Tři indiánští bratři Kenai, Sitka a Denahi žijí s ostatními členy svého rodu v lesní osadě. Podle starých kmenových tradic každý z nich obdrží své totemové zvíře. Když přijde řada na Kenaie, jeho zvířetem se stává medvěd. S tím ale není chlapec zrovna spokojen. Jednoho dne jdou bratři lovit ryby, když je zničehonic napadne obrovský medvěd a Sitku zabije. Kenai se chce pomstít. Pronásleduje medvěda až do hor a tam ho zabije. Chlapcův život se v mžiku změní, protože ho Velký duch promění v medvěda, aby v jeho podobě pochopil, co znamená láska, naděje, štěstí a přátelství. (TV Nova)

Prochy38

Z počátku, když jsem to viděl jen tak na půl očka se mi tento animák moc nelíbil. Ale když jsem si našel čas a pořádně si to užil, hned jsem musel změnit názor. Animace je hodně dobrá, i když jsem už viděl lepší. Ale důležité pro mě je, aby nezkreslovala realitu. Zvířata mám rád a tento příběh je opravdu moc dobré okénko do jejich života. Celý příběh je jedna obrovská nádhera! Upřímně jsem se na konce marně bránil slzičkám, protože skloubit tak nádherný příběh, z tak parádní hudbou a originálním pojetí dospívání mladého chlapce, jsem ještě neviděl. Nádhera. Druhý díl už neměl tu sílu. ()

angloumene

Disneyovka se stejně velký srdcem, jako například u Lvího krále. Příběh je sice jednoduchý a předvídatelný, ale mnohem více vynikne krásná animace a celkové kouzlo, které diváka dostane, i přes to že už tak od poloviny filmu tuší, jak to celé vlastně dopadne. ()

mota

Indiáni po hollywoodsku, zvířátka s lidskými vlastnostmi. Všude plno vynuceného smíchu a přehnané mimiky. Celé je to takové idylicky procítěné s výchovným efektem. ()

H4ku11

Nie je to vždy tak ako to vyzerá a nie vždy všetko hneď chápeme správne. Krásny, dojemný príbeh so super hudbou. ()

filipvrbik

Já nevím, mně se to nelíbilo a na to, že to má jen 85 minut mě to docela nudilo... Je to takové divné, předvídatelné- sice na konci dojemné, ale i konec je divný. Dokonce bych si dovolil tvrdit, že medvěd je opravdu nebezpečné zvíře...40% ()

hnkflknk

Pěkná disneyovka. Pro děti výborná volba, není to beze smyslu a může jim to i něco dát. Pro dospělé asi trochu předvídatelné, ale kdo má rád pohádky a ocení to i z té dětské části svého já, tak dá čtyři hvězdičky. Sem tam jsem animovaným hercům nevěřila jejich herecké výkony, ale to se dá prominout. Mám ráda pohádky a obzvlášť kreslené. ()

Atheas

To musíte nadšeně jásat. Je to úžakrásné. Pro všechny sourozence je to tmelíci lepidlo. Skvělá a pro mě nedocenitelná rodinná animovaná pohádka. Velice skvělý Phil Collins zde nechal pěkné dílo a poslouchatelné. ()

77Ivana

Pěkná klasická dvourozměrná disneyovka o přátelství dvou medvědů. Pěkně chytlavé písničky od Phila Collinse. ()

Endavour

Až teď, když trávím každou třetí sobotu s malým bratrancem si uvědomuji, jak skvělé filmy jsem coby malý harant propásl. Pohádka o přátelství, lásce mezi bratry a vlastně i psychologii sebepoznání. Film svou tématikou, prostředím a hlavně pak SKVĚLÝM soundtrackem Collinse nebo Tiny Turner si získá nejen mladé, ale i dospělé publikum. Možná tady rozvířím vody, ale konečně jsem našel vhodného nástupce Lvího krále; jmenuje se Kenai. ()

bonifac

i přes 2D grafiku překvapivě povedená pohádka s typicky diesnyovskou hudbou, která dodává příběhu hloubku. ()

Mary19

Milá, ale bohužel ničím vyjímečná animovaná pohádka... Zajímavý příběh je zkrácen a sestříhán jak nejvíce to jde, a tak máte z filmu pocit, že není využit jeho velmi vysoký potenciál. Je to velká škoda, ukecaní sobi a pěkné písničky byly velmi slušným základem... 70% ()

johnywalker

Já osobně, když už se dívám na animák, nechci, aby byl jakýmkoliv způsobem smutný...nevím proč mi to vadí jen u animáku a u ,,normálních" filmů ne, ale prostě se na to nechci ani koukat... ()

Torgal

Jednoznačne musím vyzdvihnúť animáciu prostredia - tá je jednoducho nádherná. S postavami to už také úžasné nie je, ale stále sa jedná o disneyho nadpriemer. Čo sa obsahu týka, tak som nadšený ešte menej. Scenár príliš tlačí na tradičné hodnoty a zabúda na humor, ktorého tu nie je veľa a navyše mi neprišiel ktovieako vydarený. Ďalší pohlavok by som vyťal českému dabingu, ktorý pre mňa totálne zabil postavu "malého medveďa" a urobil z neho otravného spratka. Musím ale uznať, že v závere je film veľmi emotívny, možno až príliš. 6/10 ()

avril4234

Nikdy som nemala v úmysle pozrieť si túto rozprávku (keď som ešte nevedela o čom je). Ale keď som sa nakoniec len tak pre zaujímavosť (keďže som vášnivá milovníčka disneyoviek) odhodlala pozrieť si ju, ostala som veľmi prekvapená a trochu aj na seba naštvaná, že som túto úžasnú rozprávku tak podcenila. Osobne ma to dojalo ešte o kúsoček viac, než legendárny Leví kráľ. Film Medvedie srdce ma zaujal úplne všetkým -animáciou, príbehom aj piesňami. Ale predovšetkým príbehom, ktorý je skutočne veľmi dojímavý a aj prekvapivý, hlavne v závere. Je to jedna z mála rozprávok, ktorých záver ma tak prekvapí a dojme. Jednoznačne sa radí medzi moje naj rozprávky. ()

Al44...

Krásná, kreslená pohádka s docela originálním příběhem - naprosto famózní hudební doprovod (zejména pasáže se sborovým zpěvem) - několik nezapomenutelných a emočních scén (přeměny) - docela fajn je i CZ dabing - jedna z nejlepších (a rozhodně moje nejoblíbenější) Disneyovek. ()

Stíba

Tak tohle bylo příjemné překvapení. Povedená disneyovka kterou ocení jak děti tak dospělí, vtipná i vážná zároveň se šmrncem a pěkným příběhem. ()