Píše se rok 1887. Do města přijel tvrdý, samotářský šerif Jared Maddox, pátrající po vrazích muže, který zde byl před časem zabit za značně podivných okolností. Stopy jej neomylně vedou k majiteli zdejšího ranče, jenž však svou mocí a vlivem ovládá celý kraj. Maddox se pokusí o nemožné, přitom je si dobře vědom, že v nastávajícím boji půjde sám proti všem… Hlavní postavu v tomto westernu ztvárnil Burt Lancaster, známý z filmů Norimberský proces, Co se nepromíjí, Půlnoční muž, Seznam Adriana Messengera, Ulzanův nájezd, Ostrov Dr. Moreaua a řady dalších. (Česká televize)

Lacike

Cervenak to napisal vystizne. Je to perfektny western s netradicne dynamickym tempom. Postavy su fantasticky napisane. Ziadne ciernobiele stereotypy. Az som si prial, aby film trval aspon o 20 minut viac. Najviac sa mi pacilo, ze svojim spôsobom za zaporaka tu je serif, ktory chce zatknut skupinu muzov, ktory nahodou zabili starca. A pachatelia su vykresleni ako celkom normalni ludia, ktori sa z rôznych pochopitelnych dôvodov odmietaju vydat serifovi. Takze do velkej miery to je skôr drama ako nejaka kovbojka. Prestreliek tu je minimum a su natocene kvalitne ale nie su nejak umelecky stylizovane. Pôsobia dost civilne. Jedina vec, ktora ma trochu iritovala boli divoke zoomy kamery jak v starych kung-fu filmoch. Ale to je malickost. Stale sa jedna o jeden z najlepsich westernov aky som videl. 8/10. ()

Mirokukii

Další z dlouhé řady westernů s osamělým drsným šerifem, prosazující právo stůj co stůj. Výborně propracované charaktery snad všech postav. Od mladého kovboje, mocného rančera či obchodníka z řad občanů až po dalšího zúčastněného přestárlého šerifa, nahležíjící na toto nevděčné povolaní z jiného úhlu, než jak jej vnímá hlavní postava v podání Burta Lancastera-role šitá na míru. Dále skvělý Robert Ryan. Spousta napětí, pěkné hudby a dobrých dialogů. Přestřelky výtečné. ()

klerik

Fakt dobrý western. Má síce klasickú zápletku so zásadovým šerifom, ale inak je dosť netradičný. Nie je tu v podstate delenie na dobrých a zlých, sú tu len dva rôzne pohľady na jeden konflikt. Veľmi dobre je tu zapracovaný "ženský element". Finále je už úplne mimo akýchkoľvek očakávaní. Preto je to dobrý western a asi aj preto sa nestal klasikou... ()

radektejkal

Kdo vydrží číst krváky a rodokapsy do pozdního věku (a třeba je i sám psát, jako třeba Josef Váchal), ten se z tohoto "ušlechtilého" westernu asi moc radovat nebude. Jiným, třeba večer po celodenní namáhavé práci v lese, přijde určitě vhod. Jednoduchá příběhová linka, která zaujme i bez nadměrného přemýšlení, lutheránský postoj šerifa/ maršála/ muže zákona/ Maddoxe ("tady jsem a nemohu jinak") a jeho mužný zjev i postoj, spolu s propracovaným scénářem a rutinně perfektní režií, co by lesní dělník (nebo ajťák) mohl ještě chtít (samozřejmě přitom sedí v houpacím křesle a občas si dá něco silnějšího). Zkrátka: když správný film přijde ve správnou chvíli a na správném místě, je to pohoda. ()

sud

Poměrně drsný a brutální western nejen akcí, ale především charaktery a celkovým vyzněním. Žádná postava není stoprocentně kladná a šerif Madox ve výtečném podání Burta Lancastera působí spíše jako fanatický psychopat, nežli Mirek Dušín s plechovou hvězdou (jeho flétna coby reminiscence na Krysaře je velmi výstižná). Na druhou stranu, jak by bylo na světě, nebýt takovýchto Madoxů? V tomto nejspíš nejlepším díle Michaela Winnera je takových otázek k zamyšlení plno. Divoký západ je tu zobrazen bez příkras a souboj práva se zločinem není vnímán jako souboj dobra se zlem. 85%. ()