V malém městě na Floridě žije malý Finn Bell se svou sestrou Maggie a "strýčkem" Joem. Malý ctižádostivý umělec Finn si užívá svůj jednoduchý život protloukající se rodiny tím, že si maluje pestré obrázky mořského pobřeží. Finnova cesta do dospělosti začíná šokujícím příchodem nebezpečného trestance, který chlapce donutí, aby mu pomohl při útěku z vězení. S touto zkušeností, kterou má stále v živé paměti, se Finn dostává do zpustlého sídla bohaté slečny Nory Dinsmoorové, která přišla před třiceti lety o rozum, když ji snoubenec opustil přímo před oltářem. Zde potkává neteř slečny Dinsmoorové Estellu, která se i navzdory svému ranému věku chová k chudému chlapci s chladnou povýšeností, a ten se do ní následně bezhlavě zamiluje. Finnovo setkání s Estellou a její podivínskou bohatou tetou chlapce naplní velkými nadějemi – bude malovat pro bohaté, užívat si jejich svobody a milovat Estellu. Slečna Dinsmoorová však Finna varuje: "Jen ti zlomí srdce, o tom není pochyb". (HBO Europe)

pavont

Cuarona ako rezisera mam rad. A tento material rozhodne poskytoval moznosti na kvalitny film. A hoci rezii nieje velmi co vytknut, mal som pocit akoby dolezite momenty nechaval na pozadi a do popredia vynasal ustrednu dvojicu, pricom hlavne New York bol riadne kycovy. O dejovej nelogickosti sa snad netreba zmienovat. Na herectvo Ethana a Gwyneth su rozne nazory no ja som bol skor sklamany. a potrebnu chemiu som necitil. Nakoniec mi v pamati ostala aspon uzasna hudba. ()

Alvin

První čtvrthodina filmu opravdu vzbuzuje velké naděje. Bohužel se to rychle zvrtne v nudnou romanci s ponaučením, že láska je bolestná a úspěch ani bohatství vše nevyléčí. Mizerným hereckým výkonům kraluje Ethan Hawke s výrazem jelimánka od začátku až do konce. Pokusy o dramatizaci závěru nevycházejí, nad logikou příběhu raději nepřemýšlet. Velké zklamání pátečního večera. ()

Kivis

Cuarón se pěkně vyřádil na vizuální stránce filmu i samotných obrazů, které hlavní hrdina tvořil. Krásně se na to dívá, ale dějová složka podstatně pokulhává. Beru, že je to tak trochu romantická pohádka, ke které patří různá klišé, ale nikterak se mě honba za vytouženou láskou nedotýkala. Ani trochu jsem neprožíval ten vztah ústřední dvojice a chování Finnegana Bella mi přišlo často až komické. Možná by to bylo lepší, kdyby Estellu hrála nějaká jiná herečka, ale Gwyneth Paltrow na mě zkrátka jako femme fatale nepůsobila. Z mého pohledu se v tom filmu prostě skoro nic nedělo... až na dvě výjimky. Robert De Niro jako jediný dokázal moje oči připoutat k obrazovce na 100%. ()

Cor-Angar

Takové slabší 4*, ale 3 by byly málo :) Ethan patří k mým největším oblíbencům a tady rozhodně nezklamal. To stejné platí u Chrise Coopera, který byl skvělý i na malém prostoru. A Gwyneth to tu opravdu slušelo. A Robert De Niro...všichni víme jak skvělý je herec a tady mu stačilo pár minut aby nám to znovu předvedl. Možná jsem kvůli všem těm hercům a panu režisérovi čekal víc, ale film se mi líbil a třeba to napodruhé bude ještě lepší. ()

jkomar21

Teda Cuaróne, poté co jsem viděl tvůj film - Potomci lidí, tak jsem si stáhnul všechny tvé filmy a asi jsem to neměl dělat. Nemůžu si pomoct, ale tohle mě absolutně nebavilo. Bylo to divné a ještě k tomu je mi Ethan Hawke krajně nesympatický. Ještě, že tam byla Gwyneth Paltrow na kterou se dalo aspoň dívat, jinak bych usnul. ()

Katekat

Nadherny film a misty dech berouci, treba jak Finn maluje Estellu, to bylo vzruso, az sem se z toho zapotila jak samotny malir (a to jsem zenska) ! :-) ()

Tanulin

Umím pochopit, že tenhle film si vede v žebříčku víc než dobře. Kamera je opravdu půvabná.Skoro stejně jako Estella v podání Gwyneth.Ethan mě nepřekvapil ničím co už bych o něm nevěděla. A protože jsem předlohu neznala, netušila jsem ani zápletku s R.De Nirem. Každopádně umělecky velmi zdařilý snímek. ()

mirushbiatch

O predlohe a povodnom filme som sa podozvedal az po zhliadnuti filmu.A ten ma ozaj prekvapil a nepustil od zaciatku az po koniec. Tie utopisticke ,,nahodne,, stretnutia ,ci uz v New Yorku ,alebo pri poslednej scene s prehladom odpustam, nakolko je to snimok inteligentny,mily,smutny/optimisticky a skvelo zahrany.Takmer 5* ! ()

Pa.ja

Opravdu dobré drama o lásce (která tak trochu je a trochu není), o hledání sebe, o posedlosti a o tom, jak člověka může ovlivnit jedno jediné (zpočátku nevinné) setkání, které později (a z jedné strany naprosto nevědomě) určí směr života obou lidí. Zřejmě mám štěstí, že jsem prozatím nečetla knižní předlohu Charlese Dickense, poté bych možná soudila jinak. Jedná se o zmodernizovanou verzi a nebylo by na škodu zhlédnout verzi zasazenou do doby, ve které se původní předloha odehrává. Za zmínku stojí také skvělá kamera a samozřejmě hudba, bez kterých by film nebyl tak dobrý, jakým nakonec je. ()

Xmarc

I když film měl nějaké ty silnější stránky, jako např. místy docela zajímavou výpravu, během chvíle jsem se začal docela nudit. Stále jsem očekával, že se to ještě nějak víc rozjede a objeví se třeba nějaká zajímavější pointa, ale nebýt De Nira, resp. jeho postavy a souvisejícího zpestření na konci, tak bych dal ještě o hvězdu míň. ()

JB001

Ano, mám mezery ve vzdělání a Great Expectations od Dickense jsem nikdy nečetl. Možná je to dobře, protože ten film je nádherný po všech stránkách. Nechápu, že mi tak skvělý film tak dlouho unikal... ()

Colin27

Krásný film, který se přesně trefil do středu srdce mého vkusu. Cuarón dokáže vytvořit překrásnou atmosféru filmu barvami, muzikou, promyšleností scén a zanechat (minimálně ve mně) takový zvláštní těžko popsatelný pocit. Něco podobného se mi stalo při Kusturicově Arizona Dreams, který mi v mnohém připadal podobný, nejvíce asi ujetostí hlavních postav, zejména ženských. Jasně, že to všechno nemá moc hlavu a patu, ale koho to, sakra, zajímá.Tenhle film sem určitě neviděl naposled a sem hodně zvědavý, co provede Cuaron s novým "komorním" sci-fi Gravity. ()

evangelos

Jeden z mala romantických filmov, ktoré sa mi naozaj páčia. Má všetko, čo by som od romantiky a Cuaróna chcel. Skvelú kameru s nezabudnuteľnou hudbou a magické momenty. Hlavne najkrajší detský bozk, čo som vo filmoch videl a tiež scény s kreslením portrétov. Hlavne tú druhú si môžem púšťať dookola:) Stále mám pocit, že by som mal dať aj piatu hviezdičku, ale sú tu drobnosti, ktoré mi síce veľmi neprekážajú, no bránia plnému hodnoteniu. Také malé žánrové lacnosti. Dickensov román som nečítal a Leanov film som nevidel, tak čo budem riešiť... 4 hviezdičky jak vyšité. ()

JARDAHONDA

" Ethan Hawke a Gwyneth Paltrow září " v tomto romantickém příběhu o touze vášni natočeném na motivy nadčasového románu Charlese Dickense. Tento komorní příběh je plný citů a emocí o různých podobách lásky.. 85% ()

there

Film vnímám jako klasické finanční Bčko. Příběh zapadá do dnešní doby a prakticky není v ničem vyjímečný. Nejedná se podle mě o žádný "BlockBuster", spíž to vnímám jako film pro nezávislé filmové festivaly. Samozřejmě trochu to zavání pohádkou. Osobně tento film, mám rád protože na mě působí dost melancholicky a dost reálně a přimomíná mi dětství. Dle mě se režisérovi v kombinaci se zvolenou hudbou podařilo zachytit jisté vzpomínky na první lásky. Možná to je ten důvod proč ten film mám tak rád. Kamera je dobrá, stejně jako hudba a kostýmy. ()

stuj

Nejlepší úseky filmu jsou ty s De Nirem. Takže škoda, že jsou jen na začátku a na konci. Zbytek je jinak takový nemastný neslaný. Slabší tři. ()

lineker

Cuarón postavil na klasické​m základě pohádku střiženou erotickým jiskřením v hlavní roli s krásnou Gwyneth Paltrow. Citlivá kamera, výborná hudba, režie. ()

duch9

Pro mě je tento film hlavně estetický zážitek, krásná Gwyneth, krásný Ethan, krásné obrazy, krásná hudba, krásná kamera..prostě pastva pro oči. Příjemné drama. ()

tortillahot

Jedna hviezda za kameru a sceneriu a jedna za hudbu. Nechapem ako mozu dat vychrtlej G. Paltrow postavu obdivovanej krasky, ved je plocha ja surfovacia doska. De Niro a Chris Cooper tam hraju o 2 triedy lepsie ako hlavni hrdinovia. ()

Sejkorka

Zasloužené 4 * , nejen kvůli Gwyneth a její pohlednosti. Zajímavý příběh, předloha Ch.Dickense jsou "Nadějné vyhlídky. Musím říct, že jsem to nečetl, stejně jako Oliwera Twista apod. Filmové adaptace tohoto klasika jsou dostačující. Stejně jako třeba Shakespeare. No, a zase jsme u té Gwyneth :) ()