie len v meste. Fester (hlas Robina Williamse) jeden z Rusties sa okamžite stane najlepším Rodneyho priateľom a dokonca dovolí svojej malej sestre Piper (hlas Amandy Bynes), aby vstúpila do ich party. V obrovskom Robot City tak Rodney nájde nový domov.

Rodney tiež stretne Cappy (hlas Halle Berry), manažérku spoločnosti Big Weld Industries, ktorá sa do Rodneyho okamžite zamiluje, pretože mu je v mnohých ohľadoch podobná. Okrem priateľských ale Rodney stretáva aj nepriateľské postavy, ktoré sa mu snažia zahatať plán na nájdenie strateného Bigwelda a záchranu Robot City. Výsledkom je nadčasová a zábavná rozprávka, ktorá posúva hranice animačnej zručnosti a zároveň privádza na svet nové postavičky, ktoré budete milovať pre ich humor a povahu. Roboti vás proste zahrejú na srdci a dokážu, že každý robot môže žiariť bez ohľadu na to, z čoho je vyrobený. (oficiální text distributora)

ThomasL

Má to sice jenom hodinku a půl, ale i tak mi to přišlo strašně dlouhé. Děti si tenhle animák určitě užijou, ale dospělí se u toho moc nepobaví. ()

Paldiny

Sympatický a dnes už zabudnutý animák z dielne Fox. Roboti sa tu pohrávajú s podobnou myšlienkou ako trebárs Alex Proyas v Ja robot a neváhajú sem-tam štuchnúť do známych scén veľkých filmov či už by som si spomenul na Gibsona v kilte, alebo kopaciu techniku Vyvoleného proti stovke agentov. To tradičné požmurkávanie na najmenších je tradične na päsť a film počas záverečnej tancovačky vypínam, čo sa dialo ale pred ňou dokáže pobaviť aj dospelákov. Hlavne je tu slušný repertoár hlášok a vtipných situácií. Tiež potešila bohatá kadencia nápadov tvorcov, ktorí popustili uzdu fantázii a to najmä v Robot City. Za mňa by minimálne jazda mestskou hromadnou stála za všetky drobné. ()

willis

Technicky dokonalé, kdyby mně někdo tvrdil že jsou to loutky tak bych tomu skoro věřil. Spousta nápadů, design postaviček i celého robosvěta je taky povedená. Ovšem spoustu vtipů a gagů je spíše infantilního rázu, jsou více či méně profláklé už od dob Disneyho pohádek. Jinak jako spousta scénářů k filmům, kde vystupují roboti, trpí i tenhle čapkovským sydromem. Kde jsou roboti musí být vzpoura nebo revoluce. (7.11.2005) ()

Alf

film tak přeplněný nápady, že příběh musel jít (ale opravdu jenom) trochu stranou a ani to nevadilo, vadila mně spíš ta "fekální" (nebo snad "věterná" ?) epizoda, i když i ta měla vtipnou pointu, moc mně nesedlo ani závěrečné křepčení, škoda, hodnocení mohlo dopadnou lépe, i když jen o chloupek :-) ()

Marys

Musím povedať, že tento animák ma vážne moc neoslovil, práve naopak, unudil až uspal. Cítiť značnú orientáciu predovšetkým na deti, no aj detské filmy sa môžu páčiť dospelým. Celé to vyznelo tak trochu chladno (a ak niekto hovorí, že veď to bolo o robotoch, tak Wall-e je takisto o robotoch, a aké je to tam roztomilé). Občasná humorná vsuvka pre staršieho diváka bola pre mňa predsalen trošku málo. ()

Yardie

Takových lepších 70%. Svět byl graficky velice pěkně udělaný, byla tam spousta vychytávek a maličkostí, se kterými si tvůrci vyhráli. Dočkali jsme se i několika vtípků, kdy jsem se dost zasmál. Celý film je protkaný narážkami a je v podstatě paralelou k lidskému světu a chováním lidí. Co samozřejmě sráží film je klasický příběh, kdy jeden člověk zburcuje ostatní k boji proti bezpráví. Ale ono se nedá už moc co vymyslet, takže s tím se musí počítat. Celkově tedy graficky a nápady velice zdařilý snímek s trošku ohraným příběhem. Ale kouká se na to velice dobře, rychle to uteče a pobaví to. Ale aby to byly čisté 4*, tak tomu něco chybělo. Howgh! ()

dezert

Hodně promrhaná šance. Film vlastně úplně bez děje, je to jen hodně chatrná šňůrka děje, na které je navěšená spousta víc (ale spíš míň) zábavnejch vtipů. Celkem pěkný výtvarný provedení, ale nic extra, tak, jako vždycky u 20th Century Fox (třeba Doba Ledová je úplná tragédie). Ale geniální scéna s dusící se lampou to zvedá o jednu hvězdu. ()

Stranger885

Děj, okolí a postavy, to vše je dobře propracované. Film mě hodně překvapil. Moc jsem totiž od něho neočekával. Jsem rád, že mám další snímek na který se dokážu kdykoliv podívat. Sice tomu jakoby něco malinko chybí ale zaslouží si to ode mě dobré hodnocení, už je proto, že to srší spousty nápadů. ()

Garch

Vynikající animák s promyšleným příběhem. Od dělání dítěte přes život obyčejných robotů, otlučených každodenní prací, aby rodině vydělali na trochu toho oleje, až po souboj se zlem (žádné náhradní díly! Starší roboty pochytat a roztavit. Je třeba aby se kupovali stále noví, na které se budou kupovat další a další upgrady...) ()

kritiklon

Průměrný animák který po letech upadne v zapomění. Marně si člověk vzpomene jen na nějakou scénku, hlášku či vtípek. 3* za 65% ()

Emzet

Nečekal bych, že to někdy řeknu, ale tento animák je prostě až příliš... dětský. Moc málo gagů a příliš mnoho dojemnosti a moralizování. To neznamená, že by Roboti byli špatní, jenom se asi tentokrát daleko spíš pobaví dětští diváci. ()

Gulde

Další z "animáků" které rozhodně neurazí, ačkoliv v tomto případě ani nijak zvláště nepřekvapí. ()

waits

Je to zvlastni, ale me se to libilo mnohem vic nez synkovi. Ale skladba od Toma Waitse se nam libila oboum! :) ()

Hepy13

Jedna z nejslabších animací.. Roboti jsou filmem bez nápadu, bez emocí, bez zábavy. Ale dětem bych to pustil aby dali na devadesat desát minut pokoj. ()

pend

Docela slušný snímek, na druhou stranu postrádající nějaké překvapení. Napoprvé budete okouzleně sledovat jízdu v MHD, ale to je asi všechno. ()

Teatrální Spider-Man 4?

Teatrální Spider-Man 4?