Lovci lvů

USA, 1996, 109 min

Stephen Hopkins

William Goldman

Vilmos Zsigmond

Skvely M. Douglas, vyborna kamera a pusobive zabery na lvi zoubky zblizka.(25.11.2005)

Geniálně navozená atmosféra vytvořená pomocí chytré kamery a strhující domorodé hudby. Lvi zde nejsou zvířata, nýbrž mystičtí démoni a funguje to věru znamenitě. Z hýbající se vysoké trávy jde strach, stejně jako z každé naháněčky, kterou charismatický Val Kilmer podnikne. Herecky velice solidní, technicky naprosto bez kazu. Dokonale natočené scény se lvy. Jak tvůrci dosáhli takové autenticity je skutečně těžko k pochopení a poklona je tudíž na místě. Trochu toho moralizování nikdy neuškodí a zdravý nadhled a charisma si s sebou přinese ve vedlejší roli neohrožený lovec Michael Douglas. Jeden z nejlepších dobrodružných snímků, který si nehraje na přehnaný megafilm, i když jím bez větších obtíží s přehledem může být.(1.10.2006)

• mm13

Ono sa to javí byť vcelku slušné - dvojica Val Kilmer a Michael Douglas funguje nad očakávania dobre, atmosféra hustne a zdá sa, že niečo by tu mohlo dopadnúť inak, než by priemerný divák čakal. Namiesto prekvapujúceho záveru ale prichádza šokujúci moment, keď si ostrieľaný lovec levov postaví stanovište, na ktorého likvidáciu by stačil aj bezstarostne poskakujúci Bambi. Tak toto ja neprekusnem!(20.2.2006)

Veľmi príjemný dobrodružný film s drsnými podmienkami a scenériou Afriky. Pôsobí jemne zo stránky rodinnej, no tiež si nedáva servítku pred ústa pri scénach z poľovačky a pri ukážkach krvilačnosti levov. Ozajstná poľovačka a dobrodružstvo však začína až po príchode Douglasa, ktorý sa mi sem hodil ako málo v ktorých filmoch. 80%.(17.10.2006)

Jeden z mých nejoblíbenějších safari filmů s tím, že vždycky, když ho vidím, mám chuť rychle se podívat na něco podobnýho, ale nic podobnýho prostě nemám/neznám. Skvělá tajemná atmosféra, skvělá práce se strachem diváka, skvělá práce se lvy, co jsou tu prezentovaní opravdu jako inteligentní, krvelačné bestie, za jejichž touhu po lidské krvi si z největší části mohl sám člověk. Michael Douglas v bezva roli, ač pro něj dost netypické. A hudba od Goldsmithe je sázka na jistotu. 80%(19.3.2012)