Fotr je lotr

Svokor je lotor

Komedie / Romantický

USA, 2000, 104 min

Jay Roach

Jim Herzfeld, John Hamburg, Mary Ruth Clarke (původní scénář), Greg Glienna (původní scénář)

Peter James

Randy Newman

Scénografie:

Rusty Smith

Kostýmy:

Daniel Orlandi

Až na vysloveně špatné dojácké pasáže, je to podle mně výborná komedie. Kolikrát, když se na Gaylorda všichni sesypali jako vosy, jsem se musel kousat do rtu a skoro se mi až chtělo odvracet hlavu, tolik jsem se dokázal do jeho role vcítit.(21.11.2004)

Nadprumerna komedie, ktera vytezila maximum predevsim z drive zcela nemyslitelneho komedialniho projevu De Nira.(31.7.2002)

• golfista

Z ukázek jsem si říkal, že bych se mohl pobavit, ale ono všechno zábavné bylo právě jen v těch ukázkách. Těžké zklamání.(29.1.2003)

• igi B.

Zoufale průměrná komedie s přehrávajícími a pitvořícími se herci, kteří grimasami snaží se dohánět, co scénář a režie nezvládají. Rutinní, nudné, vlastně až hloupé. Ostatně - filmografie J.R. vypovídá za vše. Proč v této filmové lotrovině přijal roli R. De Niro, mi zůstává záhadou...(25.3.2006)

Až nečekaně dobrá zábava - a nutno přiznat, že její úroveň se neodvíjí jen z velmi slušně napsaného scénáře, který dává (zcela samozřejmě a díkybohu) největší prostor ústřední dvojici možný tchán a zeť, ale také z další věci. A tou je váš vztah k instituci zvané manželství - pokud se při pomyšlení na vlastní svatbu osypete nebo vám alespoň projede mráz po zádech , "Fotr je lotr" je filmem, který si skutečně užijete. Tak jako já...(30.3.2006)

• - Když Jack (Robert De Niro) a Greg Ben Stiller) jedou do Kevinova (Owen Wilson) domu, jsou na zadních sedadlech auta opěry pro hlavy, které ale při zpáteční cestě mizí. (Mr.Hudson)

• - Když Jack (Robert De Niro) čte báseň o své matce, nemá brýle. Při dalším záběru má však nasazené brýle na čtení. (Mr.Hudson)

• - Domácí video Teri Polo, které je umístěno na začátku filmu, natočil její manžel Tony Moore a pochází z rodinného archívu. (don corleone)