poster

Lovci lvů

 • USA

  Ghost and the Darkness, The

 • Slovensko

  Lovci levov

Dobrodružný / Drama / Thriller

USA, 1996, 109 min

Režie:

Stephen Hopkins

Scénář:

William Goldman

Kamera:

Vilmos Zsigmond
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Terva
  ****

  Strasti i slasti inženírů z africkou přírodou, která se jen přirozeně brání.(27.5.2012)

 • Tomco
  ****

  Dobrodružné snímky, kde osadenstvo bojuje s atakmi zvieracieho spoločenstva si zvyknem vychutnávať na plné dúšky. A to, že ma má baviť duo Kilmer - Douglas je v tomto prípade ďalším plusom a zároveň dôvodom prečo s určitosťou nejdem s hodnotením nižšie ako štyri hviezdičky.(27.5.2006)

 • klerik
  ****

  Skvelé, nádherne natočné s nečakane chrizmatickým Kilmerom a cool Douglasom. K tomu skvelá hudba - poľovačka ako má byť...(10.11.2005)

 • Tyler
  *****

  Když se ohlédnu zpátky, připadá mi, že „Lovci lvů“ byli posledním opravdovým dobrodužným filmem v našich kinech. A ani po těch 15 letech (je vůbec možné, že je to tak dávno?) neztratili nic ze svého kouzla. Právě naopak, za ten čas vůbec nezestárli a v mých očích se přetavili v nadčasovou klasiku… Pláně porostlé suchou a větrem neustále provívanou trávou skýtají dokonalý úkryt pro záludné predátory, jejichž dravost jako by ztělesňovala odpor země vůči spoutání civilizací. Řádění Ducha a Temnoty přináší hrůzu a smrt, oblast Tsavo (jak prozíraví byli domorodci, když toto místo pojmenovali „Místem krveprolití“!) se stává dějištěm vyhroceného souboje mezi člověkem a zvířetem. V této krajině se muž bez rychlých reflexů a pořádné pušky v ruce mění ve snadnou kořist - na jedné straně jej příroda mámí svojí krásou, aby ho pak bleskově a krutě připravila o život. Masakr rozpoutaný dvojicí šelem vráží klín do lidské soudržnosti, vzájemnou loajalitu nahrazuje pradávný primitivní instinkt, touha přežít. Vzduch je prosycen pachem krve a strachu… A vy si tohle všechno můžete vychutnat v klidu kinosálu nebo domova, nechat se přimrazit k sedačce skvěle zvládnutou atmosférou podpořenou vynikající hudbou a především až neuvěřitelně uvěřitelnou prací s titulními kočkovitými šelmami. Kamera přirozeně střídá okouzlující panoramata s krvavými detaily, charizmatičtí lovci lvů představovaní hollywoodskými hvězdami i domorodými „přihrávači“ bezchybně odvádějí svoji práci… A vy se prostě díváte na pravý dobrodružný film. Tak si ho užijte, stojí za to!(31.1.2011)

 • HoneyBunny
  ****

  Velmi povedený snímek, ani se nechce věřit že americký. Nevšimla jsem si, ale není náhodou podle nějaké knihy? Působí tak.(14.2.2003)

 • Om Puri

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace