frbulka

Na tenhle film jsem se opravdu těšila, už jen kvůli Baleovi, který zvládl svoji roli výborně. Ale zbytek byl jako nepovedený vtip - smát se mi občas opravdu chtělo, a to i u scén, které k smíchu určitě nebyly. Krkolomný a nesrozumitelný děj a nevyřešený, otevřený a abslutně prázdný konec, to byly další aspekty, které hrají proti. Americké psycho kromě trocha napětí a perfektně zahraného psychopata postrádalo úplně všechno...35%. ()

darkreider

Pár luxusných scén tomuto filmu nikto neuprie. Sekerová scéna s tancom a neskutočnou mániou v očiach Balea je dokonalá. Faktom zostáva, že ako film plynie, tak stráca na sile a koniec už je potom veľké WTF. ()

Desdemone

Vzorová ukázka toho, jak můžete zkazit CELÝ film, když vsadíte na špatný závěr/pointu. Pokud rádi dokoukáváte filmy s pocitem obrovského zklamání, asi se vám to bude líbit. Já to ráda nemám. ()

Al44...

Film, který asi nesedne každému. Film, který je velmi bezcitný a provokativní. Film, který zobrazuje myšlenkové pochody Patricka Batemana. Film, který ve vší té hrůzné krutosti a zvrhlosti, dokáže znenadání vytáhnout perfektní a trefný humor. Zajímavé je, že téměř polovina dialogů, které mezi sebou hlavní postavy pronesou jsou naprosté voloviny (které se navíc cyklicky opakují). Další a velmi důležitá věc (pro závěrečnou "pointu"), je to, že se tyto postavy mezi sebou ani pořádně neznají a neustále si pletou jak se kdo jmenuje. Určitě zatím nejlepší role Ch. Balea. No nic - jdu si nechat vyrobit navštívenku a pak musím jít vrátit videokazety...(chi). ()

shereen

Ty hluboke rozbory o odrazu moderni spolecnosti v charakteru hlavniho hrdiny mi prijdou v pripade tohohle filmu uplne mimo misu. Bud vas to bavilo a nebo ne...me to jednoznacne pobavilo. ()

ROBOTER

Nechápu podceněná hodnocení většiny. Mě tento film naopak přišel jako docela povedená sonda do psychiky bohatého a úspěšného člověka, kterému materiálně vůbec nic nechybí, ale který je ze způsobu života který žije, z lidí kolem sebe atd. totálně duševně vyprázdněný. A svými vraždami chce upoutat pozornost svého okolí, jakési "volání o pomoc" (jiní to řeší pokusy o sebevraždu). Což se mu stejně nedaří. Ve filmu je prostě demonstrován případ, který je (domnívám se) psychologům a psychiatrům dobře známý. A Bale to zahrál dokonale. ()

joker30

Zaujimavy filmik, jemne nadpriemerny aj vdaka psycho vystupu buduceho drzitela Oskara Christiana Bala. Bol som az v udive ako tak skvele vyzerajuci chlap moze posobit na mna tak slizky. Kazdopadne v zanri horror/thriller urcite nadpriemer a aj ako kritika modernej spolocnosti celkom dobre. ()

denisavary

Ne to nebyl ten hodný klouček...ne to nebyl ten famózní Batman...tohle byl jiný Bale, ten kterého neznám a to se mi líbilo..Je to opravdu pan herec. Ale jeho postava...hrůza, potkat takového, tak ho vykopnu ve dveřích :). Zvláštní film a opravdu psycho..krvavé záběry, šílenost, fascinace..super.. ()

GlamourCat odpad!

Muhuhu, jisté sympatie pro hlavního hrdinu jsou: Hlubokočistící emulze, trochu zmatek v tom, jestli někoho chcete oslovit a náležitě se k němu chovat, nebo mu narazit hlavu na kůl, dokonalý přehled o hudbě, zvlášť co se týká Phila Collinse... Ale jinak se ptám: Proč?? Obykle nejsem šovinistická, sexistická a ani extrémistická, ale ženy-režisérky nikdy nevěstí nic dobrého. ()

Stíba

Kdyby nic jiného tak je to film s mohutnou image, skvělými dialogy/monology, velmi charismatickou hlavní postavou a skvělou hudbou. Já v tom ale vidím i víc a ne jen lacinou nablýskanou skořápku jako většina. Podle mě je to výstižná studie hlubiny duše určité velmi úzké skupiny lidí, kteří mezi námi nicméně taky jsou a tohle zpracování mě opravdu chytlo. Obroučky brýlí, vizitky, ranní kúra to vše je realitě možná o mnoho blíže, než se může zdát. ()

Fionor

Čekal jsem inteligentní thriller, možná i přesvědčivou společenskou kritiku, ale dostal jsem jen Balea, který se ukájí vraždami a vlastně nikam nesměřuje. Závěrečná věta filmu tak paradoxně shrnuje celý jeho děj: „This confession has meant nothing.“ ()

FanKalEl

Film ma nenadchol ani neoslovil, ale bavil som sa na účet Balea ako vraždiaceho psychopata. Na jedno pozretie v pohode, ale pre mňa nič extra. (60%) ()

hijacker odpad!

Naprostá hovadina a ztráta času. Nepopírám, že i přes tu bídu podal Chris standardní výkon. Jinak děj nula, nuda, šeď. Děs.. Aha, režírovala to ženská...Zmíněné se možná vysvětluje ()

TheSompeque

Než se Christian Bale oblékl do obleku Batmana, tak si v Americkém psychu pozabíjí pár lidí. A funguje to dobře. Herecky to zvládá skvěle a film dobře utíká. Není si na co stěžovat. ()

mi-ib

Před dvaceti lety určitě více šokující než dnes. Pro mě se to odehrává v neatraktivním prostředí a s absencí sympatických postav. ()

FilipStinef

Kvůli špatně načrtnuté psychologii hlavní postavy se tak jedná pouze o šokující krimi bez přesahu. Absence onoho psychologického vývoje taky často vede k pocitům "Proč se tohle proboha právě děje", což dramatu příliš nepomáhá. Christian Bale sice herecky ztvárnil psychopata dokonale, nicméně jeho počínání mě skrz film ani chvíli nezajímalo. ()

Vabr

Očekával jsem Americké psycho jako trochu větší kultovnost. Jo, bylo to dobrý, to jo, taky že dávám 3⭐, ale čekal jsem víc. Patrick Bateman je sice dost velký psycho a sigma, zahrál to skvěle (asi se mi nejvíce zaryla do hlavy scéna se sekyrou), ale nějak to ke konci vyšumělo. Samozřejmě jsem zaznamenal větší myšlenkový přesah, který je hodnotný, ovšem mě osobně se tolik nedotkl. Ale chápu, že se ten film lidem líbí. Vyhodnocení: Je to prostě sigmů král ()