Bobu Wiley je případ nad kterým už mnoho psychiatrů zlomilo hůl. Přesto se doktor Leo Marvin, který je na vrcholu své kariéry rozhodne mu pomoct. Brzy však pozná, že Bob není pacient jako ostatní. Jeho problémy by se daly popsat slovy "notorický blázen", který hledá společnost psychiatra jen aby nebyl sám. Když doktor Leo Marvin odjede na dovolenou, netuší ještě, že jeho nový pacient Bob za ním přijede a nedá mu pokoj ani na dovolené. Brzy začne Bobova přítomnost doktorovi přímo pít krev, zato vlezlý pacient si získá přízeň celého městečka a hlavně Leovy rodiny, což doktora vytáčí až do nepříčetnosti. Co se ale stane, když Bob pokazí doktorův tolik očekávaný televizní debut a prezentaci jeho nové knížky Dětské krůčky? (ic)

triatlet

Oddechová komedie, která skutečně některými dialogy a scénami (s rybičkou) rozesměje. Vhodně jsou zvolení herečtí protagonisté, divák jim ty ztřeštěnosti věří. Navíc příběh nastavuje zrcadlo - uhlazeného chování psychiatra a bláznivého počínání jeho pacienta. Závěrečná jízda a pokus o terapii smrtí sice působí šroubovaně, ale má význam vzhledem k samotnému závěru (na svatebním obřadu) - "Táta se vrátil!" - a k následujícímu dovětku v titulcích. ()

anais

Neodbytný pacient dokáže udělat psychiatrovi ze života peklo. Murray i Dreyfuss ze sebe ždímou svůj komický talent jak jen to jde, a hlavně jim tenhle filmek vděčí za své nepopiratelné kvality. Trochu mě na něm ale mrzela až příliš předvídatelná zápletka. ()

Ivoshek

Bill Murray je výborný psychopat, ale jako celek mně to nebavilo zdaleka tolik, jak jsem čekal. Ale viděl jsem to s českým dabingem a ten podle mých zkušeností zabije minimálně půlku fórů (slabší filmy obvykle zabije úplně). Zatím tři kousky a uvidíme, až to někdy uvidím v originále, třeba ještě změním názor. ()

prome

Nebyt Billa tak hodnotim jen 2 hvezdickama protoze je to typicka prumerna americka komedie kterych je tu pomerne az moc ()

oLí

Bill Murray ze sebe dělá nesympatického blbečka ( i když to byl možná účel - proč ho ale pak všichni tak zbožňovali, rozhodně nejde o oblíbené psychotiky typu postav Jacka Nicholsona v pozdní době své kariéry ), Richard Dreufuss předvádí tak 10% kapacity svého hereckého talentu a ostatní herecké osazenstvo pouze hraje blbé idioty. Moc vtipný to prostě nebylo, hloupý tetky a malé děti ( ano - uznávám, že vidět to jako malý nebo očima dítěte, asi se taky trochu bavím ) se u toho možná při nedělním odpoledne na čt2 bavit nejspíš budou. 4/10 ()

Richie666

Velmi vydařená, inteligentní a hlavně vtipná komedie, která si na nic nehraje. Bill Murray ztvárňuje schizouše Boba naprosto skvěle a v konfrontaci s Dr. Marvinem vytváří zabíjející kombinaci. Jen škoda, že Gil to nepřežila... :) Nebo jo? safriš, teď nevím... ()

Handle

Bylo to zábavný. Tato komedie patří k těm nadprůměrným, bavilo mě to sledovat, což dokazuje i to, že ta hodina a půl rychle utíkala. Krom toho Bill Murray to zahrál fakt na jedničku. Dávám 4*.. ()

Fleur6

Bill Murray je neskutočne úžasný komik, pri jeho recitovaní "his favourite poem" som sa skoro pocikala od smiechu. Aby ste mi porozumeli - predstavte si Billa, považovaného za šialeného, pred skupinou psychoterapeutov, pri tom ako vraví: "Roses are red, violets are blue, I'm a schizophrenic, and so am I". Tých situácií však na mňa bolo priveľa, čo si vyžiadalo strhnutie jednej hviezdičky. ()

ScarPoul

Dodnes považujem tento film za vrcholné dielko režiséra Franka Oza, rovnako ako jednu z najlepších komédií z Bill Murrayom. Jeho nenútená vtipnosť, nápaditosť a hlavne skvelé duo Murray a Dreyfuss robia s tejto inak celkom obyčajnej snímky neskutočne originálnu zábavu. Najlepšie na tomto filme je, že ani na sekundu nepoľavuje. Od úvodných tituliek až po tie záverečné sa stále niečo deje a stále je to všetko vysoko pozerateľné. Nedokážem tam nájsť ani jednu chybičku, alebo scénu, ktorá by film dáko spomaľovala, alebo pasáž, ktorá by vyslovene nudila. Je vidno, že všetci do jedného si natáčanie užili a to má za výsledok toto pozoruhodné dielko, ku ktorému sa stále rád vraciam a ktoré ma nikdy neomrzí. ()

svik

Je to typ komedie, která se líbí snad všem. Murray se skvěle vetřel do vysoce postavené rodiny a všechny tam rozhádal. Byla to parádní podívaná. Vždycky má největší rozum otec, tak to má být. Murray se umí vždy skvěle zabydlit v jakékoli roly, je to jako Dany de Vito. Smál sem se až do polední chvíle a to i v titulkách, kde bylo závěrečné zhodnocení. ()

sidzej

Frank Oz natočil klenot komediálneho žánru. Vtipné situácie od začiatku až po koniec a skvelé duo Richard Dreyfuss/ Bill Murray. Lea mi bolo fakt v závere ľúto chudák. A Bob? Ten predsa nechcel nič viac len byť na blízku :DDDDDDD ()

blackrain

Chudák Bob měl snad všechny možné fóbie, které psychiatrie pojmenovala a určitě měl nějaké, které pojmenovat ještě nestačila. Byl jako velké dítě. Fandila jsem mu, když měl nastoupit do autobusu. Bill Murray byl skvostný. ()

rt12

Moje hodnocení je negativně ovlivněno tím, že nemám ráda komedie, kde otravuje jeden druhému život a tím, že nemám moc ráda Murraye. Objektivně musím přiznat, že tak zlé to nebylo a tak zvedám ze dvou na tři. ()

Maq

Nesedlo mi přesmíru klaunské ladění Boba. S neurotiky se dá užít mnohem delikátnější sranda. ()

Duotone28

Bill Murray je boh,totalne howadoooooooooooo:)))), fatk typek ktory nema problem s total ziadnou postavou, a to co videl od neho dnes....to ma poser:)! Ted na nedelne odpoludnie si ani neviem predstavit lepsi filmik:))),presne taketo neco hladal...total sa vypnut, a Bob mi to dnes sprostredkoval:)...nadhera, uz dlho nezhliadol nieco, de som sa bavil s usmevom celych 99minut...for me pat hviezd,nazdar ()

Colonist

Příjemná a inteligentní komedie se skvělou ústřední dvojicí Murray-Dreyfuss. Kdo z nich je ve skutečnosti blázen? Škoda že prostředek filmu je trochu nemastný, avšak první půlka a samotný závěr to bohatě vynahradí. Není to film, u kterého byste se smíchy váleli po zemi, ale je to taková hezká oddechovka. ()