V malém městě na Floridě žije malý Finn Bell se svou sestrou Maggie a "strýčkem" Joem. Malý ctižádostivý umělec Finn si užívá svůj jednoduchý život protloukající se rodiny tím, že si maluje pestré obrázky mořského pobřeží. Finnova cesta do dospělosti začíná šokujícím příchodem nebezpečného trestance, který chlapce donutí, aby mu pomohl při útěku z vězení. S touto zkušeností, kterou má stále v živé paměti, se Finn dostává do zpustlého sídla bohaté slečny Nory Dinsmoorové, která přišla před třiceti lety o rozum, když ji snoubenec opustil přímo před oltářem. Zde potkává neteř slečny Dinsmoorové Estellu, která se i navzdory svému ranému věku chová k chudému chlapci s chladnou povýšeností, a ten se do ní následně bezhlavě zamiluje. Finnovo setkání s Estellou a její podivínskou bohatou tetou chlapce naplní velkými nadějemi – bude malovat pro bohaté, užívat si jejich svobody a milovat Estellu. Slečna Dinsmoorová však Finna varuje: "Jen ti zlomí srdce, o tom není pochyb". (HBO Europe)

nikkittka

Tohle se mi absolutně nestrefilo do vkusu,možná proto,že miluji jak knihu,tak klasický film ze 40. let.Každopádně tahle modernizace mě do značné míry urazila,těžce nebavila a herci byli tak nezaujatí,až to bolelo.Holt přílišná snaha být za každou cenu svojský a originální se někdy nevyplácí. ()

Funky Figo

S původní verzí nejde srovnávat - fimy mají více odlišného než společného... Zasazení Dickensova příběhu do současnosti je podařené, dobré herecké výkony, dobrá režie, dobrá hudba. ()

nash

Dobrý film o osudové lásce a velkých očekáváních. Původní film jsem neviděl, srovnávat nemůžu. Tohle bylo ale sympatické, a De Niro to vytáhl až na 4 hvězdy. ()

Docentus

V úvodu dost roztahané, pak to dostalo trochu "drive". I když to měl být asi romantický snímek, moc romantiky mi tam nepřišlo. Drama už vůbec ne. Všechno bylo takové lehce předvídatelné. Takže spíš než drama a romantika - nuda. Dobrý Hawke, výborný DeNiro ()

Goodlooker

Neviděl jsem původní film a možná je to dobře, jelikož bych nejspíš hodnotil o aspoň dvě hvězdy méně. Absurdní příběh náhod s romantickým podkresem a ucházejícími hereckými výkony. U mne 90% za zajímavou a atmosferickou podívanou. ()

Danielitto

Docela originální romantický film, který se bude líbit každému, když mu dá šanci. Škoda jen, že není moc známý, protože by si to myslím zasloužil. ()

kuře.gril

Bylo to celé takové zvláštní... Finn sice na začátku říká, že popisuje to, jak si to vše pamatuje a ne přesně to, co se stalo, ale mě to i jako vzpomínka přišlo takové divné... Gwyneth Paltrow mám ráda, ale její postava zde mi přišla vyloženě nesympatická, vůbec nechápu, co na ní hlavní hrdina viděl, nevěřím tomu, že by si za 10 let nenašel nějakou jinou fajn holku... A to, jak zemře ten trestanec (navíc Finnovi v náručí) mi přišlo taky takové divné, nadbytečné ... No prostě to šlo nějak mimo mě... ()

Arehanah

Podle mě, jeden z nejslabších filmů Alfonse Cuaróna. Zajímavý příběh a vynikající Anne Bancroft, ale to je asi tak vše. Bohužel. "Snad měl zemřít tenkrát před lety v zálivu, snad...ale žil, aby se stal mým patronem." ()

FLVEKK

Filmy jako tento ve mně vždycky vyvolají určité vzpomínky. Většinou ty dobré, které bych chtěl vrátit z5 a prožívat pořád a pořád dokola. Dost jsem se vžil do hlavního představitele, skvělého Ethana Hawkeho. Měl jsem velice podobný zážitek, který ale neměl tak šťastný konec. Možná škoda, že to nedopadlo jinak (useknutě, bez hezkého konce) . Skvělý soundtrack, který právě teď poslouchám, a u toho píši tenhle komentář. ()

karnifex

Tento film na mě zapůsobil hlavně jako srovnání s většinou současné mainstreamové produkce, takže i přes značné nedostatky (kýčovitá hudba i některé scény, necharismatická hlavní hrdinka, občasná klišé) vyznívá výrazně lépe, než "přeskopírákkůlfilmy" bez obsahu, nápadu a vlastně čehokoli. Není to mnoho, ale lepší než nic.. ()

Foul

Priznam se, ze neznam ani knizni predlohu, ani puvodni filmovou adaptaci. Hodnotim tudis naprosto samostatne a s nicim nesrovnavam. Tento film si udrzel mou pozornost od zacatku az do konce a i dlouho pote. Nevim cim to je, ze na me tak silne zapusobil. Mozna skvela rezie, mozna vynikajici hudba, vyborni herci ci onen nestastny pribeh. S nejvetsi pravdepodobnosti ale vsechno dohromady. Proste to nemuzu dostat z hlavy. A protoze tohle se povede jen velmi omezenemu poctu filmu, zaslouzi si absolutni hodnoceni. Podtrh bych to tim, ze ja nejsem priznivcem nekolikanasobneho slednovani filmu, ale tento si klidne a rad pustim znovu. ()

Vital

Hodně citový snímek,a role Gwyneth si nemůžu vynachválit,její střídání citů od lásky až lhostejnosti a naopak bylo vážně kouzelné a její pohledy kouzelný. ()

ste

Neznám příliš původní verzi, ale mám pocit, že tenhle příběh se do současnosti moc nehodí. Kdyby ho tvůrci zasadili do 19. století a zpracovali klasicky podle Dickense, dopadlo by to lépe. Ps. Gwyneth Paltrow mi nikdy nebyla moc sympatická, ale tady je vysloveně protivná. ()

onde

Pořádně nevím co si o tom filmu mám myslet, bohužel s postupem času hvězdy ubývaly a zastavily se na 3*. Příběh pěkný, kamera pěkná, hudba pěkná, ale tak nějak mi to prošlo nedotažené. Nakonec jsem si říkal, že se to zvrhlo v pěknou nudu... Chyběla tomu jiskra... ()

josmart

Že jsem Dickensovu předlohu nečetl, to je ostuda. Nicméně na druhou stranu je to možná lepší, protože nemohu srovnávat. Silný příběh, jaké už se dneska nepíšou, velké emoce, vynikající herci. ()

naytsirk

Je to hodně dávno, co jsem na to narazil v televizi, ale pamatuju se, že jsem byl pěkně na měko a moc se mi to líbilo... Jestli to někde seženu, tak se musím podívat ještě jednou... ()