V malém městě na Floridě žije malý Finn Bell se svou sestrou Maggie a "strýčkem" Joem. Malý ctižádostivý umělec Finn si užívá svůj jednoduchý život protloukající se rodiny tím, že si maluje pestré obrázky mořského pobřeží. Finnova cesta do dospělosti začíná šokujícím příchodem nebezpečného trestance, který chlapce donutí, aby mu pomohl při útěku z vězení. S touto zkušeností, kterou má stále v živé paměti, se Finn dostává do zpustlého sídla bohaté slečny Nory Dinsmoorové, která přišla před třiceti lety o rozum, když ji snoubenec opustil přímo před oltářem. Zde potkává neteř slečny Dinsmoorové Estellu, která se i navzdory svému ranému věku chová k chudému chlapci s chladnou povýšeností, a ten se do ní následně bezhlavě zamiluje. Finnovo setkání s Estellou a její podivínskou bohatou tetou chlapce naplní velkými nadějemi – bude malovat pro bohaté, užívat si jejich svobody a milovat Estellu. Slečna Dinsmoorová však Finna varuje: "Jen ti zlomí srdce, o tom není pochyb". (HBO Europe)

aLPaC

Ethana Hawka ani Gwyneth Paltrow moc nemusím, ale tady mi byli oba velmi sympatičtí. Původní film neznám, takže nemůžu srovnávat, ale podle mě se s látkou Alfonso Cuarón vypořádal velmi dobře a především část odehrávají se na Floridě je perfektní. ()

Kill Bill

Skvělý film (skvělého režiséra), který sice předlohu připomíná jen vzdáleně :), ale zpracováním mě naprosto uchvátil. A ta hudba .... ! Nenechte si ujít. ()

bidja

Film se pohupoval na takových vlnách obrazotvornosti, rozboru života atd. Dětští herci mě upoutali trochu více než dospěláci snad i tím, že vysvtupovali pro mě v těch zdařilejších částech filmu. ()

Chosé85

Film se mi líbil a jak vidím, někteří ho srovnávají s původní verzí z roku 1946, o které jsem ani nevěděl a tak tyto dva snímky ani nesrovnávám. Ethan Hawke, Gwyneth Paltrow a k tomu Chris Cooper s Robertem De Nirem. To jsou Velké naděje. Film o posedlosti jednoho úspěšného malíře samouka jednou krásnou ženou Estellou, která ho schválně nechá dlouho citově trpět. Skvělá kamera a hudba. Byl jsem spokojen:) ()

jasanka

Asi tak první třetina filmu nebyla špatná, ale postupně šla úroveň níž a níž. Ani ústřední herecká dvojice nijaký příběh nezachránila. ()

freeze.art

Film o mladém chlapci(Ethan Hawke), který se v dětství setká s vězněm na útěku(Robert de Niro) a pomůžeme mu. Pozdějí se seznámí s krásnou Estellou(Gwyneth Paltrow) kterou po celý život miluje a ona mu stále ubližuje. Dospívá a jeho malířské schopnosti se proslaví i ve městě, kam odjíždí a otvírá ateliér. Stává se bohatým a všehy obrazy se prodávají, až přijde bod zlomu a on zjist, že není všechno tak, jak se zdá... Pro mě skvělý film s dobrou muzikou a obsazením... ()

Heroine odpad!

Netroufnu si to tvrdit najisto, ale umím si představit, že by se mohl chudák klasik, a autor předlohy, v tomto případě trapností obracet v hrobě. Ano, Dickensův nápad je na něj typický, ale celkem dobrý, To, co se s ním stalo v tomhle filmu, je nesledovatelné. Film vhodný snad akorát pro Chrise Martina, protože se tu akorát slovně a vizuálně obdivuje "krása" Paltrowové, která podle mne za to nestojí. Ona se mi nelíbí, on je mi nesympatický, jeho obrazy jsou šeredné jak noc, a celý je to předvídatelný, sentimentální, a blbý. Měla bych dát jednu hvězdičku za Roberta De Nira, který je dobrý, ale nedám. Vůbec se mi to nelíbilo. ()

Rockerman

Po druhém shlédnutí přihazuji pátou hvězdu, protože tohle je romantika s velkým R! Prostě nádherný film! Více slov netřeba, musí se to vidět! ()

Barak

První chyba u toho filmu vznikla již obsazením. Ne že by byl Ethan Hawke špatný, ne že by Gwyneth Paltrow byla nějaká rašple - oba je mám rád -, ale k sobě se vůbec nehodí. Jak se mám na to koukat, nebo jim fandit, když na první pohled vidím, že k sobě tahle herecké dvojice má hodně daleko. Vkládal jsem do toho velké naděje, ale akorát jsem přišel na to, že Cuarón umí točit - jinak nic. Marně hledám a pátrám, co se pod tímto dvouhodinovým filmem skrývá za nějakou velkou myšlenku, patrám po něčem, čím by se dalo odpovědět na otázku "o čem to vlastně bylo". Ale ať hledám jak hledám, tak mi to celé příjde jako jeden velký a špatný příběh ze života jednoho hocha, který sebou nese pytel plný prázdnoty - tak nevím nevím, kde je chyba. Nebýt Cuarónovi režie, hudby, přesvědčivých herců a - to hlavně :) - Gwyneth bez šatů, šlo by hodnocení ještě níž.... 5/10 ()

Joeey

Původní film jsem neviděl a v zásadě souhlasím s kritickými hodnoceními ostatních uživatelů. Ucházející relax na jedno podívání. ()

IXOXI odpad!

Pokus o zfilmování jednoho z největších děl anglického spisovatele Charlese Dickense v moderní podobě. Bohužel se jedná o velmi rozsáhlou a důmyslně promyšlenou knihu, jejíž obsah se nedá vtěsnat do dvou hodin filmu. Objevují se zde tak momenty, které nemohou vyniknout nebo jejich načasování nedává příliš smysl, zvláště pokud divák nečetl knižní předlohu. Další krutou ránu divák obdrží v podobě změny vlastností charakterů. Všemi respektovaný Joe s vypracovanou postavou se ve filmu změnil na "sekače trávníku" s parohy... Nejkritičtější je asi přeměna v Joevě manželce vychovávající Pipa vlastníma rukama na milující matku. Takovéto detaily filmu ubírají na dramatičnosti a celkově ho srážejí dolů. Pokud jste knižní předlohu nečetli pravděpodobně budete spokojeni. Kdo knihu četl může očekávat pouze velké zklamání. ()

Dvoja

Přiznám se, že už si pořádně nepamatuji příběh, natož detaily. Jen vím, že jsem tento film viděla před pár lety a od té doby si na něj občas vzpomněla a vůbec netušila jak ho na csfd najít (kupodivu jsem si ani nepamatovala Gwyneth, což mi přijde zvláštní). Ale už jen proto, že ve mě zanechal vzpomínky a stopu - 5*. Zítra na něj hned kouknu..a myslím, že hodnocení určitě nezměním :-). ()

truby

Plně využitý potenciál, který médium filmu skýtá. Hudba, kamera, atmosféra, herci, vše se doplňovalo a jedno podtrhávalo druhé. Možná hodnotím tak vysoko, protože jsem nečetl Dickensovu knihu, což je trestuhodné, ale na druhou stranu po tomto filmu se mi do ní ani nechce, protože nevěřím na dobré filmové adaptace a ani jednu neznám, nechtěl bych si kazit dojem z tohoto snímku. ()

Razzor_82

"Chci tě zas namalovat." Osudová láska a její velké očekávání v pomalu plynoucím příběhu. Příjemně obsazeno dvojicí  Hawke + Paltrow, Jejich milostná chemie je uvěřitelná. Zaujme originální práce s kamerou a pěkná vizuální stránka. Příběh je dost vlažný a extra nezaujme. 6/10 ()

E lan

Velmi zdařilé převedené klasického románu do současné doby. V hlavních rolích excelující Ethan, Gwyneth a Chris jsou prostě báječní. Snad jen postava Chrise mohla dostat podle románu více prostoru. ()

sefino

Výborný film s úžasnou symbolikou...například zelená, která je symbolem naděje a nemůže nikomu uniknout její spojení s Gwyneth Paltrow... ()

elshish

Nelíbili se mi hlavní představitelé v tomto snímku, a už vůbec ne český dabing..kdybych to viděl v originálním znění, tak bych k tomu hvězdičku přitlačil. Nejde o to, že je to sladké jak cukrkandl. City v tomo filmu hercky jsou podány slušně, ale nemělo to pro mě jakousi magickou jiskru. prostě mě to nechytlo za hercnu :) Podstatě ta hvězdička je pro pana De Nira, kde si zahrál sice jen pár minut, ale bravůrně !! ()