Smrtící bumerang

Svět byl pro něho příliš velký a spravedlnost měla úplně jiné rozměry. Bylo mu dvanáct, když zavraždil svou matku a jejího milence. Po sedmnácti letech má být propuštěn z psychiatrické léčebny. Protože je Karl retardovaný, léčení jeho chování nijak nemohlo změnit ani mu nemohlo pomoci. Při návratu do normálního života pomáhá Karlovi i ředitel sanatoria. Sežene mu práci u svého známého v dílně, kde si Karl najde kamaráda. Malý Frank žije sám s matkou a oba se stávají pro Karla jeho novou rodinou. Rodinou, které nikdo nesmí ubližovat. Ale surový milenec Frankovy matky je nesnesitelně agresivní. Bude se historie opakovat? (oficiální text distributora)

pneumotorax

Film vás zaujme už když se podíváte na obsazení: Režije,Scénář,Hrají:Billy Bob Thorton.Už od první chvíle lze cítit tu lehce tíživou atmosféru která bude provázet celý film a nepozorovaně přidávat na intenzitě až zjistíte že hltáte každý okamžik každého dialogu,když se loučí,když se připravuje.A když film skončil seděl jsem 10 min a přemítal o všem co jsem viděl.Je pro mě záhadou že se billy nedal na režijní dráhu místo herecké.Pro mě film který si budu pamatovat dlouho. ()

Duke90

Krásný herecký, režijní i scénáristický počin Billyho Boba Thorntona, který už v začátcích své kariéry vzbudil v lidech velká očekávání právě tímto filmem a myslím, že se do teď jedná snad o jeho největší životní výkon. Film jako by se snažil poukázat na to, jestli existuje v životě nějaká výjimka, která ospravedlňuje ty nejhorší lidské činy, jakým je bez pochyby i vražda. Já bohužel (nebo bohudík) musím říct, že v některých situacích to tak opravdu brát lze. I ten nejhodnější tvor na zeměkouli je schopen čehokoli. Záleží jen na tom, co ho k tomu nakonec dožene.... ()

wege

Za herecký výkon Billyho Boba je to na slabších pět. Jak to dokázal takhle zvládnout před i za kamerou, je mi fakt záhadou. Má to neskutečnou atmosféru, již ta úvodní scéna doprovázena podkresem podmanivé hudby vás vtáhne a další dvě hodiny vás to nepustí. Znovu a znovu se u podobných filmů utvrzuji v tom, že toto je pravá Amerika, ne lidé z měst, ale ten jejich vidlácký „venkov“, který asi nikdy nepochopíme dokonale. ()

Narg

Fantastický film založený především na fantastickém výkonu Billyho Boba Thorntona. Film, na kterém je vidět, že nebyl točen kvůli finančnímu zisku, jako spíše kvůli potřebě vyjádření k tématu. Přestože k tomu téma dost svádí, myslím, že se Thornton dokázal docela hezky vyhnout sklouznutí ke klišé a zbytečnému dojímání diváků. ()

Forsetino

Toto dílo B. B. Thorntona, ke kterému si napsal scénář, zahrál si v něm hlavní roli a také si ho sám zrežíroval si zasloužilo víc, než jen Oskara za nejlepší adaptovaný scénář. To co předvedl B. B. Thornton v hlavní roli bylo naprosto famozní a rozhodně nominaci pro nejlepší herecký výkon měla akademie přetavit v sošku! Mluvený projev Karla (B. B. Thornton) je prostě úžasný zážitek, a proto je tenhle film nutné vidět v původním znění. Pokud někdy u filmu příliš nesedí žánr, tak tady je to drama jako vyšité. Když jsem ten přiběh před pár lety viděl v Nezávislém filmovém létu na ČT, tak jsem ho dlouho nosil v sobě a měl jsem z toho filmu velmi dobrý pocit a rád se k němu vracím. Prostě krásná ukázka toho, jak by mělo drama vypadat a 135 minut uteče jako voda. Na závěr opět doporučuji původní znění s titulky, ačkoliv preferuji dabing, tak u tohodle filmu ten požitek skutečné kazí. Závěrem říkám VÝBORNĚ a díky pane Thorntone! ()

subic

Nemám moc rád filmy, kde se hraje moc na city a navíc, když je to až moc dlouhé. No jo ale když na to teď koukám po letech znovu, tak frčku přihazuju, protože po herecké stránce je Billy Bob Thornton vážně skvělý a uvěřitelný. ()

adamix

Zlaté deväťdesiatky a návrat k plnohodnotným drámam o neobyčajných ľuďoch, ktorých ,,zlé" činy alebo mentálna vada nedokázala presiahnúť ich dobré charaktery. Poctivá práca s príbehom, točiaca sa okolo sympatického a poľutovaniahodného Karla s nevšedným výrazom, ale láskou v srdci. Moje srdce mi nedovoľuje hodnotiť menej, pretože táto skromná spoveď na mňa neskutočne zapôsobila ako už dávno žiadna. Vďaka za cit pre ľudskosť výraznú vo všetkých dlhých scénach s dialógmi a bezpochyby za bravúrneho Thortona. Film, ktorý môžem porovnať s Formanovým KUKUČÍM HNIEZDOM, Darabontovými väzenskými drámami a Zemeckisovým GUMPOM. Za mňa veľké ĎAKUJEM a 90%. ()

moviepill

Fenomenálny herecký výkon: B. B. Thorton + Lucas Black. K tomu skvelý scenár a niekoľko nezabudnuteľných scén, vrátane tej vrcholnej. (bááááách) Jednoducho mocný zážitok pre diváka! ()

dully

Jeden z mála filmů, kde se ukázalo, že B. B. Thorton umí docela i hrát a na obličeji dokáže vytvořit víc než 4 grimasy. ()

newmeex

obcas som sa prichytil, ze to tomu B.B.T neverim, cista, citliva, dusa, nadejny mechanik, rychlo sa uciaci sportovec...az trosku moc vykonstruovane....btw. ak by mal podobny osud ako Doyla stretnut kazdeho domaceho nasilnika, populacia CR a SVK by prudko poklesla :) mmmm hmmmm extra hviezda za hudbu ()

Honzulik

Smrtící bumerang (Sling Blade) - tak tento film jsem měl možnost shlédnout včera v perfektním českém dabingu na TV Barandov a musím říct, že mne po dlouhé době nějaký film doslova přikoval k TV. Naprosto skvělý výkon Billyho Boba Thorntona v roli retardovaného Karla diváka musí zaujmout. Film určitě doporučuji shlédnout a dávám pro mne zasloužených 5*. ()

Bilky

Jeden z mojích top. O to viac si ho vážim, že si to BBT sám napísal, zrežíroval a s bravúrou aj zahral. Koľko je momentálne takých univerzálov v HolomÚde? Duval záporák a Ritter bukva tak to už rozhodne stojí za 85% ()

zzzzzjjjjj

Film Billyho Boba Thorntona se mi velice zalíbil. Nejen, že film režíroval, ale také na něj napsal scénář a za vynikající výkon v hlavní roli duševně chorého Carla, by si dle mého zasloužil i Oscara. Takhle byl na toto ocenění pouze nominován, zato ho převzal "alespoň" za ten napsaný scénář. Koukám, že si zde zahráli i dva herci z mého oblíbeného filmu "Red Rock west". Tento příjemný film s příjemným příběhem si určitě ještě rád někdy pustím. Dnes to vidím na 80%. ()

FrankieSS

Snímek mé TOP5, Billy Bobje mu jskoro nejoblibenjsí herec a tady podává skvělý výkon (nevím jestli na Oscara,nevidel sem totiz Záři - až uvidím, tak srovnám), k tomu skvěle režíruje a napsal brilantní scénář, jen mě štve, že konec snad každý inteligentní divák předvdal skoro na amém začátku. Ale to vubec nevadí, protože snímek je veru lidský a pritom to není tipická sladkobolná americka dráma. I když je film smutný ani na okamžik z něj nevyprchá dávka citlivosti. Snímek je hlavně o životě a ukazuje,jak bychom se měli a zárove neměli chovat ke svému okolí i k sobě samému .... škoda jen že si to Billy Bob dost pokazil dalsím rezijním počinem a to Krásou divokých koní :-( ()

punka27

Dobrý film, aj dobré spracovanie, mrzelo ma ale, že som vo chvíli, keď spoznal chlapca vedela ako to dopadne... škoda, že neprekvapili.. ()