Když je armádní tým ODA přepaden, jejich jedinou nadějí je letecký JTAC (Liam Hemsworth) a pilot dronu (Russell Crowe), kteří je provedou brutální 48hodinovou bitvou o přežití. (Tomas.C.1509)

Tony.cs

Hodně slušná žánrovka. Režisér je zručný, akce měla výbornou kameru a konec byl takový, jaký u těchto filmů chceme. ()

M.i.k.e

Po pomalejším rozjezdu nabídne Land of Bad ucházející akčňák na jedno podívaní ve kterém jeden z Hemsworthů běží džunglí a gladiátor v důchodu mu radí po telefonu. Když dojde na akci tak je ok a Crowe stále má slušnou dávku charismatu. Žádná revoluce se sice nekoná, ale v rámci žánru jde o lehčí nadprůměr…60% ()

bourec

S půlkou filmu mám problém. Jako část, kdy Hemsworth jen pasivně nestatuje, ale začne se i trochu zúčastňovat, a ohánět jsou dobrý. Ostatní části, kdy se vysere na ostatní, pořádně je nekreje, a zmatkuje už stojej za hovno, a slušně brzděj film v rozletu.. Mohlo se to podobat, a bejt euforický jako Vyproštění, ale to není. Hanit to nebudu, ale párty to mohla bejt kruci parádní. 60%. ()

alchac

No to mi ho teda vyndej! Z důvodu účasti členů Thorovic famílie jsem očekával další blivné Vyprštění (zde toliko s kašpárkujícím XXXL Gladiátorem na vrh) a naprosto překvapeně jsem dostal dost možná nejlepčí akčňák poslední pětiletky! Zápletka je sice jak vystřižená z mnou stále celkem oblibované Moderní Warfáry, kvůlivá čemuž jsem neustále šmátral na klávesnici na WSAD, kdykoliv se mladší Šunkomeč zatoulal někam, kam podle mě neměl (a hajzl navíc nereagoval ani na tlačítko „fire“), nicméně provedeno naprosto excelentně, akce je akční, bojová choreografie bojově choreografní, porážkoví Rákosníci nejsou příliš asfaltoví a dokonce i roní krev, ústřední hadrová hlava řádně odporná, Vrána na telefonu tomu dodává i přes mohutné panděro charismatický šmrnc a vůbec to má ten správný říz v duchu nejlepších RamboPredátorózních tradic – pročež zde opravdu netřeba šetřit superlativy a pěticípými! Na lože tedy dnes půjdu zase jednou s širokým úsměvem a dokonale ukojen. ()

Hollohlaway

Příjemně solidní akce a děj není vůbec debilní, ale nečekaně má hlavu a patu. Špína, krev a boj v rozumně realistickém balení, kamera velice přehledná. Je to napínavé a putování osamělé jednotky džunglí pod dohledem dronů baví. Ale že v centrále je jediná linka, kam se dá dovolat, na zdi ve společenské místnosti? A profesionální vojenský personál telefon navíc vyvěsí, protože ho ruší při sledování basketu? Ale no tak. ()

kenkaku

Podle hodnocení se to nezdá ale “Zlounov” není vůbec špatná podívaná. Většina děje se odehrává v oblasti Suluského moře a jde prakticky o exhibici “modern warfare”. Bez sady náhradních baterek a dronu nad hlavou to už dnes nejde. Každopádně. Ústřední postava aka “Lupínek” (ano, má stejnou přezdívku jako Howard v Teorii velkého třesku) je ukázkový zelenáč co podělá na co sáhne. Jestli je i příčinou toho, že se vše “tak nějak sere” on nebo (řekněme) neortodoxní operátor dronu nechám na zvážení. Co je ale neoddiskutovatelné je skvěle natočená akce. Za mě příjemná podívaná. ()

herr_carter

Místy je to sice blbé, jak hrnec čínských nudlí, ale pokud člověk pomine ne zcela sympatického Ljůka Hemšvorta v hlavní roli vojáka/novice/modela, který přežije úplně všechno vč. mučení, výbuchů u palice atd, jedná se o velice svižně odsejpající kousek, kterému pro mě zcela jednoznačně vévodí herecký výkon otylého gladiátora, který tu naštěstí v sedě dělá podporu vojákům na dálku. Dobře tu hlásí celou dobu a je zajímavé sledovat vojenský film, který se odehrává nejen v terénu. Asi si to 4 hvězdy nezaslouží, ale pro příjemný pocit a fakt že mi to sedlo jak sviňa je dám.......................moje hodnocení = 7 z 10. ()

borec999

Ale hej, ušlo to. S Hemsworthovcami nemám problém, Russell Crowe aj napriek tomu že v každom ďalšom filme naberá ďalšie a ďalšie kilá, naberá aj charizmu a aj v tomto filme ma jeho výkon a postava operátora dronov bavili. Akcia je natočená slušne, vidno na nej vyšší rozpočet a že nejde o lacné béčko, dej postačujúci a aj pokusy o humor vyšli (nákup Russella Crowea v potravinách). Vo finále veľmi slušná akčná jednohubka z vojenského prostredia, ktorá vďaka režisérovi Eubankovi pôsobí ako film, ktorý by si neurobil hanbu ani keby bol v kine. 70% ()

bobstock

Další militantní předěl ala Black Hawk se bohužel nekoná, spíše poděl a může za to sám šéf William Eubank, který celému tomuto projektu podrazil nohy neuvěřitelně mdlým a nudným scénářem s přispěním postav, které od začátku do konce mluví jak umělá inteligence po prásku z bonga. Je to strašná škoda, protože vše ostatní, co se odehrává v obraze je poctivá práce s nádhernými záběry vojenské akce s minimem digitálních triků. Kontrast těchto dvou složek je asi tak velkej, jako krvavá mučící scéna versus nakupující gladiátor v márketu. Kdyby postavy ve filmu mlčeli a nic neříkali, přidal bych o hvězdu víc.. 60% ()

Illy

Průměrná akčňárna, která si vzala za vzor starej film BAT21 s Hackmanem a Gloverem. Na ten ale budu rozhodně vzpomínat víc. ()

AnanAss

Thorovic bráchové se vydávají na vojenskou misi do džungle, která se však nebude vyvíjet podle jejich představ a budou nuceni bojovat o holý život. A protože sám bůh s kladivem není momentálně k dispozici, musí se spolehnout na pomoc Gladiátora, jakožto přítele na telefonu. Sám Russell Crowe sice již delší dobu nemá ty správně vypracované proporce… a i když to vypadá, že půlku gladiátora spořádal ke snídani, přesto se mu stále nedá upřít charisma. Logiku bych tady moc nehledal, ale jelikož akce je povedená, náležitě drsná (dojde i na nějaké to mučeníčko) a dobře natočená, tak jsem donucen dát (v rámci nenáročného béčkového výplachu) opatrnou sedmičku. Stejně jako byl donucen Russell podat závěrem alespoň menší fyzický výkon… a ne, nepočítám zde přihazování potravin do nákupního košíku. ■ AnanAss‘s Score: 7/10 ■ ()

agassi68

Iste, nič nové pod slnkom. No poteší absencia digitálnych efektov, Russelov bohužiaľ iba hlas a dosť kvalitnej akcie.. ()

Rathalos

Tak tu nemam o com rozmyslat,pre mna je hodnotenie jednoznacne a jasne,vynikajuca akcna napinava jazda s kvalitnym hereckym obsadenim,kamerou ci zvukom,take filmy ja mozem,dohovoril som,vlastne dopisal...:⁠-⁠) ()

Daiker

Jedno z těch lepších vojenských béček.... Sice jsme si Russella moc neužili, ale vojenské akční scény byly dobré.... Dějově sice nic nového, ale bavil jsem se až do konce... ()

DAPDO

Během filmu jsem měl asi třikrát pocit, že jsem ho už viděl. Hodně podobný scény a zápletka jako u jinejch snímků, takže nic novýho, akorát tady přibyly drony a jejich ovládání. Dalo se z toho uvařit víc. ()

Kingjiri

Co se ze začátku tváří jako průměrný akční military béčko se postupem času stane příjemnym překvapenim. Líbila se mi filmařina (kamera, pěkně nakroucená akce), slušnej gore a ocenil jsem hlavně svižnej příběh, kterej nápaditě střídá dějový polohy (mariňácký akce, survival nebo útěk ze zajetí). Napětí i akce bylo dost a atmosféra byla občas pěkně "surová". Dějová linka s Crowem byla občas zbytečně nafukovaná (špičkování v rámci personálu na základně nebo těhotná manželka) a bohatě by stačilo, kdyby akorát celou dobu seděl na zadku u monitoru. Jinak fakt nemám moc výtek a upřímně si myslim, že tohle akční béčko mělo být v červenejch číslech, protože jde aspoň podle mě o solidní žánrovej nadprůměr podpořenej kvalitní filmařinou a castingem, čtyři slabší hvězdy. ()

Nix

Dost velký překvapení. Líbi se mi postupnost gradace napětí a akce. Liam je přesvedčivý a film je i celkem drsný v některých momentech. Russel nám sice přibral a zestárl, ale to vůbec neovlivnilo jeho schopnost hrát, byl dobrý osvežení jako operátor drona. Akce je velkolepá, přehledná a výbuchy parádní. Opravdu válečný překvápko. Jde vidět, že Liam jde ve stopách svého bratra. I tohle je takový bratříček Extraction. ()

RAFT

Tak,film se opravdu povedl a né že,ne .Napětí,akce,Liam skvěle zahraná role.Sekundující mu včele s Crowem.Doby kdy Russel byl hubený jsou už pryč sice zestárl,ale jeho dobré herecké výkony pořád to to tam je.Akce dobrá.Velmi svižný film.Crowe by mohl ještě natočit nějaký trhák s Ridley Scottem. 70% ()