Díky technologii klonování se stal svět nedaleké budoucnosti rájem na Zemi. Smrtelné choroby přestaly existovat, váš nový pes může být navržen tak, aby barevně ladil s pohovkou ve vašem obýváku, na které se vyzývavě protahuje ideální virtuální přítelkyně, hologram přesně podle vašich snů a představ. Aby se vědecký pokrok jako už tolikrát v historii neobrátil proti lidstvu, upravuje pravidla klonování přísný Zákon šestého dne, pojmenovaný podle Starého Zákona. Právě šestého dne od počátku světa stvořil Bůh člověka... Bývalý pilot bojové helikoptéry Adam Gibson (Arnold Schwarzenegger) se jednoho večera vrátí domů a zjistí, že na jeho místě uprostřed milované rodiny se ocitl dokonalý dvojník, do nejmenšího detailu shodný s originálem. Dříve než se válečný veterán stačí vzpamatovat z přímé konfrontace se svým klonem, jehož existence je teoreticky vyloučena Zákonem šestého dne, musí čelit vražednému útoku nelidsky dokonalých zabijáků. Kdo a proč může mít zájem na smrti bezvýznamného pilota? Jen jediná věc je už v tuto chvíli jasná svou kůži zkušeného válečného pilota neprodá Adam Gibson lacino (oficiální text distributora)

themic

Film je samozřejmě akční jako vždy, když je tam arnold..! Možná tento film trochu přeceňuji, ale mě líbíl tak asi za čtyři..! ()

fannah

No nevím teda... Roger Spottiswoode je vyhlášený svou neschopností a tímto filmem to potvrzuje. Arnold se zase navezl do pěkné kraviny, kde mimochodem hraje obzvlášť hrozně. ()

mysiak

Arnold nie je moc už na Sci-fi...najmä keď tam nie je humor...a trápny scenár...a tento film trvá bohužiaľ 2 hodiny...radšej vynechať.. ()

Ellmariachi

No přiznám se, že první třetina filmu mě moc nebavila. Neustále jsem od toho odcházel, zastavoval to....Střed, ale začíná být akčnější a poznáváte, že film se snaží o jakous , takous zamotanost. Ne že by se to nijak extra dařilo a konec může šokovat, tak 10 procent diváků, ale není to rozhodně hloupé. Navíc akce nabírá na obrátkách graduje ji situace okolo Adamů. Nakonec je z toho fajn podívaná s Arniem. Vytknu určitě absenci neporazitelného a ďábelsky zlého padoucha. Navíc a klidně mě kamenujte Atnie v tomto druhu filmu mi nějak nesedí. Nebyl zlej ale... 65 procent za nakonec slušný pokoukání. ()

PKD

No...dosti průměr. Do kina jsem na to tenkráte šel jen kvůli kámošce, velké fanynky Arnolda.;-) Námět zajímavý...leč promrhaný. ()

Vojcl

Samotný námět filmu se mi velice líbil a zasloužil by si jednu hvězdičku sám o sobě. Bohužel tvůrci nedokázali z daného tématu vytěžit to co se od nich očekávalo. Kdyby tuhle látku někdo zfilmoval jako psychologický thriller snažící se upozornit na nebezpečí klonování - mohl by to být pěkně povedený kousek!!! V téhle podobě se z toho, ale stal jen čistě průměrný popcornový akčňák se stárnoucím Arnoldem... ()

gogos

Průměrná akčňárna. Má to hodně zajímavé téma, klonování je vskutku dobré. Ztvárnění budouscnosti také nebylo špatné. Ale celé mi to přišlo tako kamenné, bez větší šťávy. Ani Arnie se moc nepředvedl. Ale rozhodně je to zajímavý a průměrný film. ()

blackrain

Naklonovaný dvojník ho připravil o všechno. On to chce zpět. Taky by se mi nelíbilo přijít domů a vidět sebe samu oslavovat s rodinou, přitom bych to nebyla já ale nějaký můj klon. ()

suicide

Když Arnie nebyl ještě gubernátorem, tak byl vyjímečným pilotem a nadaným špionem-samoukem. A takového Arnieho mám rád. Nemyslím, že by se mu dalo říkat Pan Herec, ale v takových filmech je kovaný dobře a odvádí kus poctivé řemeslné práce. 6.den mě překvapil i trochu i po dějové a scénáristické stránce- ne, opravdu nejde o brak, a dokonce i nějakou myšlenku to zvládlo obsáhnout. Samozřejmě, šlo by si s ním hrát více, ale stejně šlo především o akci a o film, který spíše svou mentalitou patří do let devadesátých. Já jsem spokojený sedmidesátiprocentně. ()

slunicko2

Try to stay dead this time. 1) Neherectví úspěšného sportovce a budoucího kalifornského guvernéra 53letého Arnolda Schwarzeneggera mi nevadí. 2) Vadí mi scénáristické nesmysly a celkové lacině podbízivé pojetí zajímavého námětu. Poslední půlhodina tohoto natahovaného snímku je zcela zbytečná. 3) Moc se mi líbí sousedovic pejsek. Asi si opatřím RePeta. ()

MATADOR

No tak sci-fi to bylo zajímavé, sice ne jako předešlé Arnoldovo "scifárny" - bohužel. Mohlo z toho být přeci jen něco o kapánek lepšího, ale i tak se na to dalo koukat, i když jsem usínal ;-) ()

Derek

pre boha, toto má byť film s arnoldom? absolútne nezaujímavý hybrid medzi akčným filmom a sci-fi. ak máte aspoň trochu rádi filmy s arniem tak sa tomuto paskvilu vyhnite z ďaleka!!!! je to vážne blbosť a čo je ešte horšie strašne nudná!!! ()

Aiax

Nejdřív pozitiva - námět je určitě zajímavý a vlastně i originální, ještě žádný film se takhle obšírně problematikou klonování nezabýval. A že to JE obrovské téma budoucnosti, je dávno jasné. Dalším nesporným plusem jsou některé vizuální a futuristické nápady, které jsou velmi hezky zpracovány a působí vcelku reálným dojmem. Jedním subjektivním plusem je také Arnold - je to sice jen lehce nadprůměrný herec, ale dohání to obrovským charismatem, které z něj skoro ve všech jeho filmech přímo sálá (alespoň je to můj názor). Ale negativ je mnohem víc - sračkovitý scénář, který se snaží nenápadně evokovat Verhoevenův Total Recall, ale nesahá mu ani po kotníky, zoufale rutinérská režie, mdlí vedlejší herci (dokonce i mistr Robert Duvall), pochybné morální "poselství" celého filmu, podprůměrné triky, no prostě to celé vypadá jako těžké béčko. 6th Day sice není tak hrozná sračka jako End of Days, Likvidator nebo Collateral Damage, ale vůbec nic nemění na tom, že od T2 jde Arnoldova filmová kariéra strmě a nezadržitelně dolů. ()

dyfur

Podľa mňa typická schwarzeneggerovka-iste Terminátor ani Pravdivé lži to nie sú,ale niečo na spôsob Total recall. Fajn ()

Had6

Zase tak špatné, jak tady každý píše, to nebylo. Prostě průměrná akční záležitost, která ničím nepřekvapí. Zápletka a všechno děje se týkající tu už někdy určitě bylo a jistě ještě někdy bude. Na jistých místech to bylo prostě opakování již známých replik a to filmu zrovna nepřidá. Možná kdyby se na tom zapracovalo trochu víc, tak to mohl být velmi dobrý film. Zpracování budoucnosti a různých technických záležitostí bylo velmi pěkné a dalo se mu i věřit. ()

lekr

Jako fanoušek Arnolda tento film hodnotím hold jinak..líbil se mi měl dobrou záplatku a Arnold tam byl navíc dvakrát..nevim proč tohle všichni kritizujou pro mě je to prostě nářez!! ()