Bobu Wiley je případ nad kterým už mnoho psychiatrů zlomilo hůl. Přesto se doktor Leo Marvin, který je na vrcholu své kariéry rozhodne mu pomoct. Brzy však pozná, že Bob není pacient jako ostatní. Jeho problémy by se daly popsat slovy "notorický blázen", který hledá společnost psychiatra jen aby nebyl sám. Když doktor Leo Marvin odjede na dovolenou, netuší ještě, že jeho nový pacient Bob za ním přijede a nedá mu pokoj ani na dovolené. Brzy začne Bobova přítomnost doktorovi přímo pít krev, zato vlezlý pacient si získá přízeň celého městečka a hlavně Leovy rodiny, což doktora vytáčí až do nepříčetnosti. Co se ale stane, když Bob pokazí doktorův tolik očekávaný televizní debut a prezentaci jeho nové knížky Dětské krůčky? (ic)

Martin741

Na poli kvalitnych komedii som videl uz dostatok kvalit, a rozhodne boli lepsie nez tato priemerna patlanina. Nehovorim, ze je to spatne, len parkrat opakovany vtip uz nie je vtip. Namatkovo ako lepsie komedie spomeniem Snidane u Tiffanyho, byt alebo Some Like it Hot. 60 % ()

MrPierc

Skvělý Murray. O tomto filmu jsem vůbec nevěděl. Škoda, že takových filmů nenatočil víc. Psychopat závislý na psychiatrech = to tu ještě nebylo :-) ()

BarryLyndon

Super, svižná komedie od Franka Oze s Billem Murrayem a Richardem Dreyfussem. V podstatě je to skvělá připomínka toho, proč dneska některé komedie nefungují. Protože tady je zápletka až směšně triviální, ale Murray s Drefussem si to dávají jak bozi. Možná by někoho mohlo napadnout obsazovat do komedií skutečně kvalitní herce a ne béčkové standup komiky a seriálové herce. Viz třeba nedávný Lovebirds, tohle bylo ještě několikanásobně jednodušší. 8/10 ()

Alfréda

Bill Murray je tu naprosto nepřekonatelný, opravdu roztomile pošahaný...první polovina filmu mě bavila, o druhé se to už říct nedá. Tak trochu už absurdnost, těžko uvěřitelné momenty. A abych pravdu řekla, moc mi tu nesedl Richard Dreyfuss, vlastně mi v celém filmu spíš překážel:-) ()

Martrix

Tento typ Boba, velmi invazivního závisláka s dobrosrdečnou tváří Billa Murraye, by přivedl na práh šílenství i mě. Scénárista sice vývoj i odvoj obou postav dost přepísknul a ke konci se nechal zbytečně unést, ale nijak moc to nevadí. Jde o neškodnou komedii, která baví. A o to jde. PS: Kromě standardně dobrých herců, musím pochválit i dabing. ()

c.tucker

Bil Murray uděl z této obyčelné komedie velmi neobyčejnou a Richard Dreyfuss svou roli jeho "racionálního" protipólu zvládl také na výbornou. Prostě extraordinérní zábava přesně podle mého gusta. ()

Radiq

Asi tak 3 hodně dobrý fóry, ale zbytek je spíš jenom tak k usmání, než k smíchu. Murray skvěle hrraye, Dreyfuss celkem taky, ale mohli do té role dát šílenějšího ksichta (v jinejch rolích mi sedí, ale tady prostě ně). ()

dr.fish

Když má úspěšný psychiatr tu smůlu a pověsí se mu na paty naprosto šílený pacient, který mu zničí kariéru, rodinu i barák, může to být buď thriller nebo komedie, anebo naprostá hovadina. Geniální zhovadilost vyplodil Frank Oz zejména díky Murrayově hereckému koncertu, ale i slušnému scénáři. V lepší formě jsem Murraye asi neviděl. I když ke konci to krutě smrdí rodinnou slaďárnou, skvěle jsem se bavil. Bill Murray je zkrátka formát a v tomhle filmu je to vidět nejlíp... ()

tom88

Nie je to typ komédie, kde sa človek naplno smeje. Skôr také menšie pousmiatie pár krát za film, ale aj tak sledujete film s priblblým úškrnom počas celej stopáže. Za to môže hlavne výkon Billa Murraya, teda skôr jeho xicht a imbecilný prejav, ktorý v tomto filme predviedol. Majster Yoda nie je vôbec zlý režisér. 60% ()

Luk80

Cítím se fajn, je mi báječně. Cítím se fajn a pomalými dětskými krůčky dávám pěkné hodnocení.... ()

shantim

Kéž bych nikdy nepotkal svého Boba! Bill Murray zahrál svou roli výborně a Richard Dreyfuss také rozhodně nezůstal své roli nic dlužen. ()