Bobu Wiley je případ nad kterým už mnoho psychiatrů zlomilo hůl. Přesto se doktor Leo Marvin, který je na vrcholu své kariéry rozhodne mu pomoct. Brzy však pozná, že Bob není pacient jako ostatní. Jeho problémy by se daly popsat slovy "notorický blázen", který hledá společnost psychiatra jen aby nebyl sám. Když doktor Leo Marvin odjede na dovolenou, netuší ještě, že jeho nový pacient Bob za ním přijede a nedá mu pokoj ani na dovolené. Brzy začne Bobova přítomnost doktorovi přímo pít krev, zato vlezlý pacient si získá přízeň celého městečka a hlavně Leovy rodiny, což doktora vytáčí až do nepříčetnosti. Co se ale stane, když Bob pokazí doktorův tolik očekávaný televizní debut a prezentaci jeho nové knížky Dětské krůčky? (ic)

tragos

Vtipná a trošku bláznivá komedie, které kraluje Bill Murray v roli schizofrenika Boba s nemalou pomocí R. Dreyfusse jako jeho cholerického psychologa dr. Marvina. Skvělá zábava nejen pro nedělní odpoledne. 7/10 ||| "Dětské krůčky" rulez :) ()

ivamka

U nás se ujalo -dětské krůčky vždy, když na něco kvaltuju , ale taky někdy voláme - doktoréé Marvinééé . No ale ti dva byli NENA podobitelní ()

martiq.1

Vynikající obsazení a svělé dialogy.Spojení vynikajícího komika Billa Murraye a neméně úžasného Richarda Drefusse bylo úžasnou podívanou a dokonalou zábavou ()

GOREGASM

Neústupná nostalgie a mlhavě úsměvné vzpomínky na tuto neprávem zapadlou komedii mě dohnaly k projekci po cca 15 letech. A dobře jsem udělal. Neurotický silent assassin performed by Bill Murray naprosto bezkonkurenčním způsobem a za pomocí dětských krůčků dožene svého psychiatra s postupně více a více vyšinutým výrazem Richarda Dreyfusse téměř k hrdelnímu zločinu. Zejména tito dva pánové a podařená gradace, kdy Bob, respektive Bill svou kamennou a zatraceně nevinou tváří masíruje Dreyfussovu trpělivost, přičemž na všechny ostatní dělá přesně protichůdný dojem, dělá z tohoto dílka více než jen po právu zapadlý průměr. Jasný důkaz, že vtip lze na diváka aplikovat i bez násilně lubrikovaných tělesných otvorů. 85% ()

GMVajgl

Příběh je prvoplánový. Jako kdyby se tvůrci nejdřív ze všeho dohodli na bodu B, a potom začali od bodu A. Samotný průběh je proto nucený a nedůvěryhodný - v podstatě se všichni spiknou proti protagonistovi a přestanou respektovat jeho názor a jeho osobní hranice. Bill Murray hraje spíš svoji typickou extrovertní improvizaci, než neurotika ochromeného úzkostí. Ve výsledku to ale není takový problém - nakonec je to docela fajn nápaditý a osobitý film. ()

Rathalos

Excelentny Bill Murray + skvely Richard Dreyfuss = vyborna,zabavna a vtipna komedia,ktoru urcite odporucam pozriet kazdemu,kto ma rad tento filmovy zaner i tychto top hercov...:-) ()

Torgal

Veľmi vtipná komédia, ktorá stavia hlavne na skvelej dvojke Murray + Dreyfuss. Je to zábava od začiatku do konca, ale ako sa film blíži k svojmu záveru, tak pribúda absurdných situácii, ktoré už sú dosť mimo realitu (napr. zamínovanie Boba v lese) a osobne to na mňa pôsobili rušivo. 7+/10 ()

Gabretta

Výborný film na odreagování po jehož shlédnutí mě napadá jediná věc: mám velké štěstí, že nejsem doktor Billa Murrayho:oD "Nic horšího už se stát nemůže!" ()

pepa3rd

Tradičně dokonale zvládnůtá póza Billa Murrayho, i když někdy jsem musel s doktorem opravdu soucítit :). 60 % ()

Kingjiri

Slušná oddechovka, zustávající příběhem i stylem humoru z větší části v osmdesátejch letech, než na začátku devadesátek. Herecký obsazení bylo fajn a musim priznat, že jsem se obstojně pobavil. Nicméně se pořád nemůžu zbavit pocitu, že kdyby to scénáristi s vyšinutim původně klidnýho psychiatra a naopak uklidněnim blázna Boba tolik nepřeháněli, nejspíš bych se pobavil ještě o něco víc. Takhle byl snímek, zejména s blížícím se koncem, na muj vkus až moc crazy. Solidní jednohubka, tři silnější hvězdy. ()

Hpatrik

Výborná komedie o netradičním vztahu psychiatra a jeho pacienta, a o tom, kdo z těch dvou je vlastně pacient - aneb z vrcholu až na úplné dno za pár dní :) Bill Murray a Richard Dreyfuss tady excelují, a bez nich by to prostě nefungovalo. ()

VerteX

Až překvapivě dobrý film s málo známým řežisérem a málo známými herci... až na Billa Murrayho. Je to opět on, který je těžištěm filmu, podobně jako v Na Hromnice o den více, a tuto úlohu zvládá perfektně. Někomu možná tento typ komedie nemusí sedět, protože balancuje na hranici trapnosti (za to hvězdička dolů), scénář by také zvládl menší vylepšení, ale celkový dojem je dobrý. Nemůžu opomenout ani Richarda Dreyfusse, který zahrál ve filmu perfektního cholerika :-) ()

Jablek

Jo, mam rád komedie, který se i přes přiblbější začátek rozjedou do vcelku slušný zábavy, která je primárně určená pro zvednutí nálady... Tenhle film budiž příkladem. Jinak velkou zásluhu na tom má bezesporu hudební pozadí ! ()

danny_21

Asi jsem si chudáka Billa zařadil do škatulky herce bláznivých komedií, proto mě nejspíš tahle "komedie" absolutně neoslovila. Tenhle druh vyčpělého humoru, který mi nevyloudí na tváři víc než 2 mírné pootočení koutků nemůžu hodnotit víc než dvěmi hvězdami. - 35 % ()

gemi

Začíná to naprosto dokonale, tedy jako vážně se tvářící film s vážnými herci, u kterého se ale ohromně dobře bavíte, á la Růžový panter. Murray i Dreyfuss dokonalí. Do první třetiny je to pětková záležitost. Pak se to ale začne kazit, protože postavy začnou karikovat, a ještě se přidá taková ta debilní "pozor-toto-je-vtipné" hudba. I přesto ale platí, že je to skvělá komedie. (Druhé zhlédnutí, první 27. 7. 2009) ()

rivah

Bill Murray jako obtížný pacient a Richard Dreyfuss jako jeho vynervovaný psychiatr....Poměrně vtipné. ()

Lichty

Stejně jako v Hromnicích prokazuje Bill Murray neuvěřitelnou komediální polohu, kterou v tomto případě doplňoval méně známý, ale též skvělý Richard Dreyfuss. Sto minut velice sympatického a nenáročného humoru, který pobaví více, než byste to po slabším začátku vůbec čekali. ()