Bývalý člen zvláštních jednotek armády USA Chris Vaughn (Dwayne "The Rock" Johnson) se vrací do rodného města, aby ve svém životě pokračoval tam, kde ho přerušil pro vojenskou kariéru. Kdysi idylické místo nachází drasticky změněné - v ulicích vládnou násilí a drogy. S roztrpčeným, pomstychtivým Chrisem se do města znovu vrací zákon. Na to, aby dal věci znovu do pořádku, potřebuje partu odhodlaných chlapů i svůj tvrdý vojenský výcvik. Jemu samotnému stačí nástroj tak prostý a pádný, jakým je pořádný kus dřeva... (Magic Box)

JesterKruger

Srovnávat to s původní verzi je zhola nesmyslné, jelikož se jedná o prakticky dva rozdílné filmy. Vytknul bych ten nápis: ,, Založeno na skutečném příběhu", protože tohle je taková malá inspirace. Ale nebudu lhát, nemá to chybu. Je to pocitově kratší než ve skutečnosti, až jsem měl pocit, že to hraje 45 minut. Žádných 83. Akce je natočená dobře. Celkově to vidím na slabších 5*. ()

Predator77

70 Procent, Pro mě je tenhle film celkem dost srdcovka a to z toho důvodů že když jsem ho viděl poprvé tak jsem se skvěle bavil, ale když se na něj podívám v dnešní době tak se jedná ve výsledku jenom o takovou béčkovou akční blbost která ale ve výsledku po těch letech dokáže stále zabavit jenom teda u toho musíte vypnout mozek ;) ()

StaBa

Akční pohádka o tom, jak drsný chlapík z armády se vrátil, město plné drog, sexu a podplacených poldů na správnou cestu obrátil. Ale musí se nechat ,že Rock má vcelku hezkou postavu :-) ()

chosan

Po 3 zkouknutí tohoto filmu musím říct že jsem dal oprávněně 4 hvězdy hlavně za výkon The Rocka, protože Kevin Sorbo se mu ve 2 ani 3 nevyrovná. Tento film je úplně někde jinde než jeho neslavné pokračování a také proto dávám 80%. ()

cernymotyl

Zápletka jak z westernu. Jsem nový šerif a všichni bídáci třeste se. Zatočím s vámi. Nic hlubokého, nic nového. Hodina u TV se dá vydržet. Pokud máte ale něco důležitějšího na práci, tenhle kousek můžete v klidu vynechat. ()

shinlove

Spíše mi to přijde jako komedie :) V každé době se musí najít svalovec, kolem kterého se film postaví a tak beru i tento film s rezervou. A Dwaynovi to jde moc dobře s kvérem :) 3* ()

Sirion

2* především za to, jak jsem se u některých scén báječně pobavil, i když komedie asi nebyla cílem tohoto filmu, že? :D ()

Zizou_

Johnsonovi se nějak líbí mlátit lidi s dřevem. Ale tak proč ne... přijde si do vesničky, seznámí se s pár bývalými kamarády, pak zajde do kasina a uvidí, že krupiér švindluje a tak vymlátí půlku kasina a stane se z něj bad-ass. To nic nemění na tom, že film má spád a děj, který na akční film není vůbec špatný. Délka je tak akorát, aby nenudila a zaujala. Já se bavil. ()

bergeron

Celkom kratka podivana. Film je najviac zaujimavy hlaskami Johnyho a hlavne scenou kde rozoberu cele auto len pre potesenie vlastnika auta ! ano, ano, a a tento podly cin robia s radostou !!...Inak sa ta sem tam cosi akcne zomele, a davam tomu 4 hviezdicky za excelentny humor .. A oblubenou zbranou nie je palebna sila, ale kus dreva. Urobte si nazor sami po pozreti. ()

ZekiZeki

Castingový fail v podobě obsazení jackassackého Johnnyho Knoxvilla - příliš násilně naroubovaný humor do jinak docela vážného filmu. Jinak příjemně odsýpající akce připomínající to lepší z akčních filmů let osmdesátých. ()

2sistem

Pamatuji si, že jsem se u filmu bavil, ale po čase si jen vybavuji dřevěný hranol jako zbraň v jedné akční scéně. ()

Když si někdo koleduje o „odpad“

Když si někdo koleduje o „odpad“