Medvědí bratři

Medvedí bratia

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

USA, 2003, 85 min

• Houdini

Oscar 1 nominace: Animovaný film(1.3.2004)

Rozmýšlela jsem mezi 4 nebo 5 * .. Nakonec jsem zvolila 4*, ovšem pohádka je i tak náramně krásně zpracovaná, viděla jsem ji nesčetněkrát,perfektní hudba a animace, a vůbec všecko.(7.4.2013)

Vcelku tuctový animovaný příběh s výrazně podaným morálním poselstvím pro dětské diváky. Pro dospělého diváka je to přece jen poněkud infantilní, jednoduchá podívaná, ale nijak neurazí. Jednou stačilo, snad někdy v budoucnu si to zopakuju se svou (zatím hypotetickou) ratolestí:-). 58%(28.4.2009)

Příjemný animák, který nezklame děti ani ty starší z nás. Obsahuje výbornou hudbu. Dramatický příběh. Animace je taková dětsky roztomilá. Zamilujete si ji. Jednou bych chtěl tento film vidět na velkém plátně v kině, aby ty barvy pořádně „vynikly“.(6.6.2010)

• berg.12

Film, u kterého jsem měl celou dobu pocit, že vzniknul jedině proto, že Disney potřeboval další povinný zářez za nějaký ten mravoučný příběh pro děti. Nudné zpracování, nijaká animace, v konstatování, že zvířátka i lidé mohou být přece kamarádi, byla snad i taková "Doba ledová" přesvědčivější, neskutečně otřesná hudba, připitomělí trapní losi... Před 30. lety bych tohleto možná bral, ale, když si vezmu, kde jsou animáky dnes, a kterým všem jsem dal o stupeň lepší hodnocení, nemůžu jinak. A vůbec, viděli jste Annaudovi "Mědvědy"?(30.9.2006)