Čarovná rybí kostička (TV film)

Pohádka

Československo, 1984, 42 min

Miloš Bobek

Předloha:

Charles Dickens (kniha)
  • AngelAngie

Průměrná pohádka s Rudolfem Hrušínským ml. v hl. roli...(17.8.2008)

Předlohu mám osobně moc ráda, obzvláště nádherné ilustrace Dagmar Berkové v českém vydání, ale tohle televizní zpracování je úplně na houby. Je to takové neslané-nemastné a ten závěr je obzvláště divný. V knížce totiž, když královna onemocní, Alenka se o ní sama stará a kostičku použije až ve chvíli, kdy jsou úplně finančně na dně. V téhle inscenaci použije Alenka kostičku na uzdravení královny, o její léčení se samozřejmě vůbec nepokusí. A nakonec si vezme Rudolfa Hrušínského nejmladšího. Oba jsou děti, ale vezmou se a víla jim oznámí kolik budou mít dětí. Jsem sama komu tohle připadá naprosto ujeté?(11.1.2008)

• honzic

Podivný příběh i děj a ztvárnění mne moc nenadchlo. Pohádky Andersena jsou spíše podprůměrné. Hodnocení: 35 %(27.7.2011)

• Danulinda

Nerad hodnotím pohádky takto přísně, ale tento scénář je tak nudný a o ničem, že mi nezbývá nic jiného.(7.4.2010)