Paříž, rok 1830. Ve městě řádí maskovaný vrah, známý jako Alchymista. Po jeho stopách se vydává nejúspěšnější francouzský vyšetřovatel, legendární François Vidocq (Gérard Depardieu). V nelítostném souboji je ale poražen a zdá se, že zabijáka už nikdo nemůže zastavit. Ve Vidocqově pátrání se ovšem rozhodne pokračovat mladík Etienne Boisset (Guillaume Canet), spisovatel který o detektivovi původně připravoval knihu. Na jeho pouti temným pařížským podsvětím čeká mnoho smrtících nebezpečí i tajemství, která neměla být nikdy odhalena. (oficiální text distributora)

EdaS

Na mě to působí dojmem, že jde o strašně drahý televizní film. Venkovní kompozice mi přijdou zajímavé, ale v interiéru je to televizní až hrůza. Příběh je naprosto o ničem. Hodně jsem se nudil. ()

Shit

V tomhle filmu zjistíte docela brzy kdo je vrahem, takže až dokonce filmu je dost málo překvapujících momentů, ale jinak je film velice dobře udělán ()

flanker.27

Na můj vkus trochu moc komiksové, dějově páté přes deváté, ale jinak se mi to vlastně docela líbilo. Nemusím to už vidět, ale nelituju, že jsem to viděl. ()

gudaulin

Francouzská produkce posledních deseti let má utkvělou obscesi dohnat a předehnat produkci velkých amerických filmových studií a po technické stránce se jí to přinejmenším částečně daří. Fantom Paříže je toho typickým příkladem. Je to originální, s dynamickou kamerou, divokým střihem a zajímavou hudbou. Z filmového hlediska zajímavý snímek, kde vyniknou nápadité trikové sekvence, velké detailní záběry a výborné herecké výkony. Jenže co naplat, scénář je slabý a nelogický. Přestože filmu nelze upřít atmosféru a barevnou kompozici, vzhledem k výše uvedenému scénáři nemohu dát čtyři hvězdičky. Celkový dojem: 65 %. Typický příklad filmu, kde je důležitější, jak je to natočeno, než o čem to je. ()

choze

Brakové dobrodružství s adekvátně brakovým scénářem s okázale hloupými zvraty a spoustou flashbacků, který bohužel nedokáže budovat napětí, a pozoruhodně nevyrovnanou vizuální stránkou, střídající krásné stylizované a atmosférické obrazy staré Paříže na pokraji revoluce s hnusnými detaily točenými na digitál. A ty směšné pokusy otylého Depardieua o kung fu bitky... ()

Gilmour93

Lehce zapomenutelný harlekýnský bizár. Takhle nějak si představuji filmy Tinto Brasse experimentujícího s LSD.. Mimochodem, víte o tom, že G.Depardieu musel pro roli Obelixe zhubnout..? ()

Brouk

Pitof mě vizuálně vcelku nadchnul (Catwoman neberu) a musím se přiznat, že se mi ten film i po spádové stránce líbil (sice to zavání sebemrskem, ale nemohu si pomoct) a na avizovaných 100 minut jsem se octl v Paříži roku 1830 ve vizuálně (jak jsem již uvedl) zmáklé podívané. ()

ScreamJay

Jo tady si někdo vyhrál s kamerou, ale proč krucinál zapoměl na hru s tužkou se kterou se jako píše děj. Dobře, 3 hvězdy za zajímavé záběry a kameru a 0 za originalitu děje. ()

sud

Efektní, ponurý a tajemný snímek. Digitální kamera je zde spíše na škodu, s normální kamerou by byla atmosféra syrovější. Režisér Pitof odvedl solidní práci, triky jsou dobré. Gérard Depardieu je jak jinak než skvělý, i když si ho moc neužijem. Naštěstí je tu ještě neškodící Guillaume Canet. Dobrý film. Nic víc, nic míň. ()

akisha

Vizuál je tady všechno. Pomiňme, že Gérardovi co se týče rolí akčních detektivů odzvonilo a jako vytučnělý méďa béďa se potácí ze scény do scény a vůbec mu člověk nemůže věřit, že by vydržel aspoň 1 minutu souboje s fantomem. Paříž jak jí milujeme - špinavá, hnusná a plná odporných upocených úchyláků. Záběry rybím okem na ohyzdné ksichty humusných pošuků smíchaný s perfektním zobrazením fantoma a jeho schopností - což je hlavní pilíř filmu, vyšetřování je tam jen proto, aby film měl nějakej dopředu posouvanej děj. Druhým kladem je charizmatická a krásná femme fatale Inés Sastre a ta její piha na rtu. Prostě vykašlat se na scénář, co je poněkud mimo a i na konec, co je poněkud mimo ještě o trochu víc a jen si vychutnat perfektní vizuální zpracování, filtry, hudbu a zvukové efekty a krásně hustou a temnou atmosféru. Pitofův vrchol, co nepřekonal. ()

Rogue

Natolik divné, že si ani nejsem jistá, jestli se mi ta splácanina vůbec líbí. Ale už kůli Depardieho kung fu a zajímavé vizuální stránce nemůžu dát míň. ()

Trellíno

Nepamutuji se kdy mi konec tak zničil dojem z celého filmu. Moc jsem se bavil, 90 minut je to fantasticky udělaná podívaná a pak příjde závěr s tak nelogickou pointou až mi z toho bylo špatně a zbytku filmu jsem se musel jenom smát. Prvních devadesát minut za 4*, konec je silně odpadovej. ()

Xmilden

Těžko se na tohle kouká. Myslím si že Fantoma Paříže šlo představit i nějakou mnohem strávitelnější formou. Hlavně nálety kamerou do bezprostřední blízkosti obličeje mě štvaly. Depardieu je odborník na francouzskou historii a tak nepřekvapí že hrál i slavného francouzského vyšetřovatele. ()

sepp

Toto opravdu neni podle meho gusta - takovou blbinu muzou natocit jen americane. Je mi pouze lito stale upadajiciho G.Depardieu... ()