Fotr je lotr

Protivný svokor

Svokor je lotor

Komedie / Romantický

USA, 2000, 104 min

Rozpočet $55miliónovTržby USA $166,244,045Tržby Celosvetovo $330,444,045║ Tak toto bol teda poriedne zábavný nárez. /90%/(19.5.2005)

Obrovský potenciál bohužel nebyl využit v plné míře. Film nezachrání ani pár skvělých vtípků. Ben se snaží a Robert by měl dostat nějakou pořádnou hlášku. Hlavní problém však je v tom, že scénář využívá herce jen částečně a na druhé třetí podívání nenajdete v komedii nic navíc... Sympatické vtípky a pohledy prostě nefungují donekonečna. Snad bude dvojka o něco lepší.(16.6.2004)

Po komedii PREBER SI TO je to dalsia z mojich oblubenych komedii s De Nirom a velkou mierou k tomu prispel aj neustaly smoliar Ben Stiller.(30.7.2007)

"Vy máte takové zvláštní příjmení. Jak se vlastně čte?"... Víte, co si myslím? Ben Stiller vrací do oběhu principy staré dobré grotesky. Jednu renesanci už zažily - v éře Louise de Funés a Petera Sellerse - a vypadá to, že už jsou tu zas. A ve filmu Fotr je lotr důsledněji než třeba v Něco na té Mary je. Nejde o crazy plnou rafinovaně konstruovaných záměn osob atd., základ je realistický a pak už stačí jen když zlomyslný scénárista cvrnkne do jednoho dílku a celé domino se ladně kácí. Všechny trapasy a prekérní situace, ve kterých se Greg ocitá, se na sebe nabalují jako další a další vrstvy na valící se sněhovou kouli a lavinu už nikdo nedokáže zastavit. Ano, gradace. To je oč tu běží. Jak říkám, určitě si vzpomenete na komedie typu Večírek nebo Tonoucí se stébla chytá. A to je můj šálek kávy. ..."Tak, jak se to píše: Y-E-B-A-L. Yebal." 90 %(20.2.2003)

Docela funkční komedie, ale jen na jedno zhlédnutí. Nějak zvlášť jsem si hrdiny neoblíbil, přestože je ztvárňují mí oblíbení herci, ale ani jsem se nenudil.(11.12.2009)

• - Kocour Mr. Jinks byl pojmenován podle komiksového seriálu z padesátých let. (don corleone)

• - Postavu Jacka Byrnese mohl hrát také Christopher Walken, který byl druhou volbou. (don corleone)

• - Greg Focker (Ben Stiller) nosí hodinky značky Swiss Army Original 24220. (dyfur)