And09

Tento thriller mě od samého počátku zaujal a to tím nevšedním zpracováním, kdy nám je např. předestřen vnitřní monolog hlavního hrdiny, a tak se rychleji seznamujeme s jeho motivy a záměry, ačkoli jsem zpočátku vůbec ničemu nerozuměla. Až později mě naprosto ohromily skvěle zpracované jak erotické tak především ty brutální scény, které zároveň byly pojaté velmi naturalisticky, ale zároveň se s nimi divák nestřetává přímo, takže se nemusí bát že by byl najednou svědkem něčeho, na co by zrovna nebyl připraven. Krve tam sice vidíme dost, ale nejsme svědci přímo té brutality, takže je velmi dobře pohráváno s divákovou imaginací i psychickou, protože jak se nakonec ukáže, je to vlastně ještě úplně jinak. Film mně vlastně v ledasčem připomínal černou komedii a vážně jsem se u nějakých scén pobavila, viz. scéna "vložte kočku" a spoustu dalších, samozřejmě nejlepší scéna s motorovou pilou, kdy je Patrick za toho největšího psychopata. Nejvíc mi ve filmu imponovaly momenty, kdy sledujeme ty pobuřující snímky a Patrick u toho promlouvá těmi svými sofistikovanými přednesy. No film rozhodně pracuje s lidskou psychickou, odkrývá zvrácený charakter lidí i těch velmi vysoce postavených. ()

angelle

Toto bolo vážne psycho. Christian je strašný sympaťák, ale v tejto role som ho doslova chvíľami nenávidela. Zvládol ju fakt dokonalo. ()

CaptainPixel

Bylo zamerem tvurcu zvednout prodeje predlohy, nebo jak si to mam vylozit? Kdo chce vedet, co se vlastne stalo, aby si tu knizku sel koupit, protoze tady se to rozhodne nedozvi. Navic, jako kdyby kusy filmu zustaly lezet na podlaze strizny... Je to kontroverzni? Jo. Je tam nahota? Jasne. Caka kreff na kyble? To si pis. Ani herecky umeni Christiana Balea nedokaze tuhle fuserinu zachranit. Horsi jak predloha (a ze ta ma svoje problemy), 2 z 5 (shlednuto druhy den po docteni knizky). ()

matko2351

Moje 3* neznamenaju, ze sa mi film tak pacil, ze to bude moj oblubeny kusok. To hodnotie znamena, ze Bale ma vedel presvedcit o tom ze je dokonaly psychopat a uz nikdy sa na jeho filmy nebudem pozerat bez toho, aby som si nespomenul na tento pocin. ()

BDups

Popravdě nevim co si tom myslet první 1/2 až 3/4 dobrá, ale potom nesmyslná Batemanova killing spree a následná závěrečná pointa, která se musim přiznat mě docela pojebala a napadlo mě hned několik věcích a vlastně nevim jaká je správná. Celkem herecky nabitej film a hezkej náhled do vyšší společnosti kravaťáků z wall streetu a nejen tam. Porovnávání vizitek je klasika typu “kdo má dražší pracovní tašku”. Bale se mi do role Batemana hodil a prakticky jen kvůli hereckej výkonům tomu dám 4 a ne 3, asi jsem dostal co jsem čekal i když konec mohl být lepší. ()

peterson36

Jeden z mojich najoblubenejsich filmov ...Ultimatny nahlad do hlavy „psychopata“ Patricka Batemana...No ale nalejme si cisteho..kto z nas si z charakterovych vlastnosti a premyslania hlavneho predstavitela nenajde nieco ,co mu az mrazivo pripomina sameho seba?.. „I can´t believe,the Bryce prefers Van Pattenś card to mine „ :D ()

Richmond

Holý šit. Herec nemôže byť nikdy výraznejší ako film v ktorom hrá. Parafrázujem samotného Balea a je viac ako úsmevné, že sa to v tomto snímku deje. 35% 2* ()

SuccDelucc

Americké psycho je jedna z nejzajímavějších podívaných, které jsem kdy zažil. Je to film, na který rozhodně jen tak nezapomenu, tedy obzvlášť na těch prvních 20 minut, které se hýbou tak neuvěřitelně hbitě, že jsem ani neměl ponětí o čase a v tuto chvíli snímek dosahuje svého maxima, bit s kvalitou vizitky je příliš zábavný, na to aby byl zapomenut. Avšak od této chvíle tempo padá dolů rychleji než ceny dogecoinu, jde to velmi rychle poznat, protože  po chvíli se začnete nudit. Avšak naprostý závazek Christiana Bale to zachraňuje a nenechá vaše oči odlepit od obrazovky ani na vteřinu a samozřejmě nemohu vynechat ten nejvíce neuspokojující konec, co jsem viděl za poslední dobu. Kromě toho, že vás čeká extrémně vlažný konec, který nemá žádný dopad na hlavní postavu, či jeho prostředí, tak samotná hlavní postava, je brutálně nezničitelná, tudíž dávám 5/5 ()

Namefar

Víc takových filmu. Je to celé takové přesné, takový ten pocit jak klíčem povolujete zatuhlou matku a ona po chvíli povolí. A to se vám u tohoto filmu stává pořád dokola. ✅ ()

UnderLine

Za mě zasloužené 4/5.    Christian Bale je asi nejvíc depresivní postava co jsem zatím viděl (ještě jsem neviděl The Machinist, ale nejlíp ztvárněnou roli psychopata jsem ještě neviděl (až na Jacka Nicholsona v Shining). Z Christiana jde strach už od počátku filmu, už jen z toho jak se chová. Christian si zaslouží za jeho roli určitě oscara, ale ten konec mi přijde opravdu nevhodný. SPOILER!!! Spíš bych konec protáhl o další půl hodinu a a dostal hlavního hrdinu do "kouta", ale režisér to vymyslel co nejjednodušeji, takže se vlastně nic nestalo a Chris si může zabíjet dál...  ()

Pudding

Sabrino, kde to vázne? LÍZEJ! Patrick Bateman nemá city, takže mu nedělá problém bezcitně zabíjet a jeho vášeň pro hudbu a zabíjení je v skvělé rovnováze. Jo a taky mu trochu šplouchá na maják lol ()

Ivett.Motion

Totální bizár, Patrick je komplexní psychopatická postava, zasazena do vyšší sociální vrstvy. Pozorujeme jeho kontroverzní chování, vyšinutý vnitřní monolog a narcistické projevy počas filmu. Americké psycho má v sobě špetku suchého cynického humoru, scéna s vizitkami je báječná. Christian Bale svou roli zahrál přesvědčivě, jak to jen jde. ()

Patrik_Lang

Tento film je klasika, s mladým Christianem Balem v roli psychopatického Patricka Batemana který je mladý broker na Wall street s temným tajemstvím. Tento film je v mé top 10 oblíbených filmů jak kvůli výkonu Christiana Balea tak i kvůli zasazení do 80. let. Je to prostě nedoceněný masterpiece který na svou dobu je úžasný, jak zápletkou (podle knihy od Breta Eastona Ellise) tak celkovým vizuálem filmu. Hezké a povedené kamerové záběry které místy ukazují jak je např. Bateman na něco soustředěný a nenávidí danou věc (např. scéna s vizitkami). Celkově postava Patricka Batemana je hodně dobře napsaná, je to narcistický mladý psychopat který myslí jen svůj vzhled a na to jak by někoho zabíjel, a který se sám považuje za monstrum. A celé rozuzlení filmu na konci je prostě třešnička na dortu a sami se cítíte tak zmateni jako samotný Patrick. A také nesmíme zapomenout na memes které se ukazují ve filmu a už jsou ikonami v memerské popkultuře např. Patrick Bateman chodící chodbou a poslouchající kazetu na Walkmanu nebo Patrick Bateman který přikivuje a usmívá se v konverzaci která ho nezajímá, a mnoho dalších. Za mě 5/5 hvězd nechápu proč je tak nízko hodnocený. ()

caesar_sauce

Viděno 23 let po vzniku. Bale to táhne fantasticky, ale místy (často) je to dost plochý. 4 slunce a spíš nadhodnocuju. Znovu nezkouknu, ale je to kultovka z nějakýho důvodu a tudíž by viděno mělo být asi. Nenadšen, nezklamán. ()

AtemuLukas

Asi si nemusíme nic nalhávat, ale tohle je opravdu Top film s Ch. Balem. Ano vím, má hodně dobrých filmů, ale jak on sám řekl, postava Patricka Batemana mu sedla a já musím říct, že měl pravdu.Film je opravdu psycho, ať se na to díváte z jakéhokoliv pohledu, ale to je dobře. Bohatý businessman, který je psychicky narušený a díky tomu je sériovým vrahem. Ano není to opravdu nějak zvlášť geniální zápletka, ani děj, ale v kombinaci se songy ve filmu to působí geniálně. Je tu vidět krásný kontrast toho, jak moderní společnost ubírá svoji pozornost na malicherné věci, které ve výsledku jsou úplně zbytečně (Např. Typ vizitek atd…) Co tu na filmu trochu zamrzí je fakt, že se film odchyluje od knižní předlohy a dost věcí kvůli cenzuře vynechává. Když to vezmu ale z globálního hlediska, tak se tu jedná o hodně dobrý film. Dávám 90% ()

sophianne

Původně jsem po prvních minutách začínala na 4 hvězdách, ale jak šel film dál, musela jsem ubírat. Kdyby to pokračovalo ještě půl hodiny, dala bych nevyhnutelně "odpad". Problém s Americkým psycho je, že má zajímavý nápad znuděného bohatého dvacátníka, který má úplně všechno a z nudy se rozhodne zjistit kam až může zajít, ale docela brzy je zřejmé, že hlavní hrdina je nesmírně plochá postava šustící papírem. I ostatní okolo něho pronášejí plytké fráze ("Tak kam máme tu rezervaci? Hlad ani nemám, ale mám rád někde rezervaci") a není se vůbec ničeho chytit, není sebemenší důvod dívat se dál (pokud nemáte mámu, která se ptá, jestli jsem ten konec pochopila - ne, mami, nepochopila). Kdyby to mělo aspoň nějaké nápadité vyústění, ale konec bez konce, kdy zůstává divák spolu s titulky a hudbou připomínající vrzání na tabuli s otázkou What the fuck? ()