Smrtící bumerang

Svět byl pro něho příliš velký a spravedlnost měla úplně jiné rozměry. Bylo mu dvanáct, když zavraždil svou matku a jejího milence. Po sedmnácti letech má být propuštěn z psychiatrické léčebny. Protože je Karl retardovaný, léčení jeho chování nijak nemohlo změnit ani mu nemohlo pomoci. Při návratu do normálního života pomáhá Karlovi i ředitel sanatoria. Sežene mu práci u svého známého v dílně, kde si Karl najde kamaráda. Malý Frank žije sám s matkou a oba se stávají pro Karla jeho novou rodinou. Rodinou, které nikdo nesmí ubližovat. Ale surový milenec Frankovy matky je nesnesitelně agresivní. Bude se historie opakovat? (oficiální text distributora)

jojinecko

3,5*/5...Billy Bob si sám napísal a zrežíroval film a ešte si v ňom zahral (bravúrne!!!) hlavnú postavu- klobúk dolu. S jeho tak trochu forestogumpovskou postavou skrátka musí sympatizovať každý a nech robí čo robí, robí to v podstate v mene dobra a spravodlivosti. Príbeh hrá na city, no Thorthon je oveľa lepší herec ako režisér a scenárista. Film vonkoncom nie je zlý, ale vzhľadom na dramatickú líniu ma nechal trochu chladnejším ako by sa patrilo./director´s cut/ ()

Aiax

B. B. Thornton svým absolutně strhujícím výkonem pohodlně strká do kapsy Hoffmanova Dešťového mužíčka i Hanksova Forresta Gumpa, ačkoliv ve všech ostatních důležitých atributech (režie, scénář, kamera) tenhle sympatický nezávislý snímek za výše jmenovanými áčkovými velkoprodukcemi dost zaostává. (Mimochodem, o tomhle filmu jsem předem vůbec nic nevěděl, jen že je "prý fajn", a trvalo mi dobrých deset minut, než jsem si v šoku uvědomil, že Karla hraje Thornton; myslel jsem, že to je skutečný postižený člověk.) Za snahu si čtyři hvězdičky zaslouží. ()

GILLWANDER

Časovo rozdelené do dvoch nevýrazných ale za to svojím posolstvom odlišných dejových rovín, kde si hlavný hrdina za mlada počínal vo svoj kriminálny prospech a po "vyliečení" ponecháva "šťastie" priateľskému okoliu. Človek nemusí byť psychicky zaostalý aby rozoznal dobro od zla, ale niekedy postihnutý človek musí preberať túto hlavnú iniciatívu, keďže zdravý rozum občas chradne. Smekám pred Billom, jeho umelecky dôstojne dielo plné silných emócií ma dostalo, určite kvôli ľudskému scenáru a samotnému výkonu Billa, ktorý ako postihnutý nachádza náhradu za svoju desivú a krutú minulosť u dobrých ľudí. Lenže kde je dobrota a ochota nachádza sa tu aj impulzívne zlo a faloš, kde záporné vlastnosti môžu raz za čas dobro vytlačiť na druhú koľaj. A keď to vie postihnutý postrehnúť a okolie je voči tomu bezbranné, musí bez ďalších okolkov zakročiť. I keď by ho to malo znovu stať (ne)chcenú slobodu... 90% ()

Shit

Jako režijní debut Billyho Boba Thorntona je to něco neuvěřitelného. Ani ty nejslavnější režiséři nebyli ve svých začátcích tak úspěšný jako to právě tímhle filmem dokázal Thornton Ale i tak děj neni to,co je na tomhle filmu to nejlepší, scénář je sice na vysoký úrovni a prakticky nic mu nechybí, ale s ničim novým nepříchází a tak se jednoznačně jedničkou tohohle filomu stává sám Thornton a ne jeho scénář nebo režie, je to skoro až neuvěřitelný, že dokázal napsat scénář, celý to zrežírovat a ještě vyseknout prádně hlavní roli. Jeho stvárnění retardovanýho Karla je dotažen k naprosté dokonalosti, zaměřil se opravdu na všechno, takže chůze, ten jeho neustálej přiblbej výraz nebo to jak mluvil dělají tuhle roli ještě uvěřitelnější. Myslim, že by si za to co tady předváděl zasloužil klidně oscara ()

Bones!

"Úžasný" zážitek, měl jsem sice co dělat, abych vydržel tak dlouho do noci, ale tenhle film budiž mi odměnou...;-)Thorntona jsem nikdy moc nemusel, nicméně" trojboj", který zde předvedl je obdivuhodný , nezapomenutelný, dechberoucí...Závěr byl sice snadno předvídatelný, ale zrovna zde si mi to zdá odpustitelné....:-) ()

• Natáčelo se od 15. května do 15. června 1995 ve státě Arkansas v USA. (BMW12)
  • Celosvětová premiéra proběhla 30. srpna 1996 na filmovém festivalu v Telluride. (BMW12)