Je předvánoční nákupní období. Jonathan nakupuje v obchodním domě dárek pro svoji přítelkyni – rukavice. Stejný dárek si v tu samou chvíli jedna mladá dívka vyhlédne pro svého přítele a Jonathan jí ho zdvořile přenechává. Zapovídají se a jdou spolu do restaurace Serendipity – „Šťastná náhoda“. Dívka věří, že je vše otázkou náhod. Nakonec se s Janathanem rozloučí a odjíždí taxíkem. Jemu bylo s krásnou neznámou moc dobře. Vzápětí se však znovu setkají. Oba si totiž v restauraci něco zapomněli. Prožijí spolu i zbytek večera; dívka – Sara chce však jejich další setkání ponechat náhodě. Slíbí, že vpíše svoje telefonní číslo do knihy a prodá ji. Pokud to má vyjít, Jonathan si knihu koupí. On zase své číslo píše na pětidolarovku. Nakonec jdou do hotelu a každý jede svým výtahem. Pokud se sejdou na stejném patře, patří k sobě. Jonathanovi vše ale pokazí spolucestující. Saru už nenajde... O pár let později má Jonathan před svatbou s Halley. Stále si ještě občas vzpomene na Saru. Ta zatím pracuje jako terapeutka a také ji její přítel hudebník žádá o ruku. Jonathan ji zrovna znovu, ale zatím bezvýsledně, začne hledat. Náhodně ale objeví účet od dárku, který tenkrát chtěl přenechat Saře. Je na něm číslo jejího účtu. Jonathanovi se nepodaří získat její příjmení, ale starou adresu ano. Sara se též zaměstnává myšlenkami na Jonathana. Rozhodne se odjet se svou kamarádkou do New Yorku, kde ho tenkrát potkala. Začíná jejich vzájemné hledání a téměř střetávání se... Sara s kamarádkou potkávají Halley. Sary kamarádka ji zná a odchází s ní na zkoušku svatby. Za Sarou zatím přijíždí její snoubenec. Mezitím zve Halley Sařinou kamarádku na svatbu a Sara má jít s ní. Halley dává Jonathanovi malý dárek – knihu. Je to právě ta, do které kdysi Sara napsala své telefonní číslo. Jonathan konečně zjistí její současnou adresu a s přítelem Deanem odlétá za ní. Sara je však stále v jeho městě – New Yorku.. (TV Prima)

ripo

Ničím neobvyklým neohurujúca romantická komédia o významnosti úlohy osudu v láske. O míňaní sa a o znovunachádzaní sa dvoch ľudí ..... Nepredpokladám, že i divák s podpriemerným IQ by po 10 uvodných minútach filmu nevedel, čo bude v závere filmu..... Na pozretie stačí - ale to je tak všetko ! ()

freddy

Film začínající a končící o Vánocích, film, kde nejsou zažitá klišé, ale to, jak film dopadne závisí na osudu a hlavně film, kde hraje jeden z mých nej herců John Cusack. Film jsem poprvé viděl na první svátek vánoční v roce 2004. Od té doby jsem marně čekal, až tenhle film znovu uvidím. Celé dva roky se v TV neobjevil.. A tak jsem se naštval a začal film shánět na DVD, ale dozvěděl jsem se, že byl stažen z prodeje. Až díky jednomu zdejšímu uživateli, kterému jsem velmi vděčný, se mi povedlo originálku získat. Takhle vehementně jsem opravdu mnoho filmů nesháněl. Takže už to značí, že tuhle romantickou komedii s Johnem Cusackem považuji za jednu z nejlepších romantických komedií filmové historie a bez váhání dávám pět hvězdiček, protože mne dokázala zaujmout, pobavit, dostat do kolen a napnout, jak to všechno dopadne. Geniální film, kterému jsem podlehl a který mne naprosto omráčil. Proto to nejvyšší možné hodnocení. ()

petero

Romantická rozprávka o osudovej láske, ktorá si na koniec cestu k sebe predsa len nájde, spĺňa vložené očakávania čo sa týka sympatických predstaviteľov ako hlavných tak aj vedľajších, v patrične odľahčenom duchu vhodná presne na zimné obdobie. ()

sepp

Docela zabavna a dobre zamotana romanticka komedie, takova prijemna podivana pro chvile nudy. A K.Beckinsale je vazne kus ;) ()

Hrabka

Celkově docela o ničem, moc mě to nezaujalo, místami z toho naivita přímo čiší. Film překvapí pouze v maličkostech, ale ty docela stojí za to, navíc v době Vánoc je to vcelku pohodová odreagovačka. A může mi ještě někdo vysvětlit, co je na tom jako fantasy? Odpovím si sám: Vůbec nic. 60% ()

Shakers

V tomto období mi to neskutočne sadlo. Nie len po hereckej, či príbehovej stránke, ale celkovo. S časti mám momentálne rovnaký problém, až na to, že viem kde mám tu svoju nájsť :-) Ale inak nápad s korčuľovaním a všetkými tými znameniami a tak podobne je rovnaký s časti aj u mňa. Mám pocit, že sa priťahujeme, rovnako ako vo filme, len dúfam, že môj príbeh tiež skončí rovnako a ja nebudem toto prepisovať. Pre mňa film, ktorý nie len dobre bavil, ale aj dobre poradil. Btw. asi najzvláštnejší komentár, aký som kedy napísal. 85% - 4* ()

lamps

Co vám budu povídat, mám tenhle film celkem rád. Ona je totiž Kate Beckinsale natolik krásná, že mojí představu osudové lásky na první pohled naplňuje do puntíku přesně, a sympaťák John Cusack zase dělá přesně to, co bych za daných okolností vyváděl i já. Ale celý příběh je zároveň tak nelogický a šíleně naivní, že nelze plně podlehnout pouze půvabným estetickým vjemům a udělit vyšší hodnocení, i když bych opravdu rád... ()

Pepinec

Po prvních deseti minutách jsem měl až slzy na krajíčku z upřímných očí Kate a Johna. Následovalo čekání, sice hezké a s mnoha zajímavými místy volajícími po rozuzlení, aby to vše skončilo až moc kýčovitě a americky. Škoda přeškoda. I tak jsem však nadšen, především z pocitu radosti, který se oběma hrdinům dařilo předávat skrz obrazovku po celou dobu. ()

JohnnyD

Jednoduchá romantická komédia s trošku na hlavu postaveným no zaujímavým námetom. John Cusack a Kate Beckinsale sú fajnový pár. No hodilo by sa tomu aspoň o 15 minút dlhšia minutáž. ()

Indiana

Hodně nudná romantická komedie, která doplatila na nepřesvědčivost ústředního hereckého dua. A celé to bylo nudná, skoro ani jednou jsem se ani mírně u toho nepousmál. ()

Pilda17

Jedna z těch kvalitnějších romantických slaďáren. Nápad baví, herecké výkony dobré a slušná hudba. Pokud divák promine klišé, které se u takových filmů vždy čeká, tak bychom neměli být zklamáni .. 8/10 = 80% ()

kingik

John Cusack a Kate Beckinsale se sešli v jímavém příběhu, který má vše, ale to hlavní mu chybí - kouzlo. A bez kouzla se romantický film nedá točit, a tak si myslím, že i když to bylo pěkné, tak se na to podruhé už dívat nebudu. ()

sochoking

V momente, ked' dávala Halley knihu Cusackovi a mala nohu cez nohu v tých extrémne sexy topánkach na tenkom podpatku, jej členky -decentne poodhaléné, prebudili vo mne ukrutné vášne a úpenlivo prosebné túžby. A práve vtedy v tom osudnom momente som si uvedomil, či Jonatán nie je náhodou jebnutý a zároveň tiež aj skutočnosť, že čo na tom chujovi preboha vidí?! ()

Tsuki

Pro někoho možná průměrný či mírně nadprůměrný romantický film s vánoční atmosférou, pro mě však tento film ukrývá něco navíc. Říct, že je to film o osudové lásce by nebylo přesné, jelikož je to film o osudu obecně - ovšem ne o tom "osudu", který je předurčený a neměnný, ale o osudu, který si člověk tvoří sám skrz sílu víry. Právě víra nakonec oba svede dohromady i přes všechny ty překážky, které se jim postaví do cesty. Ono se ostatně říká, že nic není náhoda, i když to tak zdánlivě může vypadat. To je přesně ono serendipity, jak se film příznačně nazývá v angličtině. Přesah tohoto filmu mě moc mile překvapil, a to nemluvě o sympatickém hereckém obsazení. ~(4,5)~ ()

Anderton

Cusack aj Beckinsale vedeli do čoho idú, aké trápne dialógy budú musieť pred kamerou sypať z rukáva, aby malo zopár romantických nadšencov pri vianočnom stromčeku radosť z ich filmovej lásky. Dostali za to aj slušné prachy, tak vlastne prečo nie. Raz, kedysi dávnejšie, som to skúsil s nimi aj ja, nebol som znechutený, pretože som očakával najhoršie a nadobro som sa s nimi,ako párom, hneď aj rozlúčil. ()

Ant

Podle mého názoru nejlepší vánoční romantický film. Cusack s Beckinsale tvoří dokonalý pár. A konec je vážně kouzelný. ()