Psal se rok 1916. Romanovci slavili 300 let své vlády matičce Rusi a na nádherném plese se loučila princezna Anastasia se svou babičkou Marií. Vtom se objevil odvržený carův mág, Rasputin, aby se pomstil celému rodu Romanovců. Přizval si na pomoc kouzla a čáry a uvrhl na celý rod kletbu. Pohromu přežila jen mladinká Anastasia. Když pak o mnoho let později opustila sirotčinec, neměla tušení, kdo vlastně ve skutečnosti je. To Dimitrij, pohledný mládenec, v ní poznal dokonalou dvojnici ztracené princezny a přemluvil ji, aby se s ním vydala do Paříže. Anastasia si pomalu začíná vzpomínat na svou minulost, do které patří i zlý Rasputin. (oficiální text distributora)

Tichošlápek

Jeden z mála muzikálních filmu, který se mi hodně líbil. Tenhle animovaný film si mě dost získal. :-) Líbilo se mi tam snad všechno - děj, postavy, akce, vtipnost,.... Velmi pěkné zpracování na základě několika skutečných faktů. :-) ()

Zeek

Animovaná verze známého příběhu o princezně Anastázii z carské rodiny Romanovců, ale nepříliš povedená. Příběh je lehce zjednodušen a je určen spíše pro děti, takže zase na druhou stranu, proč ne. Moje hodnocení: 60% ()

Vaiollet

Můj nejoblíbenější animovaný film. Nádherně kreslené, sympatické postavičky, romantické, vtipné a poprvé to bylo i docela napínavé. ()

Dejnasp

Skvělý animák, ve kterém jsem si přišla na své. Už jako malá jsem do tohoto filmu byla zamilovaná a po letech se k němu ráda vracím. Osvědčilo se i to, že stará láska nerezaví.:) Strašně se mi líbily i písničky, které i v českém překladu zní dobře. I po těch letech mě tento příběh velice dojíma. Nemůžu si pomoct, ale podle mě je to jeden z nej animáků vůbec. 5* jednoznačně.:) ()

Torgal

Veľmi pekne nakreslený animák, ktorý sa mi postupne s pribúdajúcimi minútami páčil viac a viac. Veľmi mi ale prekážala postava Rasputina, ktorý sa mi sem jednoducho nehodil. Bez neho by bol film podľa mňa o dosť lepší. 6+/10 ()

Agarwaen

Už to zařazení - rodinný, animovaný muzikál - dokáže vyděsit. Naštěstí vyděsí oprávněně. Hudba špatná, ne-li příšerná (nominace na Oskara byla snad jen žert), ani se mi nelíbí ty animace, příběh je tedy v pořádku:) Nevím, víc než na jednu hvězdičku to tentokrát nebude. ()

Elenor

Podle mě nejpovedenější ze skupiny non-disney filmů (kam se řadí disneyho napodobeniny jako Labutí princezna, Kouzelný meč, Malenka apod.). Výborná hudba, zajímavý příběh, temná atmosféra a jiskření mezi hlavními hrdiny....;-) ()

haWranka

Jako malá jsem tuhle "disneovku" fakt žrala. Teď s odstupem (a hlavně když jsem měla možnost viděl starší klasiku) už tak nadšená nejsem. Přesto jde ale o milej film, při kterým se desetiletý holčiny budou rozplývat a hrát si na ztracenou princeznu. ("Once upon a december" je jeden z nejkrááásnějších valčíků:) ()

Zikus

Až na toho zkurvenýho čokla, kterej to na konci celý zkurvil, je to moc pěkný. Samozřejmě jsem fandil Rasputinovi. Na konci je k titulkám krásná písnička. 3,5* ()

Zemřela herečka Angela Lansbury

Zemřela herečka Angela Lansbury