poster

Americké psycho

 • USA

  American Psycho

 • Slovensko

  Americké Psycho

Krimi / Drama / Thriller

USA / Kanada, 2000, 102 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • choze
  ***

  "NENÍ TO PLÁŠTĚNKA?" "JE, FILUTO." Slušně zábavná ujetost s vynikajícím Balem (a celkově dost zajímavým obsazením), ze které jsem ale ve finále nebyl moc moudrý.(25.10.2008)

 • Shit
  ****

  Christian Bale je prostě skvělej herec, jeho podání naprostýho psychopata je vynikající a ta arogance, kterou ve filmu předvádí z něj úplně sálá.V podstatě na něm stojí celej film, kterej je až na pár zaváhání dobrej . Sice film neni až zas tak drsný, jak jsem si myslel, ale provedení vražd je docela originální a několik scén ve kterých Bale běsní nemaj chybu. Jenže v ději a i v některých z těch vražd jsou občas docela velký nedomyšlenosti a některý scény jsou až přehnaný a konečná pointa je nějaká divná. Taky je škoda, že nedostal víc prostoru William Dafoe, kterej je v roli vyšetřovatele dobrej, ale vůbec svoje pátrání nemohl rozvinout, možná se taky ještě dalo rozvést proč je Bale tak úchylnej, ale jinak jsem se bavil výborně(23.8.2006)

 • Dever
  ****

  Keď už metrosexuálny psychopat, tak poriadny...... 100 percentný Christian, ktorému bola táto rola ako ušitá, ťahá totiž tento film úplne sám čo je veľká škoda. Ešte trošku prepracovanejší, viac morbídny a zvrátená dej a bolo by to presne podľa môjho gusta .........(17.3.2012)

 • -bad-mad-wolf-
  ****

  Pošahaná úchylnost, které vévodí Baleova krasojízda v závěrečné třetině a několik absurdizovaných zrcátek dnešní společnosti. Slizkost kravaťáků a především scéna s vizitkami jsou nezapomenutelné.(6.9.2009)

 • Gilmour93
  ****

  „I have to return some videotapes.“ Vraždy jako prostředek k vykreslení lhostejnosti, povrchnosti a neosobnosti amerických yuppíků konce 80.let, kdy se každý krejčí stěhoval co nejblíže k Wall Street a na lačno se místo ranního panáka cvičí sedy lehy.. Bret Easton Ellis ve své novele moc jasných vodítek na rozlišení reality od představ choré mysli nedává a nedočkáme se jich ani tady. Znepokojivý film s klinicky čistým výkonem Bat(e)mana Balea.(1.3.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace