Sahara

• Velká Británie Sahara (více)

Po legendárním pokladu touží všichni, kdo mu jsou na stopě... Pátrání v mořských hlubinách uvnitř starých vraků naložených poklady je pro Dirka Pitta (Matthew McConaughey), potápěče a dobrodruha milujícího vzrušení, a jeho legračního parťáka Alla (Steve Zahn), práce jako každá jiná. Když se ale tihle dva střetnou s krásnou doktorkou Evou Rojas (Penelope Cruz), zdá se, že je konečně čeká ten pravý lov. Všichni tři se brzy vydávají na svou životní cestu. Když překonávají žhavou výheň pouští severní Afriky, využívají všechny své schopnosti, aby se ubránili krutým nepřátelům ničících svět. V závodě s časem musí tahle neobvyklá trojice hrdinů rozluštit všechny indicie, přijít na kloub tajemné záhadě a zachránit svět v tomto úžasném zábavném filmu, který si užije celá rodina. (Bontonfilm)

Kate Austen

Rýchla letná oddychovka, ktorá nezanechá žiadnu stopu, až príliš gýčovité scény (a ten začiatok je gýč sám o sebe), ale napokon to všetko zachraňujú vtipné scény a niektoré dialógy. Je to malé sklamanie, ale čo už čakať od filmov s takýmto druhom žánru ? ()

radimartin

Jinak než na půl oka se takový film sledovat nedá. Úsměvné. (Dlouho mě bude ze spaní rozesmívat věta vyřčená na závěr filmu hlavním hrdinou: "Pamatuješ tenkrát v poušti, v autě s výbušninama, jak nás honili vrtulníkem? Chtěl jsem ti tehdy něco říct.") ()

Shley

Sahara sice není kdo ví jak originální, ale jinak v celku akční a vtipná. Podle mě je to skvělý odpočinkový film. ()

Dave_ff

Já ten film prostě žeru!! Nenáročný snímek, u kterého nemusím přemýšlet a pokaždé se pobavím a odreaguji, prostě se mi to líbí... ()

CrazymanM

Ale jo,pěkně se na to dívalo,nějaká ta záhada a akce tam byla,trošku humoru,sice nic převratného,ale příjemné pokoukání! ()

Mira00

Když Uncharted asi nezfilmujou, tak tohle může bejt trochu nenáročná náhrada. McConaughey je tady v roli, která mi asi od něj nejmíň vadila, ale to neznamená, že je to dobrej herec. ()

lobo87

Pri takom obsadení a exteriéroch filmu podráža nohy jedna zásadná vec - scenár, ktorý chytá všetky nelogickosti a klišé, ktoré boli po ruke. Škoda, mohlo z toho byť veľké dobrodružstvo... 60% ()

heczot

Můj oblíbený film, na který jsem se často díval, hodně akce, napínavého děje. Nejvíce mě zajímala nákaza a ztracená loď ()

gefr

Tenhle film je moje nejoblíbenější komedie s McConaugheym na kterou nedám dopustit! Viděl jsem ji 20x a klidně se podívám znova. Parádní akční komedie, u které hodíte nohy nahoru a máte zaručeno skoro 2 hodiny zábavy. ()

cguio

Výborná akce, dobrá kamera, hezký herci a svět v ohrožení, to se musí líbit všem. Hudba se mi taky líbila. ()

sodomex

Přesně ten typ filmu, kdy nechcete řešit co je realné a co ne a prostě vypnete. Užívate si oddechovku, která víte, že nedává smysl a ani Vám to po konci nevadí. Průměrný film, který občas neuškodí a vlastně mám tyto filmy i rád. ()

dudo24

Bavil som sa. Škoda, že to nebolo orientované viac na hľadanie pokladu ale skôr na akciu. Aj tak ale, exotické prostredie a sympatickí, kvalitní herci urobili svoje. Nechýbalo napätie aj celkom dobrý humor. Ja som spokojný. Dávam silné tri hviezdy. ()

luke774

Přiznám se, že Matthew McConaughey se mi v roli akčního řízka líbí už od Království ohně, kde jeho Van Zan doslova ukradl Baleovi snímek pod rukama. A navíc mě letos těžce zklamal lovec pokladů Nicolas Cage, takže jsem od Sahary čekal trochu víc než vyšisovanou hollywoodskou filmařinu, opírající se o brakové romány s legendárním hrdinou Dirkem Pittem. Teď určitě čekáte, jak se budu rozepisovat o velkém zklamání, ale... vedle jak ta jedle. Zelenáč Breck Eisner, který absolvoval teprve před deseti lety a zatím nic kloudného nenatočil, sice ze začátku drží snímek v nízkých otáčkách a k dobré pohodě přispívá jen mužný McConaughey a mírně bondovský soundtrack, ale pak vybuchne člun plukovníka Sandeckera, Dirkova chlebodárce a pro Eisnera jako by to bylo startovním výstřelem. Náhle začne dávat všechno smysl, z Lamberta Wilsona se opět stane ukázkový záporák a McConaughey se Stevem Zahnem začnou tvořit sehranou dvojici (jen ta Penelope Cruz v roli krásné doktorky je tu nějak z nutnosti). Dirk zprvu hledá konfederační loď (uprostřed pouště), na které by se mohl ukrývat velký poklad, ale zápletka se brzy stočí k znečištěné vodě a než se nadějete, stojí před vámi nejnabušenější eko-thriller všech dob, s přehledem likvidující Aljašku v plamenech (ne že by to bylo tak těžké). Finále pak připomíná to nejlepší z Indiana Jonese, takže s klidem odpustíte nadbytečnou Penelope, omletou zápletku se znečištěním vody a konec konců i tu mírně béčkovou fasádu. Eisner je machr a nabízí zábavu, ve kterou letos mnozí jen doufali. Už se těším na jeho další počin. ()

blazma

Musím říct že Steven Zahn byl pro mě do tohoto filmu spíš komik, než cokoliv jiného.. Taky i zde ztvárnil spíše vtipálka, každopádně pro mě, tenhle film mě bavil hlavně díky němu a celkově té spolupráci mezi ním Matthewem a Penelope, i přesto že je to prostý akčňák co nijak nepřekvapí se mi zaryl mezi srdcovky. ()

BlondJames

Co to tam ten Steve Zahn házel neustále za křivou držku? Pořád jsem mu na tu hubu koukala, divný to bylo.. Komedie, u které jsem se třikrát zachechtla, tak jo no. ()

Vin Diesel – kladivo na čarodějnice?

Vin Diesel – kladivo na čarodějnice?

11.09.2012

Nedávno dokončil třetího Riddicka a právě v Londýně maká na Fast Six. Jedním z dalších projektů by mohl být The Last Witch Hunter. Alespoň by si to přáli ve studiu Lionsgate, které před dvěma lety… (více)

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

02.09.2011

Co dál s Pandorou a Worthingtonem?

Co dál s Pandorou a Worthingtonem?

03.01.2010

Celosvětové tržby Avatara se během tohoto víkendu lehkou nohou přehoupnou přes 800-miliónovou laťku, což znamená tři věci: 1, hlavouni studia Fox budou střílet šampusy i dlouho po Silvestru; 2, šíří… (více)

Z „jumpera“ se stane novodobý Houdini

Z „jumpera“ se stane novodobý Houdini

20.05.2009

Původně plánovaných dalších dílů Jumpera se zřejmě nedočkáme (slzy neroníme), a tak se Hayden Christensen pokusí o hit hlavní rolí v adaptaci klasického komiksového stripu Mandrake. Hlavním hrdinou… (více)