Lovci lvů

• USA The Ghost and the Darkness (více)

Michael Douglas a Val Kilmer bojují s nebezpečnými zvířaty uprostřed africké přírody.
Stavební inženýr, plukovník John Henry Patterson přijímá od cynického podnikatele Beaumonta snad nejtěžší úkol svého života - stavbu železničního mostu ve východní Africe. Britové se tam snaží předstihnout německou a francouzskou konkurenci. Most má být postaven za pět měsíců. Za šest měsíců Patterson očekává narození dítěte, a tak chce být ve stejnou dobu doma. Při realizaci úkolu však nepřekonává jen stavební problémy, ale musí se dočasně proměnit v lovce lvů, kteří napadají domorodé dělníky. Proti záludnému páru krvelačných zvířat přezdívaných Duch a Temnota je téměř bezmocný. Dokončení železniční tratě do oblasti slonoviny je tak silně ohroženo. Patterson si proto na pomoc proti lvům přizve zkušeného lovce Charlese Remingtona...
Skutečnými událostmi inspirovaný dobrodružný film režiséra Stephena Hopkinse, jehož děj se se odehrává v roce 1896 ve Tsavu (dnešní Keni). Profesionálního lovce lvů Charlese Remingtona ztvárnil Michael Douglas (Honba za Klenotem Nilu, Skandální odhalení, Americký prezident). Neohroženého stavitele Pattersona si zahrál Val Kilmer (Přísně tajné, Top Gun). Američí filmaři úspěšně těží z nádherné a divoké africké přírody, natáčelo se v Jižní Africe v rezervaci Songimwelo Game v provincii Mpumalanga. Přitom bylo použito drezúrovaných lvů i jejich animatronických modelů. Velkou zásluhu na úspěchu snímku má uznávaný scenárista William Goldman (je podepsán například pod tituly Butch Cassidy a Sundance Kid, Všichni prezidentovi muži, Maratonec, Chaplin), který již ve scénáři dokázal příběhu vtisknout rafinované napětí. Kameru vedl proslulý kameraman Vilmos Zsigmond (Někdo se dívá, Nebeská brána).

Rok 1896. V tábore Tsavo vo východnej Afrike stavia britská vláda posledný úsek železničnej trate s dĺžkou 580 míľ z Mombassy k Viktóriinmu jazeru. Briti sa ponáhľajú, aby prekonali konkurenčné krajiny v získaní lukratívneho obchodu so slonovinou vo východnej Afrike, a na to je železnica nevyhnutná. Podplukovník Patterson (VAL KILMER) má postaviť most cez rieku Tsavo - záverečný úsek budovanej trate. Táto úloha sa však mení na nočnú moru. Tábor začnú prepadávať ľudožrútske levy, ktorí čiernych delníkov doslova decimujú. John sa musí vyučiť za lovca levov. Preto povolá skúseného lovca Charlesa Remingtona (MICHAEL DOUGLAS). (oficiální text distributora)

Brain-D

Naprosto skvělá záležitost od režiséra podceňovaného Predatora 2 (1990). Zde prokazuje tak velkou zručnost s napětím a strachem, že by byl schopen sám natočit Predátora 1 (1987) a né-li lépe. Velmi zdařile a se lvů šel opravdu strach. 90% ()

Jello Biafra

Napínavý dobrodružný Thriller o dvoch zabijáckých levoch navyše natočený podľa skutočných udalostí. Duo lovcov Michael Douglas a Val Kilmer sú dokonalá dvojka a záver je napínavý jak sa patrí. Všetko dokonalo spojené s unikátnou hudbou Jerryho Goldsmitha a zábermi africkej prírody. Kedykoľvek sa na tento film rád znovu pozriem a to aj hlavne preto, že Michael Douglas patrí medzi mojich TOP hercov. ()

BloodMax

Moc povedení film, především díky životní roli Vala Kilmera, vedle kterého si zahrál Michael Douglas, u kterého jsme spíše zvyklý, že je hlavním tahounem. Děj se mi moc líbil, hodně napětí, takže jsem se nenudil. Jo příroda je příroda :-))) ()

ranp

Poměrně příjemný a imho průměrný tříhvězdičkový film. Když má člověk chuť strávit večer u solidního filmu z africké přírody, tak Lovci lvů nezklamou. Na 4 hvězdičky to ale u mě není. ()

lskala

Nadprůměrný dobrodružný film podle skutečné události. Při sledování tohohle snímku, si musím vzpomenout na věčně si stěžující Čecháčky, jak že to mají špatné pracovní prostředí... :-D 75% - 4**** ()

Cejny

Hodně slušné dobrodružství s napínavým příběhem a lvy zabijáky. Michael Douglas hraje správného "bušmena" a Val Kilmer v roli stavaře a vedoucího svou postavou zdatně sekunduje prvně jmenovanému, i když by to v návaznosti na příběh mělo být právě naopak. Filmu opravdu nic nechybí, pěkná africká příroda, napětí a okamžiky překvapení. 75 % ()

herr_carter

Prazvláštní snímek, vůbec nevím a nedokážu říct, zda ho dokážu ocenit, nebo ne. Je to jeden z mála filmů,o kterých mohu říct, že se mi líbil, ale zřejmě nikdy už ho neuvidím.....každopádně vyzdvihuji momenty vlnící se trávy a lva uvnitř, u toho jsem měl svěračovo svalstvo v plné pohotovosti..............moje hodnocení = 6 z 10. ()

Maynard.

Už je to sakra dlouhá doba, kdy sem tohle viděl naposledy. Dneska sem zůstal doma, páč sem chytnul nějakou jednodenku, tak sem si pustil film, kterej sem měl rád když sem byl malej. Akorát už to teda nebyl film na VHS, ale avi formát :o). Jo, doba už krapet pokročila. No, jsem naprosto spokojenej. Páč se mi to líbilo stejně jako zamlada. Pěkná africká příroda se stylovou hudbou a nekompromisní dvojici Kilmer - Douglas. Hlavně teda druhej zmiňovanej tady válí a charimsma z něj jako vždy čiší. I když to asi nebylo správný, tak sem si docela ulevil, když oba dva lvi dostali co proto. Nevím, nevím , co by na to dneska řekli nějaký pošahaný sluníčkáři, který se denně oháněj na fejsáči utrpením zvířat... Fandili by snad lvům? :o) Bylo celkem srandovní sledovat ledný pohyby smrtících lvů a sem tam očkem mrknout na naší kočku, která je ještě mnohem krvelačnější bestie než tihle dva zabijáci dohromady :o). PS teplota už klesá :o) ()

Circumscriptor

Všeobecne je tento film nadpriemerný, aj keď nie je úplne historicky presný (levy v skutočnosti trpeli bezhrivnatosťou a oboch zabil Patterson). Stephen Hopkins nebol nikdy zrovna najlepší režisér všetkých čias, ale je vidieť že si na tomto filme dal záležať. Za zmienku ešte stoja herecké výkony dvoch hlavných hercov a originálna hudba Jerryho Golsmitha, ktorá by sa kľudne mohla dočkať nejakého toho ocenenia. ()

Mr.Floyd

Dobre natočený akčný film s neotrelým námetom z prostredia divokej Africkej prírody. Mnohí z vás určite levy videli v dokumentárnych filmov a vnímate ich ako obyčajných predátorov. Po zhliadnutí tohto snímku, ale jednoznačne zmeníte svoj pohľad na tieto veľkolepé zvieratá a aj na ľudí, ktorí musia žiť a pracovať v ich bezprostrednej blízkosti. ()

Rudinsky

Po Salton Sea a Prísne tajné uzatvára Val Kilmer týmto filmom trojicu jeho best of... Perfektná hudba Goldsmitha, ktorá jednoducho JE AFRIKA, tvorí v mojich soundtrackoch čestné miesto. Nádherná výprava a kamera vytvárajú pravú atmosféru. Je to nakrútené podľa skutočnej udalosti hoc levy vo filme sú majestátnejšie a viac naháňajú hrôzu ako ich skutočný predstavitelia. Perfektná práca s digitálnymi efektami a cvičenými zvieratami, a finále v štýle man vs. beast dokonalé. Nenudí ani po opakovaných projekciách. ()

Lexion69

Neskutečně strhující a nadočekávání brutální film. Ukázkový příklad že na špičkový thriller stačí dobrý nápad, hrstka skvělých herců (Douglasův spiťar obzvláště), všehoschopný režisér a kuráž totálně srát na ratingy. Příběh lovců kteří se snaží dostat na kobylku krvežíznivým predátorům, že by i Schwarzenegger zezelenal strachy, vás chytne, zmáčkne a nepustí až do samého konce, abyste se nakonec, po hezky dlouhé chvíli, před odbíhajícími titulky nervózně pousmály a jen pro sebe prohodily: Ale vždyť je to blbost, tohle se přece stát nemohlo... Nebo mohlo? ()

xaver

Velmi dobře natočený snímek. Režisér z celkem běžného námětu vytvořil zajímavý příběh na hranici uvěřitelnosti. Napínavé scény jsou sice občas poznamenány trochou nelogičnosti, ale nakonec celkově snímek vyznívá velmi dobře. Vidím to na 4*. ()

charlie_ando

Africký kontinent má pro mě podmanivé kouzlo a tenhle film si mě svou dobrodružnou povahou získal. Příběh nás zavede do britské východní Afriky roku 1898, kde se příroda postavila bílému muži stavícímu most přes řeku Tsavo a vyzvala ho na souboj. Tím vyslancem evropské civilizace, který přišel zachraňovat Afriku pře Afričany, byl irský gentleman, inženýr, armádní plukovník a hlavně idealista John Henry Patterson (Val Kilmer). Jeho pomocníkem je dobrotivý předák a prostředník mezi všemi Samuel (John Kani). Už tak náročnou stavbu železničního mostu naruší opakované útoky démonické dvojice lidožravých lvů ducha a temnoty, kteří beze strachu a bez důvodu útočí ve dne i v noci. Skoncovat s terorem má muž, který má k lovu vlohy Charles Remington (Michael Douglas) a jeho družina masajských válečníku. Jakmile se Michael Douglas objeví na plátně respektive jeho hrdina, který přišel prohrou Konfederace o vše, tak přebírá otěže a jasně ukazuje své herecké umění. Nemilostný lov tak může začít. Otázkou je, kdo je lovec a kdo je kořist? Režisérovi Stephenu Hopkinsovi se podařilo natočit film, který se může pochlubit hutnou atmosférou, napětím a nechybí ani překvapení. Vilmos Zsigmond za kamerou opravdu odvedle poctivý kus práce a dal vzniknout krásným a působivým obrazům. Dramatickou a strhující podívanou zdařile doplňuje Jerry Goldsmith a jeho zajímavý a povedený soundtrack s prvky etno. Pro mě už klasická dobrodružná podívaná. ()

iXtr3m3

Skvelá dvojička v naturalistickejšie stvárnenému The Edge. Atmosféra gradujúca, určité elementy prekvapivo naozaj nečakané a nepredvídateľné (Remingtonov "odchod"), levy uveriteľné, prostredie drsné a úchvatné zároveň, úvod na predku rušňa podmanivý. Škoda, že takéto filmy sa už netočia a je to už dávna história, v podstate budúci rok to bude 20 rokov starý film, ktorý si však vždy rád pozriem. Hrdinský snímok s hrdinmi aj porazenými raz hore raz dole. Super. ()

LEATHERFAC

Jsem tak nějak myslel, že tenhle režisér natočil jen dvojku "Predátora" - ale koukám, že on natočil i trojku!  :-)) Jinak toto je na rozdíl od zmíněného filmu velmi podařený kousek, scény útočících lvů jsou dechberoucí a atmosféra hustá, že by se dala krájet. Pes Baskervilský hadra! Val toporný, naštěstí to zachraňuje suverénní Douglas. Celkově vynikající dobrodružný film. Nevidím důvod proč tomu nevysolit čistých 5. ()

Zemřel herec Bernard Hill

Zemřel herec Bernard Hill