Sahara

• Velká Británie Sahara (více)

Po legendárním pokladu touží všichni, kdo mu jsou na stopě... Pátrání v mořských hlubinách uvnitř starých vraků naložených poklady je pro Dirka Pitta (Matthew McConaughey), potápěče a dobrodruha milujícího vzrušení, a jeho legračního parťáka Alla (Steve Zahn), práce jako každá jiná. Když se ale tihle dva střetnou s krásnou doktorkou Evou Rojas (Penelope Cruz), zdá se, že je konečně čeká ten pravý lov. Všichni tři se brzy vydávají na svou životní cestu. Když překonávají žhavou výheň pouští severní Afriky, využívají všechny své schopnosti, aby se ubránili krutým nepřátelům ničících svět. V závodě s časem musí tahle neobvyklá trojice hrdinů rozluštit všechny indicie, přijít na kloub tajemné záhadě a zachránit svět v tomto úžasném zábavném filmu, který si užije celá rodina. (Bontonfilm)

Greg25

Sahara má všechny předpoklady stát se zábavným dobrodružně střeleným snímkem - od herců počínaje až po banální zápletku, jenže něco ji chybí a to je to kouzlo, ta atmsoféra, ta zábavnost, která všechno pospojuje jaksi mimoděk. Prostě tady chybí to co měl Indiana Jones nebo třeba i takový Flynn Carsen. A dobrodružná komedie, která mě nebaví ani nenutí fandit hlavním hrdinům, to je pro mě nezáživná dvě hodiny trvající otrava. 40% ()

kubyno

Kdyby ty pokusy o vtip aspoň byly vtipné. A když k tomu přidám ten scénář, tak z toho vznikne typická americká béčková tuctová sračka. ()

M1k9

Dobrodružné, ale nezábavné. Tohle chtělo ještě doladit. Rozpočet na to byl. No prostě ne všichni tvůrci mají talent od přírody a touhu po dokonalosti. 2/10 ()

Šmoula

Taková lepší Mumie. Mělo to něco do sebe, trocha originality tam byla, to nemůžu zapřít. Sahara… ano bylo tam dost a dost písku, v některých scénách jsem ho snad i cítil v zubech, byly chvilky, co se člověk nenudil, držel palce hrdinům a prožíval útěky a rvačky na plno s hrdiny, ale jak to tak u dlouhých filmů bývá, byly i slabé okamžiky, kdy si člověk říkal, že by to s tím protahováním mohlo už skončit a snad to rychle ukončit. Docela mě potěšily po mě nové tváře, až teda na Penelope. Trocha změny nikdy neuškodí, už vůbec ne na plátně, kdy máte zafixované určitě postavy s určitým dějem. Zase na druhou stranu nějaký herecký výkon s velkým V zase mluvit nemůžu, ale určitě zaujali. Pro ty co neviděli, možná doporučuji se znovu podívat na Indyho nebo když nebude mít opravdu co dělat tak si doplňte svůj filmový obzor o průměrný kousek. ()

pend

Kdo četl předlohu Clive Cusslera, bude nejspíše zklamán. Film ze všeho nejvíc připomíná další díl Indiana Jonese, ale bez Forda. Samotného mě víc zaujala Penelope Cruz než nevýrazný McConauhey. ()

TaanStari

Předvídatelný, zábavný letní blockbuster s efektníma akčníma scénama. A vtipů tam je taky víc těch vtipných než těch trapných, což se v dnešní době cení. ()

Saur.us

Ulítaná dobrodružná pitomina. No co, tvůrci s tím šli s jasným záměrem: pobavit v kině publikum s popcornem, coca-colou a s mozkem nechaným doma v ledničce. Ocenit ale musím hudbu Clinta Mansella, která je o třídu víš než samotný snímek. ()

PanTumnus

trapná variace na indianu jonese akurát ze současnosti. je to nudné, je to špatně zahrané, napsané i zeržírované a po technické stránce průměrné. ()

Bozvav

Mám ráda knihy Clive Cusslera, byť jsou všechny tak trochu na jedno brdo. Nutno dodat, že filmaři si nevybrali jednu z těch lepších, ale spíše tu slabší a méně čtivou. Dále je fakt, že kopanců do logiky je ve filmu až nadbytek, nejen těch historických, ale i těch fyzikálních. Nicméně pokud se člověk přesto všechno přenese, jde o docela vtipnou, vizuálně nápaditou akční taškařici, která se ani moc vážně nebere.Matthew se role zhostil se ctí, Steve Zahn taktéž. Penélope se dala přežít. Slušná muzika. Za mne 60%. ()

LordBeeDoO

Oddechovka ... dobrodružná, trochu akce, trochu vtipu. Nic hlubokého tady nikdo nečeká (a ani nedostává). Ale naprosto perfektní odpočinkový film. ()

wakeup

Nemuzu jinak. Trictvrte hodiny cekam na nejakou "akci", kterou mi slibovali ukazky a druhou pulku filmu se nemuzu dockat konce. Pozor, spatny film. Nechodte na to do kin, nepujcujte si to, proste neplatte za shlednuti, nebo to bude stale nekdo tocit. ()

Puol

Keď nie Jones tak je dobrý aspoň Dirk Pitt. Výprava slušná, rozpočet je vidno. Nad scénarom sa radšej nezamýšľať. vcelku príjemná zábava. ()

Dement

Naprostá slátanina a slepenina všeho možného s velkým rozpočtem. Film do TV nebo na shlednutí jedním okem, pár dobrých akčních scén. "Lovci pokladů" není sice žádný super film, ale aspoň si udržuje linearitu příběhu a dobrodružnou atmosféru. ()

Mary19

Velkofilm za 130 mil.$ ???!!! Jinak Matthew McConaughey a Steve Zahn jsou dvojka k pokukání, která zvládne úplně vše... Chuck Norris vyřizuje své pozdravy :) ... 45% ()

Vin Diesel – kladivo na čarodějnice?

Vin Diesel – kladivo na čarodějnice?

11.09.2012

Nedávno dokončil třetího Riddicka a právě v Londýně maká na Fast Six. Jedním z dalších projektů by mohl být The Last Witch Hunter. Alespoň by si to přáli ve studiu Lionsgate, které před dvěma lety… (více)

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

02.09.2011

Co dál s Pandorou a Worthingtonem?

Co dál s Pandorou a Worthingtonem?

03.01.2010

Celosvětové tržby Avatara se během tohoto víkendu lehkou nohou přehoupnou přes 800-miliónovou laťku, což znamená tři věci: 1, hlavouni studia Fox budou střílet šampusy i dlouho po Silvestru; 2, šíří… (více)

Z „jumpera“ se stane novodobý Houdini

Z „jumpera“ se stane novodobý Houdini

20.05.2009

Původně plánovaných dalších dílů Jumpera se zřejmě nedočkáme (slzy neroníme), a tak se Hayden Christensen pokusí o hit hlavní rolí v adaptaci klasického komiksového stripu Mandrake. Hlavním hrdinou… (více)