Epizody(6)

Griselda Blanco uteče se třemi malými syny a kilem kokainu z Medellínu do Miami, kde se z ní stane nemilosrdná šéfka drogového impéria, které se rychle rozrůstá. (Netflix)

AgnesDee

Vypadá to nádherně, herci jsou úžasní, a odvyprávěný je to taky velmi dobře. Příběh, který seriál nastolil, je velmi poutavý a, v některých momentech, i vzhledem k okolnostem, dost lidský. Není to jen příběh o narkobaronce, ale také o matce a o ženě, která se snaží vybudovat si reputaci a respekt ve světě mužů. A je skvělé, že se tvůrci rozhodli dát do hlavní protirole také ženu, protože to nastavuje zrcadlo pro ty z řad diváků, kteří by mohli začít Griseldu za její činy i obdivovat. Jediné, co mě trochu mrzí, je fakt, že se tvůrci nesnažili víc adaptovat Griseldiny schopnosti skrývání se a utajováním své identity. Co o jejím příběhu vím, tak bylo velmi těžké Griseldu jakýmkoli způsobem vystupovat, komunikace mezi jejími lidmi probíhala v šifrách a často si měnila identitu i podobu, takže ani nikdo nevěděl, jak vypadá. Kdyby byla Griselda opravdu takto nápadná, jak byla v seriálu, mohli ji podle mě čapnout mnohem rychleji. To však seriálu nijak neubírá na kvalitách. ()

Arkagas1989

Griselda Blanco, jediná žena, které se bál sám Pablo Escobar, jehož citát celý tento seriál otevírá.  Kdo viděl Narcos a bude čekat stejnou akci, bude nejspíš zklamán. Griselda je v tomto podání spíš osobnostní drama o vývoji ženy, které se bál kde kdo a která si zcela podmanila drogový svět. Sofia Vergana ji ale zahrála naprosto dokonale a pro skvělý zážitek doporučuju originál znění s titulky a rozhodně ne dabing. Pro ty kdo o této ikonické ženě nemají ani potuchy doporučuju trochu zapátrat, nebo si poslechnout opravdové zločiny, kde ji holky zpracovaly dosti dopodrobna. Za zhlédnutí ale rozhodně stojí. Moje hodnocení: 8/10 ()

AndrewNewman

Napokon ma to príjemne prekvapilo. Videl som v tom akúsi paralelu, spočiatku bola Griselda ako rozhodný, prefíkaný a hrdý Don Vito Corleone, vo finálnych epizódach to ale bol už vyšinutý a prefetovaný Tony Montana zo Scarface. Samozrejme neporovnávam tieto majstrštyky Coppolu a De Palmu k tomuto seriálu, to naozaj nie. Len tým chcem trochu oceniť snahu vcelku šikovných tvorcov. Vďaka 6 epizódam a nie 10 má seriál veľmi dobrý spád a živé tempo. Hustota atmosféry vyvrcholila na párty, odvtedy sme už tak nejak všetci vedeli, že je Griselda v prdeli. Ja osobne som však o tejto narkobarónke nikdy nepočul, takže som nevedel, ako napokon skončila čo bolo dobre. Obsadenie Sofíe Vergary je pre mňa veľkým otáznikom. Na jednu stranu to bol skvelý marketingový ťah, ale na strane druhej, kto by tejto roztomilej milfke veril, že je to sociopatická masová vrahyňa však? Dej je však svižný, ostatné postavy sú dosť uveriteľné a celkovo sa táto feministická verzia Narcosu vcelku podarila. ()

Parabot

Seriál začíná citací obávaného Pabla Escobara, ve které se svěřuje, že Griselda byla jediný člověk, jehož se opravdu bál. Bohužel, seriál nám úplně neodpoví na otázku, proč tomu tak bylo. Zřejmě proto, že zhrzený postarší bílý heterosexuální muž cítil z této ženy ohrožení svých bezmezných privilegií. Nebo se náhodou, mimo prezentovaný děj, ocitnul s touto osobou v momentě, kdy pozřela crack. Podle Netflixu byla Griselda Blanko především obchodnice, matka, královna, inovátorka a party woman mezi populací mimořádně hloupých a zákeřných mužů. A okolnosti, ty vnější samozřejmě, definované pevně svírajícím patriarchálním útiskem, ji přiměly sem tam někoho oddělat. Několik zlých individuí říká, že velmi ráda osobně zabíjela lidi. Že se v tom vyžívala. Zjevně lžou. Jediná osoba z opačné strany zákona, která s ní byla schopna držet krok, byla taky žena. Z počátku, stejně jako Griselda, velmi nevybíravě odmítána zase tím toxickým šovinistický prostředím plném přihlouplých maskulinních detektivů. Ten patriarchát je prostě peklo. Ještě, že tomu Netflix tak intenzivně věnuje. Mohl by třeba natočit minisérii o Ilse Koch - Čarodějnici z Buchenwaldu, ve které bude vylíčena podobně jako Oskar Schindler a její veškerá "nedorozumění" s internovanými v táboře budou důsledkem rozhodnutí, nálad či aktivit jejího manžela. ()

Sebule

Určitě ne tak skvělé jako Narcos, i tak ale kvalitní. Sofía Vergara se přeměnila v drogového bosse a hrála opravdu dobře, sice vzhledově do nebylo blízko ani kousek, ale možná lépe pro nás :-). Mělo to fajn vizuál, hudbu a některé díly i napínavé. Hodnocení: 7/10 ()

IZFNP

Seriál má výborné tempo.  Áno, ku koncu možno trochu zakolísa, ale aj tam stále baví sledovať drogový americký sen z pohľadu ženy. Vergara strháva pozornosť zaslúžene na seba, za čo vďačí hlavne scenáru a maskérom (i keď o nejakej podobnosti so skutočnou Griseldou sa hovoriť nedá), avšak dosť ma bavil aj zvyšok castu (Rivi!). Tvorcovia sa neboja špiny, potu ani krvi a seriálu to pristane. Neviem, nakoľko je príbeh autentický, ale aj ako seriál z prostredia kartelu z 2. polovice 20. storočia to funguje. ()

TomasB

Chybí tomu šťáva, hlavně v druhé polovině.  Děj se vypráví příliš rychle. Není to špatný seriál, když máte dva monitory, na jednom hrajete hry a na druhém jede Griselda. ()

zuzza11

Jako drama dobrý, poslední díl zbytečně napackaný, mohl by být ještě jeden a mohlo se vše krásně vyjasnit a ne tak moc uspěchat. Velká výtka je v tom, že jsem čekala opravdu životopisný, toto oslovení je přehnané. ()

pafka

Jednak necim, proc se to natahlo na tolik dilu a za druhy nevim, proc to vsechno je s touhle tematikou vzasade stejny, jen treba trosku slabsi, nez jine podarenejsi filmy. Je to trosku odvarek. ()

hn253

Dobré řemeslo, skvělá Sofia Vergara i ostatní, ale seriál postrádá to "něco", co tě nutí se dívat pořád dál a co mají Narcos. Nijak mě to neuchvacuje a chvílemi i nudí. ()

zodiak217

Veľmi zaujímavý príbeh z narco prostredia, ale spracovaný tak z rýchlika, že má to pobúrilo. Narcos dostal 3 série, Narcos Mexiko dostal 3 série a Griselda len jednu? Potom to aj tak vyzeralo, nielen, že všetko natlačili do jednej série, ale len do 6 epizód. Však to je výsmech silnému, zaujímavému príbehu. No som z toho znechutený. Preto aj moje výsledné pocity sú zmiešané. Tento príbeh by si zaslúžil kvalitnejšie, prepracovanejšie spracovanie. Chcelo by to ukázať väčšiu prepojenosť na Kartel z Cali a ako tam bol zakomponovaný Escobar a ako si vlastne postupne vybudovala také renomé ako mala a nie robiť stále časové posuny v deji. Takto sa dobrý seriál nerobí. ()

Kropajda1 odpad!

Nechápu tak velký zájem kolem seriálu. Griseldu možná hraje kráska, ale v seriálu je vyloženě nechutná šmudla, kterou líčili špachtlí. Její přezdívka "Kmotra" je urážkou tohoto slova. Nemají ji rády vlastně ani děti a ten chudák, co s ní žije. Že musela pracovat desetkrát víc než chlap, aby se prosadila? Vždyt je to psychopatka, která nechá vraždit lidi a prodává drogy. To je práce? Rodinku si udělala z Kubánců, kteří připlavali na voru za americkým snem a zjistili, že bez angličtiny a nějakého vzdělání budou jen umývat nádobí, tak se novému domovu odvděčili tak, že prodávají drogy. Děj je nudný a stále stejný. Opět se vyskytují postavy, které jsou schopné pro Griseldu "naprosto nezištně" udělat cokoliv. Sice se jen povalují, ale zázračným způsobem umí všechno zjistit a zařídit atd... Stylově je seriál už trochu vyšumělý a pokud někoho zajímají pohádky kolem výroby a prodeje drog, jsou rozhodně natočené mnohem koukatelnější seriály než toto veledílo. Která milující matka dá do zavazadla dítěti kilo kokainu? Svět už se úplně zbláznil, když ze zrůdy dělá hrdinku. ()

kokofek

Film o nelehkém postavení ženy ve světě drogového byznysu. Obdivuhodná vytrvalost v odhodlání se prosadit za každou cenu a to doslova. Seriál má velmi svižné tempo a napětí,které vás nenechá v klidu. ()

Maraboy

Mohlo to být trochu více brutální, protože taková Griselda byla, žádná starostlivá ubohá sympatická matka. Jinak až na pár nepřesností je to zahrané dobře a filmově je to zdařilé. Sofía Vergara je prostě i po 50 neuvěřitelně hot mamá. 70% ()

oli9

Narcos. Jsem rád, že se zfilmovala a další postava z Medelinu. Po slabším rozjezdu skvělá podívaná. Bohužel finále zase tak skvělé nebylo... ()

Saxos

S01E01-06. Hodně zkreslená báchorka o medellínské "prýšlápotě" /zlodějka, co zrdhla z domova a lepila se na dealery/, která si myslela, že přečůrá všechny kokešovské barony střední Ameriky a okolí. Když jí začlo notně zatékat do lodiček, tak se zašila v base. Kulka jí stejně neminula, ale požehnaného věku se, na rozdíl od ostatních, stejně dožila. Mimochodem skutečná Ma Barker moc krásy opravdu nepobrala. 50%. Závěr: ke koukání taky jen 50na50. ()