Bývalý člen zvláštních jednotek armády USA Chris Vaughn (Dwayne "The Rock" Johnson) se vrací do rodného města, aby ve svém životě pokračoval tam, kde ho přerušil pro vojenskou kariéru. Kdysi idylické místo nachází drasticky změněné - v ulicích vládnou násilí a drogy. S roztrpčeným, pomstychtivým Chrisem se do města znovu vrací zákon. Na to, aby dal věci znovu do pořádku, potřebuje partu odhodlaných chlapů i svůj tvrdý vojenský výcvik. Jemu samotnému stačí nástroj tak prostý a pádný, jakým je pořádný kus dřeva... (Magic Box)

Blazkowicz

Jednoduchý akční film, který mě bavil od začátku do konce. Dobrá akce, záporák, krátká délka. Není si prostě na co stěžovat. Rock ještě vypadá normálně a ne jako přerostlá obluda. 4* ()

cinema_cz

V první polovině (dost krátkého) filmu ani není žádná akční scéna, nýbrž jen zoufale nudné "budování postav". A když konečně na akci dojde, je natočená sice ne přímo špatně, ale velmi nestandardně. 40 % (Ondřej Vosmík, Ci 08/2004, str. 91) ()

Tominni

Poměrně krátký akční film, který ale nechodí moc okolo, rychle vysvětlí, o co vlastně půjde, jak to bude a jde se na to. Pořád se něco děje, Dwayne Johnson v roli bývalého člena zvláštních bojových jednotek se vrací domů a brzy vidí, že to tak jednoduché nebude. Je potřeba dát řadu věcí do pořádku. Takový typický poctivý akční film z Hollywoodu. ()

PlysovyMacko

Jednoduchý akčný film s priamočiarym dejom, kde nasraný Rock narobí poriadky v malom mestečku. Páčilo sa mi ako prehľadali auto alebo ako Rock na zničenie kasína použil len kus dreva. Rock celý film utiahne. ()

ric

Škoda, že tohle nevyšlo dřív než The Rundown, rád bych totiž napsal, že filmy s The Rockem mají v kvalitě vzestupnou tendenci. Ale je jasné, že ne vždycky za to můžou herci, jak výsledek dopadne. Navíc titulek "Inspirováno skutečnou událostí" tam byl naprosto zbytečný, každý ať si domyslí proč. S přimhouřenými vnímacími orgány **1/2. ()

seba

Stereotypní, ale svižné. Hloupé, ale (prý) ze života. O tom, jak jeden dobrý chlápek zmlátí polenem pár špatných chlápků. Co jsem očekával, to jsem dostal. Takže spokojenost. ()

pOne

Dal bych možná i 3 hvězdičky, nebýt pár opravdu hodně laciných situací. Například v poslední akční scéně - zlomená noha a následně skoky, dřepy, veletoče :) To je opravdu na mě silné kafe. Líbil se mi Johnny Knoxville a délka filmu. Celkově vzato: čekal jsem to horší. ()

Napoleon-B

Ucházející akční pokoukaná se špetkou humoru, který je chvílemi sice trapný, ale když se to vezme kolem a kolem tak to tady docela sedí. ()

Bilky

Už len kvôli tomu renomé aké má tento nový akčný hrdina medzi -náctiletými som si pozrel tento akčák ale bola to bieda! Slabý scénar s kŕčovitými výkonmi a odfláknutý koniec. Ak toto bolo podľa skutočnej udalosti tak sa to muselo odohrať na Div.Západe pred 100rokmi! Čistokrvné Béčko, dokonca na akčák s malým počtom akcií. ()

me3x®

Dwayne čistič Johnson opať ničím neoslovil, akurát my chlapi mu môžeme závidieť svaly. A Knoxville, pekne vidieť ho opäť raz v niečom inom ako Jackass. ()

matoon97

Podľa môjho komentára by ste možno usúdili, že mám dať skôr 2* ako 3*. Ale nájdu sa dôvody na lepšie hodnotenie. Film možno doslova nazvať lúpežou na niektoré filmy, pretože ich okráda. Prvá scéna, keď sa bývalý člen armády vracia domov, a po ceste stretne šerifa v miestnej polície v aute, a ten ho odvezie domov, je absolútna vykrádačka na môj najobľúbenejší film Rambo : prvá krv. Či už sa len vojak vracia domov, alebo ho policajti so svojím autom odvezú domov. Potom je to celkom originálne, so skorumpovaným mestom, drogami a tak ďalej. Vykrádanie sa vyskytuje až keď bývalí policajti rozstrieľajú policajnú stanicu, kde sa práve zobúdzajú Chris a jeho priateľka z ,,tvrdého spánku" :) a začne krutá streľba. ,,Paródia" na Kuriéra. Keď po prepadnutí kasína za drogy na súde vravia, že mu zachránil život jeho tvrdý vojenský výcvik, znova vykrádajú Ramba 1. Najviac sa mi páčila scéna, keď Chris zastavil Hamiltona, a jeho Porsche, aby mu ukázal doklady. Keďže ho naštval, rozbil mu palicou zadné svetlá. ,,Daj si opraviť zadné svetlá!" ,,Čo je s nimi?" _____ ,,Sú rozbité!" :). Scéna bola asi najvtipnejšia z celého filmu, takže som sa dokonca zasmial. 1* dávam za kameru a celkom v pohode hudbu, 2* dávam za Dwayneho Johnsona a tú tretiu... no snáď za tú palicu. 55% ()

smrtubohem

Hmm, čekal jsem něco silnějšího. Ne že by bitky byly zlé, ale děj je tažen dosti zajímavě a nesrozumitelně, samotný The Rock a jeho gigantická baseballka na dobrý dojem z filmu nestačí :( ()

route60

Tak to vypadá že tento film snad spadl z 80 let do součastnosti ale zábavné to docela je takže ty tři hvězdičky jsou tak akorát 55% ()

Slam7

Pro většinu lidí to neni moc dobrej film, ale já jsem z něj unešenej! Kdykoliv ho chytnu v televizi, tak neváham a mrknu na to, ani to nezabere moc času, něco málo přes hoďku. Rock s Knoxvillem jsou supr dvojka a ikdyž je to akčňák, tak Johnny tomu dává pořádnej komediální nádech...tenhle film mě prostě bere ()

Když si někdo koleduje o „odpad“

Když si někdo koleduje o „odpad“