Díky technologii klonování se stal svět nedaleké budoucnosti rájem na Zemi. Smrtelné choroby přestaly existovat, váš nový pes může být navržen tak, aby barevně ladil s pohovkou ve vašem obýváku, na které se vyzývavě protahuje ideální virtuální přítelkyně, hologram přesně podle vašich snů a představ. Aby se vědecký pokrok jako už tolikrát v historii neobrátil proti lidstvu, upravuje pravidla klonování přísný Zákon šestého dne, pojmenovaný podle Starého Zákona. Právě šestého dne od počátku světa stvořil Bůh člověka... Bývalý pilot bojové helikoptéry Adam Gibson (Arnold Schwarzenegger) se jednoho večera vrátí domů a zjistí, že na jeho místě uprostřed milované rodiny se ocitl dokonalý dvojník, do nejmenšího detailu shodný s originálem. Dříve než se válečný veterán stačí vzpamatovat z přímé konfrontace se svým klonem, jehož existence je teoreticky vyloučena Zákonem šestého dne, musí čelit vražednému útoku nelidsky dokonalých zabijáků. Kdo a proč může mít zájem na smrti bezvýznamného pilota? Jen jediná věc je už v tuto chvíli jasná svou kůži zkušeného válečného pilota neprodá Adam Gibson lacino (oficiální text distributora)

Vena69

Slušný film, ale dost neobvyklý. Tento film totiž není tak úplně pro Arnolda. Typický Arnold-film má hlavně dobrou akci a právě akce je v tomto filmu tím nejslabším článkem. Arnold tady nehraje typického drsňáka - vojáka, policajta, ale jenom normálního chlápka. Na začátku je taky během akčních scén docela slabá kamera, takže rozjezd je slabší. Silnou stránkou tohoto filmu je příběh zprostředkovaný velice slušnými dialogy. Je tady i pár dobrých hlášek a totálně žeru ten cynismus a černý humor, co se ve filmu objevují. Další skvělou stránkou tohoto filmu je zpracování sci-fi světa - klonování lidí se všemi výhodami a nevýhodami, možnosti zneužití, vztah společnosti vůči oné problematice - fanatici, kteří jsou proti a neštítí se násilí, relativizace celé problematiky - všechno je tu popsáno tak věrohodně a to především díky postavě doktora Weira (Robert Duvall) a záporáka (Tony Goldwyn). Příběh samotný pak přichystá i pár menších překvapení a zvratů. Chtělo to trochu lepší akci na začátku a záporáci by měli být trochu schopnější, ale jako sci-fi drama to funguje skvěle. 65 % ()

VanStan

Myslím, že námet filmu je velice dobrý a aj vizuálne efekty, miestami je monžo nudný dej ale inak je to velice dobre spravný scifi thriller. ()

smilicek

Podle mě se jedná o jeden z "dobrých" amerických filmů. Samozřejmě nepatří mezi top. Líbil se mi spíše proto, že jsem se u něho pobavila. Přidala bych k tomu popisku "Akční/ Sci-Fi/ Thriller" ještě slovo "komedie" :-) Díky tomu, že jsem se u tohoto filmu několikrát zasmála - hodnotím za: *** ()

papinak

Dovedu si představit, že by se toto téma dalo uchopit naprosto jinak a vyždímat z něj maximum- na což jsem se těšil u filmu Ostrov, ale také marně. Nicméně od tohoto filmu by to snad ani nikdo nečekal a jako oddechové Sci-Fi příjemně vyplní dvě hodinky (škoda že ne o půl hodiny méně). Arnold se pro tuto roli moc nehodí, jelikož pro její kvalitní stvárnění by bylo potřeba více než vykulené oči a strnulý výraz, ale chápu, že je zároveň největším tahákem tohoto filmu. ()

belinda1

Já vím, že teď tady budu spoustě lidí připadat jako exot, ale nemohu si s tím hodnocením pomoct. Asi by tomu lépe slušely čtyři stars, ale téma, dialogy, mimořádně povedené vtípky (např. poté, co Arnold zlomí svému protivníkovi vaz a jeho kolega na to "není to nic vážného" a vzápětí mu zatlačuje vypadlý jazyk zpátky nebo scéna která tomu bezprostředně předchází "a už zústaň mrtvý", vypovídají za vše). No jo, ale pro každého to asi opravdu nebude. ()

jericho001

Kouřil tvůj doutník!!!Kouřil můj doutník???Ten hajzl!!!!Nakonec proč ne???Filmy o klonování lidí sice nemusím,ale tenhle mi tak nevadil.I když některé scény jsou k pousmání,tak to není zase až takový průser.Masky jsou docela fajn,hudba dobrá,Arnie má několik dobrých hlášek a tu virtuální přítelkyni bych chtěl mít doma:-).Akorát mám ten pocit že tu Arnie je tak trochu z formy.Ale to je možná jen můj pocit. ()

Jirkacek

Snímek Šestý den jsem shlédnul již vícekrát, zejména kvůli legendě světového filmu, kterou jistě Arnold Schwarzenegger je, ale také protože mám rád dobré sci-fi. Když film srovnám s ostatními o klonování, dovolím si tvrdit, že se jedná o druhý nejlepší s touto tématikou po Ostrově. Na rozdíl od něj je však Šestý den více akční a méně mně přinutil k zamyšlení, čímž netvrdím, že je špatný či o moc horší, pouze je jiný. Jeho děj se odehrává ve světě, kde už se laserová břitva, virtuální milenky, právníci či klony mrtvých domácích mazlíčků staly běžnou součástí života. Slavný Arnie si zde zahrál nejen postavu zkušeného válečného pilota Adama Gibsona, ale také svého klona. Bývalý pilot bojové helikoptéry se v den svých narozenin vrátil domů a ke svému údivu zjistil, že jeho rodina oslavuje jeho důležitý den s dokonalým dvojníkem, kopií, klonem, k nerozeznání stejným jako on. Dříve než stačil cokoliv udělat, v tu chvíli se za ním objevili podezřelí lidé, kteří jej chtěli odvézt pryč. Brzy pochopil, že se mu nesnaží pomoci, ale naopak jej zlikvidovat, takže se dal na útěk. Od té chvíle jsme doma sledovali jeho snažení vše pochopit, zjistit jak se věci mají a hlavně se vrátit ke své rodině. Skupina nájemných zabijáků se mu v tom ale neustále snažila zabránit a zabít jej. Celý zbytek filmu se pak odehrával v podobném duchu až do grandiózního závěru. Mezitím jsme se také seznámili s těmi, kteří vše způsobili - miliardářem Druckerem, který financoval soukromou kliniku a doktorem, který klonování lidí dokázal uskutečnit. Celý projekt je však nelegální a svět se o něm nesmí dozvědět, proto musel Arnie bojovat o svůj život - nemůžou totiž po světě běhat dva stejní Adamové Gibsonové. Filmu nechybělo napětí, jedna akce střídala druhou, ale hlavně jsme byli zvědavi, zda přežije hrdina pravý či klonovaný, nebo oba a hlavně který je který ? Za výbornou podívanou si u mne Šestý den vysloužil tři naklonované hvězdy ***. ()

Fujin

Arnieho mám rád, ale toto se nepovedlo. Námět s obrovským potenciálem se bohužel nepovedlo proměnit. Arnieho hraní tu není nic moc a celý film je tak nějak na půl. Chvíli hlášky fungují parádně a chvíli je to trága, chvíli to má spád a jindy jsou tam jen scény na sílu jako výplň bez smyslu (nekonečná honička v autech, průlet vrtulníků kaňonem). Tenhle film chtěl jiného herce do hlavní role, jinou režii a trochu přepsat scénář... boha a ten trestuhodnej střih! Děs. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Umíš to s tím?" - "Líp než ty!" - "Ok, protože střílíš děsně." Arnolda omylem naklonují, tak ho musí sejmout. Proč? No klonování lidí je protizákonné, takže kdyby někdo 2krát viděl Arnolda, tak má někdo průser. V tom případě velká firma. Příběh má vtip, pohodovou akci a pěknou Sarah Wynter. - 70%. ()

hovnocuc

Trochu podhodnoceny tady, rekl bych. Zadnej trhak to neni, ma to svoje chyby, na druhou stranu myslenka zajimava, slusne zpracovany, ma to spad, hlavu a i ten zaver je vcelku zvladnutej (coz obecne bejva u tehlech filmu problem). Tri a pul urcite. ()