aRclite

Velmi přesný film, pojednávající o lidské psychice, té kterou máme vrozenou a té kterou jsme za svůj život získaly z okolních vlivů. ( Dávný spor dvou skupin o to co je pravda, co z těch dvou typů dělá člověka sem vůbec nebudu vnášet ). Patrick Bateman ( Christian Bale ) je vzorný úředník, s dobrou školou a čistou minulostí, posedlí dokonalostí sebe sama a rivalitou kolegů v každém bodě. ( Klasický případ :D ) Nikdo ale nevidí do jeho nitra, do jeho zvráceností prošpikovaného mozku, kde se pokaždé, když mu někdo padne do oka, odehrává boj mezi přirozeností a etiketou lidskosti. To je způsobeno jeho citovou neaktivitou, je prostě zrozen aby zabíjel. Nejde ani tak o horor, mysteriozitu, nebo krimi, ale především o to PSYCHO! :D ()

Figuto

Ten konec je matoucí, ale Christian Bale je úžasný šílenec a film uchvacuje povedenou atmosférou. Dá se vidět x krát. ()

prskvik

Nedomyšlené nereálné scény, hodně krve, hodně klasického marastu béčkového krváku. Další z filmů o psychopatovi který nezaujme ničím zajímavým. Tančící úchyl mimo reálný svět v tranzu před masakrem není v tomto snímku zdaleka nejlépe proveden. Michael Madsen to ve filmu GAUNEŘI předvedl zatraceně líp.. ()

Puchyr

Christian Bale, bez něj bych do toho nešel,, možná ještě Reese nebo Dafoe, ale ti mají hodně velkej vedlejšák,, no musí stačit zvrácená zábava..... ()

Rayers

Řekl bych hodně nepochopený film. Těch 80% by si zasloužil, dávám pět hvězd. Nehledá žádný problém, neřeší žádnou záhadu, nesděluje žádné ponaučení, a příběh je poněkud - vlastně žádný. Ale celý ten koncept, ta idea toho, že když má člověk všechno, po čem touží, tak začne hledat zábavu jinde, je tu znázorněn dokonale. A v závěru vyvstává velké množství otázek. Film, na který se budu muset podívat ještě několikrát, abych ho správně pochopil. P.S.: myslel jsem, že American Psycho II přinese trochu vysvětlení, ale tento filmový zvratek s původním filmem kromě názvu nemá nic společného. Nedoporučuji. A teď už půjdu, musím vrátit nějaké videokazety. ()

REMUS_3

Výborne vykreslená psychika psychicky chorého muža ktorého bravúrne zahral Christian Bale, výborný herci, dost dobrý scenár okrem toho skratovéhi konca ( zmysel scéni SPOILER kde Bale behá a všetkých vraždí som nepochopil a posobila na mna ako pest na oko SPOILER) a pár fakt výborných častí (porovnávanie kreditiek, prvá vražda, hudobné prednášky pred zabíjaním). Skoda toho konca a celkového nevyužitia potencionálu. Dal by som 4* takto len 3*. ()

Honey007

Zajímavý námět, ale průměrné zpracovaní. Nějak nevím, co tím chtěl režisér vlastně říci, jestli teda vůbec něco :) Christian Bale je tady vynikající, ten jeho bezelstný úsměv, který mu dává auru neškodného mazlíčka, ale skrývá ty nejhorší duševní pohnutky mi naháněl až strach. Škoda toho patosu, přehnané brutality a neschopnosti více pracovat s postavami a celým příběhem vůbec, takto zůstává v průměru. 50% ()

mad.dog

Mrazivý pohled do mysli narcistického psychopata.Je to taková one man show, ve které Bale ukázal, že umí skvěle hrát. Zbytek herců jsou takoví nemastní-neslaní a ti, kdo nemají rádi Balea vlastně nemají důvod vidět tenhle film. Ten konec mi nějak nesedí. Zabil je, nebo si to jen představil? Nevím, je to prostě psycho. ()

jefljdasfljs

Jeden z nejlepších filmů, co existují. Dokonalost sama. A komentáře některých zdejších oblíbených uživatelů a majitele webu ukazují, jak moc je ten film dobrej - skutečné umění nikdy neocení široké masy. ()

mr.sonny

SPOILERALERT:některé scény naprosto vystihují náladu knihy, úvod ve sprše a scéna s vizitkami, Batemanovo šílenství u telefoní budky, kdyby si film zachoval takovou tvář během celé své stopáže byl by to pefekní portrét sociopata, ale problém je že Patrik ve filmu, narozdíl od knihy se stará o to co se kolem něj děje a uvědomuje si svoje chování je příliž bojácný, příliž lidský, chybí mu ta živočišná zrůdnost a apatie kterou vykresluje kniha... ()

elurein

Mělo to být (nejspíš) šokující.... ale pro mě hned po filmech Pulp Fiction a Big Lebowski ten nejnacpanější srandy pytel. Vizitky, "musím vrátit videokazety", hudební recenze....a mnohem, mnohem víc; pro milovníka černého humoru opravdu lahůdka. Celé Christianovo exposé je kapitola sama pro sebe; naprosto dokonalé. Závěrečné vraždící šílenství korunované excelentním telefonátem právníkovi má potenciál nešokovanému, ale královsky se bavícímu divákovi totálně odrovnat bránici. Objektivně bych tomu dala 4 *, ale musím to trochu vyrovnat :) ()

beaverkiller

Dvě hvězdy jen za Balea. Jinak je to jedna velká nuda, co absolutně nedává smysl a asi zapomněli natočit konec, páč jinak si to nedokážu vysvětlit. ()

Dexies

Hmm, má všechno, ale má jeden problém, neslučitelné choutky s životem ... mladý úspěšný finančník si přes den žije svůj život a v noci žije druhý život ... nic nereálného a v dnešní době i celkem dobře maskovatelné ... nu příběh začíná pomalu, atmosféra se postupně buduje a Patrik se vybarvuje :) ... syrové, brutální, jeho chování odpovídá celému příběhu ... mám rád Christiana Bala, role mu sedí a člověk mu věří, dobrý thriller na dobrou noc :) ()