Sahara

• Velká Británie Sahara (více)

Po legendárním pokladu touží všichni, kdo mu jsou na stopě... Pátrání v mořských hlubinách uvnitř starých vraků naložených poklady je pro Dirka Pitta (Matthew McConaughey), potápěče a dobrodruha milujícího vzrušení, a jeho legračního parťáka Alla (Steve Zahn), práce jako každá jiná. Když se ale tihle dva střetnou s krásnou doktorkou Evou Rojas (Penelope Cruz), zdá se, že je konečně čeká ten pravý lov. Všichni tři se brzy vydávají na svou životní cestu. Když překonávají žhavou výheň pouští severní Afriky, využívají všechny své schopnosti, aby se ubránili krutým nepřátelům ničících svět. V závodě s časem musí tahle neobvyklá trojice hrdinů rozluštit všechny indicie, přijít na kloub tajemné záhadě a zachránit svět v tomto úžasném zábavném filmu, který si užije celá rodina. (Bontonfilm)

Sajgon

Mám takový pocit, že se všem účastníkům natáčení této rádoby dobrodružné komedie asi zavařil mozek vedrem. Škoda, protože knižní předloha Cliva Cusslera je bestsellerem a dalo se z ní využít více. Herci nic moc, hudba průměrná, scénář děravý. Mohl to být megahit roku 2005, takhle je to jen průměrné vysokorozpočtové B-čko. ()

Painer

Směs dobrodružných filmů (Indiana Jones, Mumie a Lovci pokladů) spadá do průměru, u které po 10 minutách budete vědět, jak to skončí. ()

davidh76

Tak se dívám, asi to spoustě hodnotitelů příjde divné, ale já jsem se dobře bavil. Tak to m ito sedlo, že dokážu odpustit nějakou tu "volovinu"... :-) 70% ()

Rainold

Me se se Sahara docela zamlouvala pokud teda to budete brat jako Dobrodružnou akci...nesmíte to srovnavat s indianou kterýmu nesahá ani po kotníky..nabuchanej Matthew krásná Penelope Steve Zahn jako klaun no neberte to jako spestření dne:!! ()

Drzy_orel

Popravdě mě na tom nezaujalo vubec nic. Vtipny to moc neni, v okamziku kd to vypada ze reziser nasel dober zaber, tak prijde drastickej strih a o scenari ani nemluvit. Dve hvezdicky se zavrenejma obema ocima ()

bocy

Od tohto filmu som čakal úplne niečo iné, ale ostal som milo prekvapený. Celkový dej o ničom, ale chvíľkovo je to celkom sranda:-) ()

misa kulicka

Literární předloha je lepší ....ale zfilmovat Cusslerův román je přinejmenším obtížné. Částečně se povedlo zachovat spád děje, což filmu prospívá. Celkově - průměrný film, který je lepší si postit na DVD než na něj jít do kina. ()

Maurice

Fantasmagorickejch mytyckejch vysvětlení jsem pln. To, co předvedl Steven Spielberg v posledním Indianovi, ve mně skoro vyvolalo zvracení z přesycení nelogickými 'nadpozemskými' konci. Sahara je beze sporu úplně mimo tyhle tendence Skoro bych řek, že je to tak trochu 'archeologický indie (čti indý)'. Proč by se vědecká fantazie měla ubírat poze směrem záhadného výmyslu? Ve chvíli, kdy se sci-fi odpoutá od fascinace záhadnem vítězí hmota nad duchem. Dělová koule roztříští křišťálovou lebku… ()

JARDAHONDA

Tošku přestřelená akční komedie, u které se divák rozhodně nudit nebude. Akci střídá vtip, film má rozhodně drive a člověk u něj přijde na jiné myšlenky .. U mě dobrý **** ()

Jester_X

Film plný klíše. Odvyprávěný je sice v tempu, ale to je tak vše, co vám může nabídnout. Děj je předvidatelný, scény nezajímavé, humor nevtipný. Naštěstí vás alepspoň neuráží svojí hloupostí. Co ve filmu je, to funguje. Tvůrce může aspoň uspokojit, že plně naplnili potenciál tohoto kousku - nic víc by z toho skutečně vytřískat nešlo. ()

len.tilka

Neodsuzovala bych tento film příliš krutě. Je pravda, že prvních tak, 35 minut, je vcelku nezáživných, ale poté se to konečně zlomí a snímek se změní v příjemný a nenáročný akční počin. Nejvíce bych asi vyzdvihla Steveho Zahna, jako vždy vtipný a bláznivý :) ()

MrOgilwy

Kdo za to platí, aby se toto dělalo? Proč v tom Penelope a spol. hrají? Proč na to lidi chodí? Proč to někdo chce? ()

Zrzavakocka

každý má právo na svůj názor, ale pro mě je tento film zpestřením všedních dní a poměrně dobře se mi u něj i usíná to však jen do té doby kdy se nad daným tématem zamyslím a konstatuji, že nadnárodní korporace a jejich nochsledi jsou všude :( ()

Lubess.Knopp

Takový příjmený film pro televizi ,ale hledat kvalitu musíme hodně těžko ...Matthew McConaughey zachránil tento film totálně od základů ...Nemám k tomuto více poznámek ..60% ()

Rathe

Parádně rozjetý film, který rozhodně srší neotřelými vtípky. Herecké obsazení v podání Matthew McConaughey a Penélope Cruz toto dílo o nějaký ten střípek vyzdvihl. A ačkoliv scénář nebyl vždy úplně dokonalý, tak to zase tak nevadilo a filmu to moc neubralo.Tenhle film je takovým tím typickým celovečerákem pro celou rodinku. ()

Jirkacek

Strávit dvě hodiny na Sahaře asi není nic příjemného, ale když jsme vyměnili horkou poušť za pohodlný obývák a v naší TV jsme si pustili 119 minutový snímek Sahara z roku 2005, hned nám bylo lépe. Navíc jsme si v sedě užili spoustu dobrodružství, odhalili záhadu starou 150 let a docela se i zasmáli při hláškách jednoho z hlavních hrdinů Al Giordina, jehož si zahrál Steve Zahn. Tím druhým pak byl dobrodruh a badatel Dirk Pitt v podání Matthew McConaugheya, přičemž oba se znali už od školky, zažili spolu výcvik v armádě a poté se dali do služeb firmy NUMA. Ta po celém světě pátrala po ztracených pokladech a zrovna kotvila u pobřeží Nigérie, tak v nedalekém státě Mali probíhala občanská válka mezi diktátorem generálem Kazimem a kmeny Tuaregů. Někteří obyvatelé Mali utekli před válkou právě do Nigeru, kde pár z nich zemřelo podivnou smrtí. Z tohoto důvodu do Nigeru přijeli lékaři Světové zdravotnické organizace Eva Rojas, kterou si zahrála mně nesympatická Penélope Cruz a Frank Hopper, aby toto onemocnění šířící se po celém Mali a okolních státech vyšetřili. To se ale nelíbilo Kazimovi a tak nařídil svým zabijákům, aby se doktorů zbavili. Naštěstí se při pokusu o jejich zabití objevil Dirk Pitt, Evu zachránil a vzal na loď Národní podmořské a námořní agentury, což byl jeho zaměstnavatel. O pár hodin později Dirk koupil od překupníka v Nigérii zlatou konfederační minci nalezenou v řece Niger. Tím oživil svůj dávný sen - najít 150 let ztracenou pancéřovanou loď Texas, která za občanské války Jihu proti Severu zmizela. Dirk si od svého šéfa Sandeckera půjčiil jachtu, aby se pokusil spolu s Alem Giordinem a Rudi Gunnem z firmy NUMA loď Texas najít. Oba doktoři je požádali, aby je na jachtě svezl do Mali, kde se chtěli pokusit najít zdroj nákazy. Kazim se to ale opět dozvěděl a nařídil podnikateli Yves Massardovi, který s Mali provozoval sluneční detoxifikační závod na ničení odpadů, aby se doktorů zbavil. Na řece tak došlo k dramatickým událostem, které byly jednak velmi napínavé a také nás hodně pobavilo několik hlášek. I další situace nás rozhodně nezklamaly, byla zde spousta honiček, střelby, srandy a také nějaká ta záhada by se našla. Sám jsem byl zvědav, jestli se Kazimovi podaří doktory zastavit, nebo zda je oba dobrodruzi zachrání a rovněž byla otázka, jestli se jim podaří najít ocelovou lodičku nebo ne. Bylo na co se dívat, potěšil mne vlak, směřující do továrny na ničení sudů s odpadem, protože mám rád vlaky a železnici jako takovou. Nechyběly ani vrtulníky, obrněná vozidla a dokonce tanky či historické vozidlo, které bych opravdu chtěl mít ve své garáži. Matthew McConaughey a Steve Zahn byli ve svých rolích naprosto excelentní, zato Penélope Cruz se sem přes barvu své pleti vůbec nehodila. Tento film jsem viděl už asi třikrát s odstupem několika let a vždy jsem se hodně bavil, tak nechápu to nízké hodnocení zde na ČSFD. Ode mne totiž Sahara dostala plný počet pěti saharských hvězdiček *****. ()

bjindy

Možno je to zlátanina, ale... asi mám tento typ zlátanín rád. Je to pohodový dobrodružný filmík, v ktorom sa na vyprahnutej Sahare hľadá pancierová loď z americkej občianskej vojny. Potom je v tom nejaká tajomná nákaza, nie príliš presvedčivé ekologické posolstvo, nezodpovedný biznismen, ktorý sa paktuje miestnym diktátorom a ten je zas vo vojnovom stave s nejakými tuaregmi. Odľahčenosť niektorých scén naznačuje, že film netreba brať tak moc vážne. ()

mistr97

Sahara je trochu kýčovitý film, který měl velký potenciál. Výsledek bohužel zaostává za očekáváním. McConaughey a Penélope Cruz mě ve svých rolích zrovna nepřesvědčili, naopak Steve Zahn příjemně překvapil. Celkově to nebylo úplně špatné, díky nějaké té akci a dobrodružnému nádechu jsem se při sledování nenudil, což alespoň částečně napravuje horší zpracování námětu. ()

Vin Diesel – kladivo na čarodějnice?

Vin Diesel – kladivo na čarodějnice?

11.09.2012

Nedávno dokončil třetího Riddicka a právě v Londýně maká na Fast Six. Jedním z dalších projektů by mohl být The Last Witch Hunter. Alespoň by si to přáli ve studiu Lionsgate, které před dvěma lety… (více)

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

02.09.2011

Co dál s Pandorou a Worthingtonem?

Co dál s Pandorou a Worthingtonem?

03.01.2010

Celosvětové tržby Avatara se během tohoto víkendu lehkou nohou přehoupnou přes 800-miliónovou laťku, což znamená tři věci: 1, hlavouni studia Fox budou střílet šampusy i dlouho po Silvestru; 2, šíří… (více)

Z „jumpera“ se stane novodobý Houdini

Z „jumpera“ se stane novodobý Houdini

20.05.2009

Původně plánovaných dalších dílů Jumpera se zřejmě nedočkáme (slzy neroníme), a tak se Hayden Christensen pokusí o hit hlavní rolí v adaptaci klasického komiksového stripu Mandrake. Hlavním hrdinou… (více)