Paříž, rok 1830. Ve městě řádí maskovaný vrah, známý jako Alchymista. Po jeho stopách se vydává nejúspěšnější francouzský vyšetřovatel, legendární François Vidocq (Gérard Depardieu). V nelítostném souboji je ale poražen a zdá se, že zabijáka už nikdo nemůže zastavit. Ve Vidocqově pátrání se ovšem rozhodne pokračovat mladík Etienne Boisset (Guillaume Canet), spisovatel který o detektivovi původně připravoval knihu. Na jeho pouti temným pařížským podsvětím čeká mnoho smrtících nebezpečí i tajemství, která neměla být nikdy odhalena. (oficiální text distributora)

fantoci

Když jsem viděl Gerrarda jak v tomhle filmu vypadá a slyšel že tam dělá kung-gu či co musel jsem se smát ale smích mě brzo přešel protože tenhle film je všechno jen ne k smíchu. Je napnutý od začátku do konce a nenechá vás vydechnout ani na chvíli a nejkrásnější je že do konce nevíte kdo je Fantom a hlavně že Depardieu tam nehraje jen takový štěk ale nejdůležitější roli. Kdyby se dávali ceny za nejkratší a přitom nejdůležitěší roli mohl by klidně aspirovat na titul. Tanhle film mohu jen doporučit protože mě vtáhl do děje tak silně že sem litoval že není o hodinu delší. ()

Decker

Vizualne podmanive, obsahove zajimave, celkove vsak lehce nadprumerne. Co srazi tento film je totiz nedodelany scenar. Zadne nepredvidatelne zvraty se nekonaji. Zaver filmu je spise kycovity nez napinavy a bohuzel podkopava celkovy dojem. A mimochodem podivejte se na film v originalu. Ikdyz je to francouzsky je to mnohem lepsi nez hrozny cz dabing. ()

Hafran

Průměrný snímek, s příjemně tajemnou barevnou atmosférou a detektivním příběhem. Na sobotní odpoledne ideální. ()

filmmovier odpad!

Mě to prostě nebavilo, ani chvilku to nezaujme a nepomůže tomu ani Gepardieu v hlavní roli. Pokud tvůrci opravdu chtěli natočit akční krimi, tak jim to vůbec nevyšlo. Nuda. ()

Avathar

Bejkovina. Scenárista si niečo našiel o Jackovi Rozparovačovi, pozrel Z pekla, hodil tam Depardieua, dej presunul o trochu dozadu ( aby to nebolo podozrivé ) a na režisérsku stoličku sa posadil týpek, ktorý z toho spravil prvotriedny guláš. ()

Qitek

Nikdy jsem nepochopil toho povyku kolem filmu. Je to laciná slátanina, kterou rychle Frantíci uvařili, jen aby byli první, kdo použijí digitální kameru. O.k. byli jste první. A co z toho. Občas to zaujme nadupanou atmosférou i opravdu originálními a zajímavými triky. Ale nenechte se hned zlákat a oklamat. Jindy jsou totiž záběry a různé kompozice naprosto otřesné. Jo a je to nuda a děs k posrání. A chválu si ten film může posbírat kde chce...Na pravdě (kterou mám) tím stejně nic nezmění. Pitof je skutečný nýmand. Můj vůbec první film v životě, u kterýho sem měl nutkání odejít z kina. ()

lennyd

Devatenácté století, Paříž. Městem zmítá neklid blížící se revoluce, a do toho zde řádí maskovaný vrah, který pomocí důmyslného zařízení zabijí místní prominenty. Na stopě mu sice je detektiv Vidocq (Gerard Depardieu), ale i on brzy rukou zákeřného vraha umírá. Po jeho stopách se vydává novinář Etienne Boisset (Guillaume Canet), který chce svoji knihu o životě legendárního detektiva zakončit efektním odhalením jeho vraha ... Fantom Paříže je typický příklad filmu, kde forma zvítězila nad obsahem. Příběh je celkově takový plytký, jako pírko ve větru se zmítá odnikud nikam, a ono šokující odhalení není až tak šokující (ba naopak je zcela očekávané a navíc docela hloupé). Ale jak říkám - forma, jakou Pitof celý film pojal je naprosto úžasná - kombinace barevných filtrů se zvláštními efetky určitě stojí za vidění (a tak nějak přemýšlím, jestli jsem vůbec někdy viděl podobně vizuálně atraktivní film). Jenže, i když se na film dobře dívá, pachuť z nepovedené story pod těmi vizuálními orgiemi přetrvává ... ()

OHI

Zajímavé vizuální zpracování, dobré herecké výkony. Napoprvé v kině ****, napodruhé doma ***. ()

sskrblik

Předem uvedu, že Gerarda Depardieuho z francouzských herců vůbec nemusím. Temné vyprávění příběhu jistě nechybí, ale je to na mě až moc jenom temné, tmavé, stínovité a později už mě to nudilo. Nicméně určitě scénář není k zahození, jen ho lépe využít. ()

Timak

já si nemůžu pomoct, ale tohle byla totální PECKA ... asi sám Pitof musel být překvapen. S ohledem na to, co následovalo potom (Catwoman, Dráčkové), tak nezbývá, než zaplakat ... ()

VanTom

"Kozelce metající" kamera v těsných detailech, brutální střih a extravagantní digitální vizuál s přestylizovanou barevností, to jsou hlavní poznávací znaky této temně dekadentní, nadpřirozené dobové detektivky. Její hutná klipová zběsilost mě však po čase nezastavitelně utavila. ()

cross

Vidocq-vlk v rouše beránčím. Velmi špatný film ukrytý ve velmi působyvé podobě digitálních technologií,které však nejednou zapříčinˇují naprostou nepřehlednost dění na plátně.Závěr je stejně jako celý film naprosto otřesný a pohled na přetloustlého Gerarda, jak skáče vzduchem a dělá výkopy jako mladý akční hrdina jsou přeci jen trochu moc. Slogan hlásal:"Film, který se vyplatí vidět v kině". Já bych ho nenápadně upravil na "Film, který se nevyplatí vidět vůbec..." ()

smolicek04

Ďalší film odohrávajúci sa v Paríži v najslávnejšom múze a to len preto lebo vo Francúzku asi pre nich nieje nič zaujímavejšie! Ak mám povedať pravdu vôbec ma tento film nenadchol ale skôr pobavil a to v tom zmysle ako niekto niečo také pustí do sveta a kto za to zaplatí? ()

ganz

Film nestojí za mnoho, jediné co mu dává trochu šmrnc jsou některé záběry, které ale vypadají opravdu úžasně a pokud vzpomínám na tento film, vzpomínám na tyto záběryy. ()

klima777

To, že film obstojně vypadá, neznamená, že je dobrý. Fantom Paříže je strašně předvídatelný a chvílemi působí jako parodie. Myslím, že to nebyl záměr... ()

Death

Vizualne je Fantom Parize pastva pro oci. Je to opravdu skvele natoceny a zpracovany film po vsech strankach. Skoda, ze to same se neda rici o scenari, ktery vysledny dojem docela kazi. Presto se jedna o dobrou podivanou ve velice realisticky vykreslene Parizi 19. stoleti. ()