andio

Americké psycho je mindfuck film v plném významu toho slova. Musel jsem si zprvu ucelit myšlenky a názory, jelikož jich bylo opravdu hodně.. Snímek vás vnese přímo do mysli šíleného masového vraha a vy tak máte příležitost k přímému okusení, jaké to asi může být. Přímá brutalita je vždy poměrně chytrým způsobem přeskočena a divák tak vždy dostane "jen" pohled například na hlavu v ledničce, nebo jiný pozůstatek oběti, aniž by přímo věděl, jak umřela, kdy tomu tak bylo a někdy i, kdo to vlastně vůbec byl. Na jednu stranu to sem dávám jako pozitivní bod. Na stranu druhou se musím přiznat, že jsem někdy možná chtěl vědět, jak to bylo všechno postupně a neznalost některých mrtvolek mě trochu znervózňovala. Možná ale, že jsme všechny mrtvé dámy měli znát a já jen nepochytil některé souvislosti. Film si budu muset jistě projít ještě jednou, tentokrát hlouběji. Co však vím jistě je to, že podobní lidé jako byl Patrick Bateman existovat můžou a co člověka může obohatit víc, než nahlédnutí do mysli právě jednoho z takových. Všechno to funguje tak krásně svižně a autenticky, až si jeden myslí, že je Christian Bale doopravdy šílený. Tleskám jak režii, tak Baleovi. Bylo to super. 10/10 ()

masiko

Kdo ma rad Christiana Balea, musi ho videt v takovehle forme! Kdo ho rad nema, pro toho film nema co nabidnout. Zvlastni je, ze Bale nejprve roli dostal a pak byl vyhozen, aby ho nahradil Leonardo DiCaprio. Kvuli obrovskemu uspechu Titanicu vsak Leo vycouval, nechtel si rozhodit svou zlatou image. Rychla nabidka na roli Patricka Batemana letela Ewanu McGregorovi, ten vsak odmitl. Az potom bylo studio donuceno priplazit se zpatky za Christianem. Predstavte si Americke Psycho bez Balea! ()

thunnus

Bale je skvělý, ale celé je to hodně, hodně přepálené (př. scéna s honičkou s policajty) a scénář má děr jako zajíc na žranici myslivců. Celý film se snaží šokovat, ale je prázdný jako hlavní hrdina a vůbec emocionálně nefunguje, ani nezhnusí, ani toho ubožáka nebude líto. Každopádně místní psychopati z toho budou mít určitě orgasmus a druhé Vánoce... ()

embecka

Sonda ľudskej duše, ktorá mohla byť ešte hlbšia a vyšperkovanejšia. Každopádne, poučiť by sa mohlo viacero typov ľudí - zahľadení sami do seba, egocentrici, kreatúry, ktoré si myslia, že sú nenahraditeľní, elita spoločnosti, ktorá v skutočnosti... nikoho nezaujíma. Žiadne psycho, žiadna Amerika, len tá ľudskosť. Christian bravúrne zahral kúsok temnosti, ktorú má v sebe každý druhý človek. ()

TheSpearCZ

Název filmu doslova napovídá tomu, co přijde. Je to tedy solidní, kontroverzní psycho, kde absolutně září nepříjemný Christian Bale, který si minimálně u mě zasloužil nominaci na Oscara. Škoda nevyužitých vedlejších postav, které tu nemají žádný význam a padají v pomyslném žebříku úplně dolů. A pokud se Vám nelíbil konec, tak radím, jděte se projít a "Vrátit pár videokazet." Čisté 3* ()

kaze

Podľa mňa to v niektorých častiach s tou jeho posadnutosťou až preháňali a musela som sa na niektorých veciach až zasmiať (tá hlava v chladničke som zmrzlinou :), ale strenúť Patricka Batermana, tak asi utekám. Ale vizitky mal pekné :) ()

isla odpad!

priblizne po desiatich minutach sa mi dalo vracat...ciastocne z toho filmu a ciastocne z toho,kolko ludi ho povazuje za vrchol filmarskeho umenia...radsej by som umyla zeleznicne zachody ako si toto pozriet este raz. ()

xxSmoldaxx

Nápad , který dokázal Dexter dotáhnout k dokonalosti zde bohužel nefunguje. Příběh nedokáže zaujmout ani na tu hodinu a půl. Postavy , které vás nezajímají a špatný scénář vydržíte jenom kvůli svělému výkonu Christiana Balea. 50% ()

TaanStari

Už jsem myslel, že jsem viděl všechno a najednou do záběru vlítne nahý Bale s motorovou pilou... No jinak psychouše zahrál dokonale a hudba byla taky dobrá, ale to je tak všechno, bohužel. Byla to nuda. ()

Mr. Sandman

Kniha je ještě mnohem podrobnější a mrazivější, ale i zde člověk cítí tu zvláštní výstižnost postavy, která mě přitahovala jako magnet, jde o psychopata? nebo člověka s kterým se naopak lze v mnohém ztotožnit? Vystihnutí jedné skutečně bizarní tendence životního stylu dopadlo v tomhle snímku velmi dobře, mnoho monologů stojí za zapamatování. ()

El-Barto

Bateman mě ani tak nešokoval, jako spíš rozesmával. Jeho vražedné choutky jsou výsledkem chování vyšinutýho magora, kterému narozdíl od seriálového Dextera nefandím. Film nic nepoví, Batemena nikdo nebere vážně a ve výsledku to je jen fantastické Baleovo herecké představení. ()

heihatchi

Rozhoduju se zde mezi třema a čtyřma hvězdama. Christian to zde zahrál bravůrně, věřil jsem mu naprosto vše. Velmi se mi líbil jeho perfekcionismus / posedlost detailem. Za první shlédnutí tedy tři hvězdy a to hlavně kvůli nejasnému konci. ()

hakon

Christian Bale má výborný byt, skvělé pracovní místo, téměř geniální vizitky a spoustu času. A protože nesnáší lidi ve svém okolí, miluje věci dokonalé a upravené, rozhodne se s nimi vypořádat po svém. Kupuje si lehká děvčata, hraje si nimi po svém a pak je zmasakruje nožem, motorovou pilou nebo pistolí. Nebo ne? Bale se skvěle vcítil do role dokonale vypracovaného, arogantního a osamělého muže, který se výborným způsobem distancuje od všeho v jeho okolí. A i když děj stále opakuje Batemanovi jasně dané charakterové vady a přenáší je na jeho činy, které se časem omrzí, finální tečka za to rozhodně stojí. ()