Sahara

• Velká Británie Sahara (více)

Po legendárním pokladu touží všichni, kdo mu jsou na stopě... Pátrání v mořských hlubinách uvnitř starých vraků naložených poklady je pro Dirka Pitta (Matthew McConaughey), potápěče a dobrodruha milujícího vzrušení, a jeho legračního parťáka Alla (Steve Zahn), práce jako každá jiná. Když se ale tihle dva střetnou s krásnou doktorkou Evou Rojas (Penelope Cruz), zdá se, že je konečně čeká ten pravý lov. Všichni tři se brzy vydávají na svou životní cestu. Když překonávají žhavou výheň pouští severní Afriky, využívají všechny své schopnosti, aby se ubránili krutým nepřátelům ničících svět. V závodě s časem musí tahle neobvyklá trojice hrdinů rozluštit všechny indicie, přijít na kloub tajemné záhadě a zachránit svět v tomto úžasném zábavném filmu, který si užije celá rodina. (Bontonfilm)

petisek

Príjemná letná oddychovka, ak pred začiatkom filmu nemáte prílišné očakávania. Film ponúka porciu akcie, dobrodružstva, humoru a štipku romantiky, ale tak nemastne-neslane. Na Penélope Cruz sa síce pekne pozerá, ale v tomto filme je nevýrazná, podobne ako Matthew McConaughey, ktorý však oplýva aspoň štipkou charizmy. Jedine Steve Zahn podáva aký taký výkon, napriek tomu, že jeho postava je riadny blbec. Najviac mi utkveli v pamäti pekne koncipované úvodné titulky, pripomínajúce začiatok počítačovej hry a zopár pekných záberov, ktoré však nepriniesli nič inovatívne. ()

nula87

Dobrodružná přeplácanost s velkým rozpočtem. Snaha splácat dohromady poklad v obrněné lodi z americké občanské války v poušti s neznámou epidemií z z továrny na zpracování odpadů. Z té financuje válku proti povstalcům africký generál. A je ukrutně zlý. Ale naši hrdinové si s ním s lehkostí, šarmem a vtipem poradí. Až na pár scén je to dvouhodinová zmatená nuda plná logických děr, která je vtipná (směšná) v momentech, kdy to asi autoři nezamýšleli. ()

Stejšn

Nadějný nápad na oddechový film, zabitý nudným a odfláknutým zpracováním s takovým množstvím nelogičností, že to každého průměrného diváka musí když už ne urazit, tak aspoň otrávit. ()

Locksley

McConaughey jako Pitt docela sedí, ale křupanskej Zahn jako parťák do každýho počasí se těžce nehodí. Pittova dobrodružství můžu v každé podobě a knížka je samozřejmě lepší, ale tenhle kousek mě docela pobavil, i když mistr spisovatel dost nesouhlasil. ()

helrohir

Príjemnou formou podaná hovadina. Najväčšou slabinou tohoto filmu je scenár, ktorý posúva dej do veľmi nelogických rovín a počas celého filmu musíte niekoľkokrát zakrútiť hlavou, keď vidíte, že čo sa to tam vlastne deje. Obsadenie je celkom dobré, M. McConaughey a P. Cruz držia tento film silno nad vodou a mne nevadil ani Steve Zahn, ktorý tu ako zábavný element funguje celkom spoľahlivo. Takže, keď si zrátame všetky plusy a mínusy, dostaneme priemernú nenáročnú zábavu, na ktorú sa však treba pozerať bez veľkých očakávaní a s vypnutými mozgovými závitmi, pretože inak budete veľmi sklamaní. ()

Pitryx

Je poměrně škoda dosti nudného začátku. Vlastně prvních 45 minut vůbec nestojí zanic. Pak se to však zlepšuje a děj získává na spádu. Několik festovně přehnaných scén. Přesto všechno jde celkově o slabší průměr. 2011082911259/11857 ()

kubilov

Neohrožený playboy alias lovec ztracených artefaktů, jeho přihlouplý kamarád a krásná doktorka z mezinárodní organizace proti tyranskému generálovi velícímu Mali, záhadné nákaze a spoustě dalších neduhů. Matt McConaughey a Penélope Cruz jsou fajn, Steve Zahn už o dost míň. Navíc na to, jaká je to vlastně blbost, je to až příliš dlouhý. ()

zubrik66

Ak mi na budúci mesiac bude na účte chýbať pár litrov, zoberiem si mapu južnej ameriky a presne v strede atakamy budem pátrať po vikingskom kajaku. No a keď ho nájdem, založím si cestovku na cestu okolo sveta... ()

JackBurda

Sáákra, tak ona z tohodle zábavnýho akčně/dobrodružnýho filmečku mohla bejt celá série, ale není? Hanba na všechny, co to zbytečně odsuzují. Herci jsou bezchybní, McConaughey jako Dirk je prostě supr, prát se umí, s bouchačkou je přirozenej, ve vážný situacích si dělá ze všeho srandu, vlastně, někoho mi připomíná. (Nathan Drake) Takovej hrdina je skvělej pro tenhle typ filmu. Doktorka je kus, Zehn je perfektní komickej poskok/střelec. Navíc příběh kombinuje honbu za pokladem se zastavováním globálního toxického ohrožení a skvěle to sedí. Hlášky vtipný, akce úderná, hrdinové sympatičtí a záporáci výrazní. Nechápu to nízký hodnocení, i když ono to má pár hluchých míst a nějaké ty mouchy, je to skvělej film. ()

mrclTV

Tento film som videl prvýkrát pred takými 12 či 13 rokmi, v temných časoch puberty. Vtedy sa mi celkom páčil. Dnes to vidím - celkom pozitíne, jeden z tých lepších odpočinkových dobrodružných filmov, ktoré sa dajú v pohode pozrieť ked nič iné nedávajú. Sahara nie je žiadna tragédia. ()

benyy

Ďalší nepodarený pokus o dobrodružný film typu Indiana Jones.Film je na míle vzdialený svojej knižnej predlohe (čo by nemusel byť problém, no v tomto prípade to bol a veľký!), nečudo že sa autor novely Clive Cussler od filmu dištancoval.Dirk Pitt ako suchý hľadač pokladov, Al Giordino ako jeho dementný poskok, ktorý si nevie ani uviazať kravatu alebo správne nasadiť čiapku.Voľba Penelope Cruzovej ako šarmantnej doktorky Evy Rojasovej bola nevhodná.Každému, kto čítal knižnú predlohu nezostane nič iné ako sklamane pokrútiť hlavou:nie, toto nie je Dirk Pitt, ba dokonca ani Clive Cussler. ()

woolfie

Nenáročné, ale na rozdíl od National Treasure svižné, místy skutečně vtipné a rozhodně ne trapné. Že to je pohádka? Ale jděte, to je přeci ve filmu normální... Aspoň si to na nic velkého nehraje a i díky pasující hudbě to plní účel: pobavit. Tak proto 3 *. ()

Chladek

Jako je to dobrý snímek. Je to skvělá oddychovka, když je venku škaredé počasí. Nijak v oblibě nemám postavy,kterou zde hraje M. McConaughey, tyhle moderní Indiany Jonese, je to doktor, dobrodruh, lovec pokladů, model, zabiják, voják, potapěč, no prostě umí všechno na co přijde. Ale zase se musí nechat, že všichni ve filmu hráli vážně dobře, film je obtáhlý skvělou hudbou, žádnou autorskou skladbou, ale známými peckami jako Magic carpet ride, nebo Sweet home Alabama. Na tento film se dá dívat. I několikrát. ()

worm14

Je to sice absolutně nerealistické, ale když u toho nebudete přemýšlet, můžete se bavit. Navíc v hlavní roli sympatická Penelope Cruiz takže celkově dobrý průměr. ()

Vin Diesel – kladivo na čarodějnice?

Vin Diesel – kladivo na čarodějnice?

11.09.2012

Nedávno dokončil třetího Riddicka a právě v Londýně maká na Fast Six. Jedním z dalších projektů by mohl být The Last Witch Hunter. Alespoň by si to přáli ve studiu Lionsgate, které před dvěma lety… (více)

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

02.09.2011

Co dál s Pandorou a Worthingtonem?

Co dál s Pandorou a Worthingtonem?

03.01.2010

Celosvětové tržby Avatara se během tohoto víkendu lehkou nohou přehoupnou přes 800-miliónovou laťku, což znamená tři věci: 1, hlavouni studia Fox budou střílet šampusy i dlouho po Silvestru; 2, šíří… (více)

Z „jumpera“ se stane novodobý Houdini

Z „jumpera“ se stane novodobý Houdini

20.05.2009

Původně plánovaných dalších dílů Jumpera se zřejmě nedočkáme (slzy neroníme), a tak se Hayden Christensen pokusí o hit hlavní rolí v adaptaci klasického komiksového stripu Mandrake. Hlavním hrdinou… (více)