Wimbledon

• Velká Británie Wimbledon (více)

Tenisová kariéra smolaře Petera Colta se rychle blíží k neslavnému konci. Na poslední chvíli dostává divokou kartu na věhlasný šampionát ve Wimbledonu. V hotelu v Londýně mu dá recepční omylem jiný klíč a Peter se ocitne v luxusním apartmá, kde se právě sprchuje mladá naděje amerického tenisu, půvabná, ale také nadmíru energická a dravá hráčka Lizzie Bradburyová. Náhodné setkání těchto tenisových protipólů zažehne jiskru lásky. Rozvíjející se vztah i úspěchy na kurtu Peterovi dodají elán. Postupně se propracovává na přední místo a ocitá se blízko splnění svého životního snu - účasti v duelu o nejvyšší titul ve wimbledonském turnaji. (TV Nova)

Aleee89

Tenhle film se mi líbil a dokonce jsem u jeho sledování cítila i nějaké emoce, což je u mě známka, že film alespoň za něco stojí. Opravdu dobrých a ne trapných a přeslazených romantických filmů a komedií není mnoho, ale tenhle mezi dobré patří. Prostě dobrý, prostředí zajímavé (tenis si v jiném filmu nevybavuji), dobrý výkon Kirsten... Co víc k tomu říct? Doporučuji. ()

Lennnnna

Nejsem zrovna fanda romantických komedií,většina z nich totiž nakonec působí poněkud toporně, ale musím říct,že Wimbledon mě skutečně potěšil.Dva hlavní představitelé působí vedle sebe skvěle a roztomilá Kirsten Dunst dodá každému filmu alespoň krapek sympatie.Monology Bettanyho na kurtu byly jednou z nejlepších částí filmu.Milý film,který potěší. ()

Tygrys

Pro fanoušky romantických filmů a tenisu trefa do černého. Já jsem hlavně fanda Kirsten Dunst, která se ale taky ve filmu nemusela vůbec objevit. Jednu dobu se uvažovalo o obsazení Reese Witherspoon a hlavní mužská role byla psána pro Hugha Granta. Věděli jste že: scény na hřišti se točily během Wimbledonu 2003 a aktéři byli pouštěni na hřiště těsně před nebo po zápasech. ()

Fanucci

Poměrně vtipné (díky Bettanymu, ne Dunst), tenisové záběry místy působily trochu směšně, ale oceňuji snahu o realistické zachycení sportovní akce. Také některé "vychytávky" které doprovázely klíčové momenty zápasů a nechaly nahlédnout do mysli sportovce se mi líbily. Přestože v tomto ohledu vykrádaly o dost lepší sportovní romanci Hra snů s Kevinem Costnerem v hl. roli. Celkově se mi ovšem Wimbledon jako oddychovka líbil. 70% ()

kinderman

Sportovní romance? Inu, proč ne, pokud zamilovanou dvojicí je P.Bettany a K.Dunstová...a oním sportem tenis. Bez obíhání hlavního mužského hrdiny (zkrachovalce) po "okruhu" je děj soustředěn rovnou na jeden jediný (nejvýznamnější) turnaj a P.Cash se při vymýšlení choreografie rozpomněl na akrobacii, kterou právě na Wimbledonu koncem 80.let předváděl jak on, tak třeba B.Becker. Stejně tak si dodnes vzpomínám, jak po svém vítězství okamžitě šplhal na tribunu, podělit se o svou radost s rodiči. ()

Frenegonda

...no nakonec jsem Peterovi tak fandil tak, že se mi rozbušilo srdce... no v životě bych to do sebe neřekl:-) a krom toho SPORTOVNÍ záběry jsou tu fakt úžasný!!! ()

Parlay

Paul Bettany je sympaťák, Kirsten Dunst vážně roztomilá a prostředí Wimbledonu velmi atraktivní. Romantické komedie to u mě mají po bezchybné "Lásce nebeské" tuze těžké, avšak "Wimbledon" se ode mne žádné hrubozrnné kritiky bát nemusí :-) A jako bonus můj oblíbenec James McAvoy v jedné z vedlejších rolí... ()

Gereth

Průměrná romantická komedie namíchaná s průměrným sportovním dramatem. Kirsten Dunst není zrovna jedná z mých nejoblíbenějších hereček a ... no ... ani po tomto filmu se toho mnoho nezměnilo. Na druhou stranu Paul Bettany je dle mého názoru jeden z nejtypičtějších Britů a jejich humor podpořený jeho charisma mě dokázal několikrát slušně rozesmát. Co se týče zápletky a celkově všeho ostatního, nic co by se vymykalo standardu. Klasické schéma "Jak loser k vítězství přišel", kde s Kirsten na stadionu je očividně nemožné prohrát. // 65% ()

Hees

Tenis mám moc rád a Kirsten Dunst tiež ako to inak mohlo teda dopadnúť.Milá nevtieravá romantická komédia o tenise.Dvaja herci v hlavných rolách k sebe výborne zapadli inak povedané hodia sa k sebe.Milý začiatok a veľa milých úsmevných situácií.Tento film má proste šmrnc a na relaxovanie je úplne ideálny.Krásny filmček. ()

Aljak

Zhodnotil by som to ako takú typickú športovú "disneyovku", v ktorej bolo snáď od samého začiatku jasné, kam to celé speje (o tom snáď nebolo ani pochýb). Takže hodnotiť scenár, je v tomto prípade asi aj zbytočné - ten rozhodne nebol prednosťou tohto filmu. Dopredu ho hnali skôr iné veci - a síce pútavá tenisová tématika, príjemná ľahko-komediálna atmosféra, ale predovšetkým veľmi uvoľnené dialógy (a najmä skvelé Petrove vnútorné monológy), ktoré pôsobili viacmenej prirodzeným dôvtipom (to sa Britom zväčša darí). Čo sa príbehu týka, tak prvá polovica bol pre mňa jasne lepšia a komickejšia, potom žiaľ do filmu až príliš zasiahol ten nápor romantiky, ktorý zmiatol to doterajšie milé doťahovanie medzi Petrom a Lizzie. Mimochodom, Paul Bettany a Kirsten Dunst ma v tomto filme celkom bavili. ()

Vojťas

Tak tento snímek jsem si velice užíval! ... Od začátku je jasné, jak to skončí, ale filmu není co vytknout! Má náboj, osobitý humor a příjemné herecké obsazení! ... Také musím vyzdvihnout práci kameramana! ... Nečekaně kvalitní filmek! ()

marcek

Dlouho se mi tohohle filmu nechtělo - na jedné straně můj oblíbený Paul Bettany a na straně druhé hodně neoblíbená Kirsten Dunst. Vážně příjemná podívaná, to se musí nechat. Kirsten se mi začala o půl bodu líbit trochu víc. Po tenisové stránce nic moc, ale o to v tomhle filmu vůbec nejde ()

raptorrr

"Jak to myslíte komu fandím? Zastupuju oba hráče, to je jako byste se mě zeptali, které dítě mám radši. Cože? Které dítě mám radši? Svoji dceru" ()

Jino

No tak nebudu vám nic nalhávat, ale já jsem to sledoval hlavně kvůli Kirsten Dunst... Příjemně mě pobavila role Sama Neilla a samozřejmě proti výkonu Paula Bettanyho také nic nemám.... Problém u mě je s romantickými filmy takový, že se mi většina z nich zdají psané jako přes kopírák. Tady je pěkný ten Wimbledon v pozadí, jinak mě to moc nezaujalo. Ale musím říct, že jako oddechový film to zabírá dobře. 65%... ()

Elyssea

Neuvěřitelný sympaťák Paul Bettany konečně taky v romantické komedii, Kirsten Dunts (vůbec mi není sympatická, ale v žádném filmu mi nakonec nevadí...) bych i skočila na to, že hraje tenis. K tomu přičtěte minimálně zajímavé rodiče, úžasné prostředí a mírně klišovitý konec... Ano, Loncraine to všechno namíchal v tak skvělém poměru, že si tenhle drink ráda vychutnávám znovu. ()

Tomik12345

Navzdory očekávání jsem byl velmi, velmi příjemně překvapen. Paul Bettany je výborný a úsměv a dolíčky ve tvářích Kirsten Dunst jsou prostě odzbrojující. A hlavní píseň od Davida Greye je skvělá. Takovýhle komedií by mělo být víc. ()

Zemřel herec Bernard Hill

Zemřel herec Bernard Hill