Já, šílenec

(neoficiální název)

Virginia (Jenny Wright) miluje staré pulpové romány, převážně horrory a SF. Tuto zálibu jí umožňuje i její zaměstnání - pracuje v antikvariátě. Jednoho dne objeví román lepší než ostatní, "Já, šílenec" od Malcolma Branda (Randall William Cook) o šílenci (Malcolmově alteregu) a jeho neopětované lásce k ženě, jež ho nesnáší už od pohledu. Ten muž aby ho milovala si uřízne skalp, nos, uši i rty a postupně je nahrazuje částmi těla jiných lidí. Jenže pak se Virginii začne Malcolm s odřezanými kusy tváře zjevovat a vraždit její známé. Policie jejím slovům o podobnosti s knížkou a spisovatelem nevěří a tak Virginia začne pátrat na vlastní pěst. Brzy zjišťuje, že Malcolm Brand zemřel před čtyřiceti lety za strašlivých okolností... (monolog)

Campbell

Celkem solidní věcička, nicméně i tak jsem od Takácse čekal víc. U filmu the gate mi ukázal že umí točit skvělé horory, a tak jsem se těšil protože 80 léta mu přály. Nakonec se z toho vyklubala solidní podívaná kterou ale stačí vidět jen jednou. ženská čte horor a vrah z knihy se najednou objevý ve skutečném světe. Námět je sice hloupoučký ale dokáže udržet diváka. Maska vraha je slušná a celý film má takovou solidní oddychovou atmosféru. Vražd sice není moc ale jsou poměrně zajímavé. Celkem dobrý průměr. ()

monolog

I když je to béčko jako noha, odporný příšery střídají jiné odpornější příšery (hlavně v představách Virginie), je to jeden z nejlepších horrorů, jaký jsem za dlouhou dobu viděl. Režisér už nikdy nic podobně kvalitního nenatočil. V tomhle filmu jde hlavně o atmosféru a až potom o nějaký krvavosti. Očividně se tu hodně inspirovali snímky jako Evil dead (podobná atmosféra), Noční můra v Elmstreet (snovost a občas si člověk není jistej, jestli si to nepředstavuje hlavní hrdinka) nebo Halloween (podobné prostředí), protože z každýho mi tam něco připomíná. Některý scénky jsou pěkně vypjatý, musím říct, že jsem byl napnutej jak kšandy a to se mi nestalo už aspoň pět let. Sice na další podívání by člověk viděl všecky ty nedostatky, naproti tomu hloupej a nenápaditej konec (prostě jen aby to byl happyend) vidí hned napoprvé, ale přesto to jde. Rozhodně se tento ztracený kousek vyplatí vykopat, protože je to jeden z těch kvalitnějších horrorů z osmdesátých let. Není v něm příliš krve, ani žádný moc zdrůdy nebo podobný rekvizity. Naopak svým spíš minimalistickým pojetím skvěle navodí hutnou a napjatou atmosféru. ()

Gray Wolfman

Pro mě největší plus tohoto snímku bylo to, že mi přišlo, jakoby se režisér inspiroval knihama o Johnu Sinclairovi a pokusil se to předělat na filmové plátno,což se mu podle mě dost povedlo. Priznávám, že konec většině lidí nesedl, ale já něco podobného čekal, takže zklamání se u mě nekonalo. Za mě solidní 4/5 především za tu retro atmosféru ()

darkrobyk

To je taky nápad, číst si horor, když je noc a venku zuří bouře! Není divu, že maniak z knihy se zhmotní a začne vraždit v reálném světě. A nebo ne? Líbila se mi nejednoznačnost, kdy není jisté, zda za vraždami stojí opravdu šílený maniak, nebo někdo jiný. Co takhle třeba Virginia? Zčásti snové, halucinační, tajemné. Klasická osmdesátková záležitost s místy strašidelnou hudbou a pěknou kamerou. Pravda, gore jen v náznaku, jelikož odřezávání jednotlivých částí obličeje v přímém přenosu by za to stálo, ale tady se zkrátka sází na divákovu představivost. Poslední dvě vraždy jsou bez překvapení, což nakonec nevadí. Konec jsem čekal tragičtější. A přiznám se, že lekací scénu jsem naopak nečekal! ()

Han22

Vraždy podle knihy. I Madman je takový ten klasický krimi film. Vrah vraždí přátelé hrdinky, její přítel je vyšetřující detektiv, který ji spolu s policií nevěří, ale nakonec ji přijde v poslední chvíli zachránit. Vraždy jsou mimo záběr a jediný hororový je samotný vrah - monstrum z knihy, které si uřízlo skalp, nos, uši a ústa a teď je sbírá zpět. Není to nijak originální (až na překvapivý finální souboj), ale slušně se na to kouká. ()