Smrtící bumerang

Svět byl pro něho příliš velký a spravedlnost měla úplně jiné rozměry. Bylo mu dvanáct, když zavraždil svou matku a jejího milence. Po sedmnácti letech má být propuštěn z psychiatrické léčebny. Protože je Karl retardovaný, léčení jeho chování nijak nemohlo změnit ani mu nemohlo pomoci. Při návratu do normálního života pomáhá Karlovi i ředitel sanatoria. Sežene mu práci u svého známého v dílně, kde si Karl najde kamaráda. Malý Frank žije sám s matkou a oba se stávají pro Karla jeho novou rodinou. Rodinou, které nikdo nesmí ubližovat. Ale surový milenec Frankovy matky je nesnesitelně agresivní. Bude se historie opakovat? (oficiální text distributora)

xPepsa

Podle názvu jsem čekal akční film. Nevím proč nebyl použit doslovný překlad "srp" nebo "kosák" :D Jinak Director's Cut byl super. Hodnocení mezi 4 a 5*. ()

1000eyes

Billy Bob Thornton ve stoprocentní formě jako režisér i jako (snad ještě víc) herec. Nenápadný klenot, vychutnal jsem si každou větu, každou minutu filmu, Karl B.B. Thortona působí absolutně autenticky a i když člověk tak nějak tuší, že tenhle příběh nemůže skončit happy endem, nenapadá mě nic, co bych filmu vytkl. "Some folks call it a sling blade, I call it a Kaiser blade." ()

PekoK2

Tak toto je kvalitné dielo, ktoré už od samého začiatku dalo smer nádhernému scenáru a hlavne ústrednej postave filmu a zároveň aj vodcu výpravy. Dej okamžite zaujme a vďaka super výkonu "BB“, je film jeden z najlepších čo som videl a dokazuje to hlavne tá súdržnosť deja, autentickosť, spracovanie a kamera ako doslova dobre namastený stroj. Postavu si hneď každý obľúbi a drží mu palce je to totiž dominanta ktorá, vás stále zaujíma. Až do samého konca je to napínavé a dozviete sa tiež viac o minulosti „Karla“., z jeho myslenia a z jeho sveta. ()

Pelous

B.B.Thornton je tak strašně charizmatický, až se tají dech. V dlouhatánských statických záběrech se šine s vysoko vytaženýma kalhotama a předsunutou bradou. Působí jako vyrovnaný člověk, ale zároveň z něj jde docela strach. Strašně rád by člověk věděl, co se mu honí hlavou. Pomalé tempo vyprávění skrz rozhovory mentálně retardovaného dospělého a zvídavého chlapce, jejich dojemný vztah, vztah s majitelem opravny sekaček, určitá předpovídatelnost vývoje děje, to všechno krásně graduje do finále, které nepřekvapí, ale potěší. Smutný happy end, I reckon. ()

fajntomas

B.B.Thornton si vymyslel zajímavý příběh a jako režisér se obsadil do hlavní role. Myslím že ho tenkrát někdo z jeho blízkých na plátně nepoznali. Zahrál to parádně. Film nepostrádá napětí, ale zároveň asi díky prostředí a jednoduchému hrdinovi jistý druh klidu. Za ty peníze snad ani nic lepšího neexistuje. U mě přes 90%. P.s. teď jsem si všimnul českého překladu; opět úplně mimo mísu, je to nůž/lišta od sekačky, kterou zabije otčíma ..... tragédi ()

lineker

Skvělý Thornton jako herec. průměrný jako scénárista a režisér. Pokud toto byl nejlépe hodnocený režisérský počin B.B. Thorntona. Zbývající tři mne bude ctí vynechat. ()

Tereza11

Billy Bob Thornton když ho někde vidím první co si vybavím je Santa je úchyl...a pak kdyby jste natočily a napsaly sebelepší scénář a udělaly ze sebe nejlepšího retarda na světě...furt ho budu vidět v tom červeném kostýmku s páskem...sice nehrál špatně (taky mu musely dát střepy do bot,aby hrál líp ..._) ale přesto jsem se nezbavila nuceného pocitu jaký je Karl dobroděj, který sice zabil svojí matku a jejího milence, ale to přece nevadí když to bylo tak dávno... Zkrátka pro mě jedniné dobrě čím se kdy Bill proslavil, bylo tím že opíchal Angelinu... ()

Rathe

Billy Bob Thornton jel na jistotu, která se mu opravdu vyplatila. Nejen, že si to celé zrežíroval a napsal. On si to taky vzal na svůj hřbet a zahrál to naprosto famózně. Asi chápu, že to nechtěl nikomu jinému svěřit, protože měl o té postavě určitou představu. A děj filmu, herecké výkony i celý konec - no prostě skvělá práce. Klobouk dolů Billy! Jí si myslím, že by si docela zasloužil i toho Oscara. ()

Lazy87

Příběh jasný jako facke ještě před úvodním hvizdem, ale stejně stojí za to shlédnout. BB si tady svou postavičku vychutnal a zahrál pěkný movie o přátelství. ()

BillyGoat

Přiznám se, že když jsem v létě roku 2004 na tenhle film koukal v rámci filmového klubu Americké nezávislé léto na ČT, tak jsem Billyho Boba Thorntona v roli Karla nepoznal – až tak dokonalá byla jeho transformace. Z Karla jsem celý film nespustil oči. Je to Thorntonův autorský film : napsal scénář, chopil se režie a ještě ztvárnil hlavní postavu. Toho léta bylo v klubu A.N.L. hodně dobrých filmů (V ložnici, Přízračný svět, Příběh z Bronxu, Memento…), ale pro byl nejlepší právě Sling blade. ()

TylerD.

Čekal jsem dlouhé nudné drama ale dostal emotivní a silný příběh, který jsem prožil s postavami. Trojitý zásah B.B.Thortona je něco výjimečného, především pak tak herecká část. ()