Paříž, rok 1830. Ve městě řádí maskovaný vrah, známý jako Alchymista. Po jeho stopách se vydává nejúspěšnější francouzský vyšetřovatel, legendární François Vidocq (Gérard Depardieu). V nelítostném souboji je ale poražen a zdá se, že zabijáka už nikdo nemůže zastavit. Ve Vidocqově pátrání se ovšem rozhodne pokračovat mladík Etienne Boisset (Guillaume Canet), spisovatel který o detektivovi původně připravoval knihu. Na jeho pouti temným pařížským podsvětím čeká mnoho smrtících nebezpečí i tajemství, která neměla být nikdy odhalena. (oficiální text distributora)

Bozvav

Hezky udělaný příběh jenž sice není bůhví jaké umění, ale koukalo se na něj pěkně. Pointa byla snesitelná. Na to jaký je Gérard Depardieu sud, se pohyboval překvapivě svižně, atmosféra hutná a hudba podmanivá. Upřímě, čekala jsem to mnohem horší. Za mne 75%. ()

Zalost

Popravdě, tento film by mě zcela minul, kdybych tehdy neviděl ukázku v Kinoboxu. Po jejím shlédnutí jsem věděl, že něco takového zkrátka vidět musím. A nezklamal jsem se, Francouzi opět vytvořili skvěle koukatelné "zhollywoodizované" dílko. Ano, leckomu nemusí vyhovovat bojová umění, které Alchymista předvádí, nebo originální vizuální stránka snímku, ale mě se rozhodně film velice líbil. Až na předvídatelný a přitom zvláštní konec, ale to už je taková osobní bolístka :-) ()

Prolog

Tenhle film jsem viděl před pár lety a přišel mi skvělej. Když jsem se na něj podíval s odstupem času tak už ani nevím proč se mi tak líbil. Příběh je zajímavej, stejně jako vizuální stránka věci. Ale co mi moc a moc vadí je ta kamera a střih. Jak si má člověk tu krásnou vizuální stránku užít když i ten nejdelší záběr ve filmu nemá víc než pár sekund? Navíc je film neustále rozmělňován záběry na oči, ústa, nosy herců. Někomu to může přijít jako umělecký záměr...mě to, ale kazí požitek z jinak zajímavého filmu. Kde jsou ty časy minimalistického střihu??? ()

alambert

Po úvodní scéně jsem si říkal, že to bude naprostá kravina. Nakonec to sice byl nesmyl, ale koukalo se na to celkem příjemně, místy to bylo i napínavé, místy zas trošku nudné. Jediné co mi vadilo bylo, že film byl podle mého názoru po vizuální stránce až moc kýčovitý. ()

MickeyStuma

Tak takhle si představuji komiksový film. Ne, tohle je přímo komiks. Francouzským tvůrcům se podařilo vytvořit doslova živý komiks, ze kterého by se měla americká studia inspirovat. Temný příběh je podpořen temnou atmosférou, hudbou i vizuální stránkou věci. Použitá zvláštní optika dokresluje psychologii postav a rychlý střih nenechá vydechnout. Gérard Depardieu v roli Françoise Vidocqa je doslova démonický. Vhodnost jeho maličkosti se svojí robustní postavou je však na diskusi. Přesto se ji zhostil s plnou profesionalitou. Takových filmů je skutečně málo. ()

GOREGASM

Zajímavý vizuál a stylově špinavé a pro efekt sloužící filtry dělají z Vidocqa na několik minut neokoukanou podívanou, u které mi ale postupně, současně však velice rychle, začalo docházet, jaká je to číčovina, ve které hledat logiku nemožné jest. Scénáristicky je to gargantuovská prasárna a chování postav je mnohdy na diagnózu. Nablýskaný french MERDE. 30% ()

Tegreh

Snímek s atmosférou jako film SEDM, akční scény jak v nějakém dobré HK filmu, příběh s nečekaný koncem a G.Depardieu se umí ohánet dost dobře. Režisér Pitof ukázal že umí dát dohromady akci,tajemno a historii a vznikl film který stojí zato. ()

Jeand´Boa

Jak již jsem zmiňoval u Bratrstva vlků, francouzská filmová pojetí tamějšího tajemna z historie se mi věru líbí... krásně špinavý a zároveň v určitých pasážích značně přebarvený film... ()

chrispe

Příběh byl pro mě až moc průhledný. SPOILER to, kdo je fantom, je jasné při jeho první scéně, jakož i to, že s tou smrtí Vidocqa to tak horké nebude. Spousta komentářů zde vychvaluje to, jak byl film udělaný, atmosféru... nu, atmosféra mě nějak minula a způsob natočení nijak neoslnil. Nechci říct, že je to vyloženě špatný film, ale podruhé už si ho rozhodně nepustím a proto dvě hvězdičky. ()

mupimup

Film představuje Paříž 19.stol., přičemž ta je zde vykreslena způsobem, kdy v každých druhých dveřích musí být nutně bordel a zbývající dveře patří zákazníkům. Oproti tomu ten fyzický bordel je naprosto všude. Na pozadí temných uliček čpících močí, mlhy a plynových lamp, probíhá souboj legendy francouzské Sureté Eugéne Francoise Vidocqa s tajemným fantomem se zrcadlem, živeným hrůzou jeho obětí, místo tváře. Že francouzi nejsou normální ovšem, vzhledem k výše zmíněnému prostředí, nikoho ze zbytku světa nepřekvapí. Výborný Depardieův Vidocq zde činí onu světlou statistickou výjimku. Souhrnem - Napětí je dostatečně napjaté, dramatické scény dostatečně dramatické a finále důstojné lepší historické kriminálce. Skoročtyřhvězdičkový snímek, který nezamrazí do sedadel, ale postará se o příjemné pošimrání divákových nervů. ()

Odpadlik

Vizuálně zajímavý film, který výtvarnou stránkou trochu připomíná Moulin Rouge. Škoda jen že tvůrci nepoužili digitální kameru na trochu lepší příběh než na fantasmagorii o pátrání po fantómovi, který je kombinací Predátora a mista kung-fu. Kdyby raději udělali klasickou detektivku á la Sherlock Holmes ve staré Paříži, bylo by to mnohem lepší. Magnetem má být Gerard Depardieu, ale ve filmu vystupuje jen v retrospektivách a ani zde příliš herecké příležitosti nedostal. ()

MilesTeg

Režisér Pitof se zřejmě snažil moderním zpracováním přiblížit kus francouzské historie a koloritu dnešní mládeži, jinak si tuto podivnou kombinaci efektů a drsné historie nedovedu vysvětlit. Bohužel pro mládež nemá snímek dost akčních scén a pro milovníky detektivek nebo historických příběhů zase naopak mnoho. Ale jedno se tomuto filmu povedlo - do poslední chvíle jsem netušil, kdo je Alchymista. ()

Henry Morgan

no, detektivka typu z pekla, ovšem se směšnou snahou o akčnost a gradaci. Depardieu ve svém nejtučnějším období natočil film ve kterém byl nejakčnější. Zajímavé a zvláštní. Bojové scény vzniklé trikem taky nejsou žádné zdařilé kousky. co jsem však ocenil je skutečná postava Vidocqa ()